Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WordPress Beyaz Sayfa Hatası ve Çözümü
#1
Günümüzde en çok kullanılan blog alt yapısı wordpressdir. Ancak kullanıcı hatasından veya kodlama hatalarından wordpress sistemi kullanıcıları hata alıyor. En çok rastlanan hatalardan biride beyaz sayfa hatasıdır. Beyaz sayfa hatası genelde sitenin ana sayfasında veya wordpress admin panelinde yani wp-admin de görülmektedir. Aşağıda vereceğim yöntemleri uygulayarak beyaz sayfa hatasından kurtulabilirsiniz.


WP-Config Dosyası


http://4.bp.blogspot.com/-E2vwk4x8iHU/Uw...i-utf8.jpg


Çoğunlukla beyaz sayfa hatalarının temel kaynağı wp-config.php dosyasıdır. Ama sizin sorununuzun kaynağının bu oluş olmadığını anlamak için deneme yanılma yöntemini kullanacağız. Bunu tespit etmek için ftp'deki wp-config.php dosyasını bilgisayarınıza indirip Notepad++ programının yardımıyla Encoding biçimini ANSI'ye çevirin ve kaydedin.Sonrasında önceki wp-config dosyası üzerine değilde başka bir dizine atarak ordan wp-config.php dosyasınızı ftp ile siteye gönderin.


Tema ve Eklentiler


Beyaz sayfa hatasının diğer bir temel kaynağı ise tema ve eklentilerdir. FTP'nize giriş yapın.Sonrasında wp-content adlı klasörde bulunan "themes" "plugins" klasörlerini sırayla deneyerek yeniden adlandırın ve beyaz sayfa hangi klasörde düzeldiyse sorun Tema veya eklentiler dedir. Eğer sorun temada ise temayı değiştirin veya FTP'nizin ana dizininde yani ( public_html veya httpdocs gibi) error_log tan hatasına bakıp eklentilerle çakışıp çakışmadığını görün. Sorun eklentide ise teker teker etkinleştirerek hatayı oluşturan eklentiyi tespit edebilirsiniz.


Temiz WordPress


WordPress dosyanızı her zaman tr.wordpress.org yani orjinal sitesinden indirin. Eğer başka yerden indirdiyseniz orjinal sitesinden indirdiğiniz wp-admin ve wp-includes klasörlerini sitenize gönderin.Eğer bu klasörlerde bir düzenleme yapıldıysa ve hata bundan kaynaklanıyor ise bu işlemin ardından hata çözüme kavuşacaktır.


Her Şeyi Yapmama Rağmen Sorun Çözülmedi ?


Yukarıdaki tüm çözümleri uygulamanıza rağmen beyaz sayfa sorunu devam ediyor ise bu sorun sunucu kaynaklı olabilir. Hosting sağlayıcınız ile bu konu hakkında görüşün.
En büyük acizlik,kendinden başkası gibi görünmektir.
Beğenenler:
#2
Teşekkürler Eline Emeğine Sağlık Kardeşim exciting

Makale biraz daha geliştirilebilir exciting
Not => 4.bp.blogspot.com/-E2vwk4x8iH...-ansi-utf8.jpg => Resim Dosyası eksik olmuş - Düzeltiver exciting
İmage


Beğenenler:
#3
// GÜNCELDİR
En büyük acizlik,kendinden başkası gibi görünmektir.
Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  WordPress TrendShopping 12 Teması D3NG3 20 2,485 25-10-2016, Saat: 23:31
Son Yorum: by_mky
  Teknobit Responsive WordPress Teknoloji Teması Ziko Hacker 45 2,206 24-10-2016, Saat: 20:02
Son Yorum: sabitkara
  Wordpress Profesyonel E-Ticaret Sitesi Teması Programmex 5 188 16-10-2016, Saat: 23:22
Son Yorum: darkwell
  Wordpress Dizi Premium Teması JTatar 11 519 12-10-2016, Saat: 12:18
Son Yorum: byhalit
  Wordpress Sitenizi Yükseltme ve Gerekli Eklentiler CyberAngel 28 706 12-10-2016, Saat: 12:16
Son Yorum: byhalit
Anahtar Kelimeler

WordPress Beyaz Sayfa Hatası ve Çözümü indir, WordPress Beyaz Sayfa Hatası ve Çözümü Videosu, WordPress Beyaz Sayfa Hatası ve Çözümü Online izle, WordPress Beyaz Sayfa Hatası ve Çözümü Bedava indir, WordPress Beyaz Sayfa Hatası ve Çözümü Yükle, WordPress Beyaz Sayfa Hatası ve Çözümü Hakkında, WordPress Beyaz Sayfa Hatası ve Çözümü Nedir, WordPress Beyaz Sayfa Hatası ve Çözümü Free indir, WordPress Beyaz Sayfa Hatası ve Çözümü Oyunu, WordPress Beyaz Sayfa Hatası ve Çözümü Download


1 Ziyaretçi