Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatası ve Çözümü Videolu 6 Farklı Yöntem
#1
Videolu Anlatım = http://www.youtube.com/watch?v=Yo5up0Dj6aU

Windows Gezgini - Exe çalışmayı durdurdu Hatası [Çözümü]

www.deccal.org

1. Çözüm: Klasör seçenekelerindeki Görünüm sekmesinden her zaman küçük simge göster küçük resim gösterme kutusuna tıklayıp Uygula-Tamam dedikten sonra bir sorunla karşılaşmazsınız... Windows küçük resim ve önizleme gösterme uygulaması bu tür sorunlar verebiliyor...

2. Çözüm: İnternet Explorer'ı açın. Araçlar - eklentileri yönet - eklentileri etkinleştir veya devre dışı bırak'a gelin. Orada xsocrohcvetqrqmdy.dll var.Bunu devre dışı bırakın. Son olarak PC'yi yeniden başlatın..

3. Çözüm:
Denetim Masası, Ağ ve Paylaşım Merkezi gibi başlıca Windows Vista bileşenlerini açtığımızda birkaç saniyelik takılma oluyor ve ***8220;Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu***8221; hatası ile karşılaşıyorduk.

Eğer sizin de Denetim Masası ve diğer Windows bileşenleriniz bu tarz bir hata veriyorsa yapmanız gereken şudur:

1. C:\Windows\System32 klasörüne açınız.
2. Dosyaların bulunduğu üst kısımda Ad,Değiştirme Tarihi,Tür ve Boyut sıralama seçeneklerinden türü seçin ve Denetim Masası Öğesi olarak sıralanmış olan cpl uzantısına sahip dosyaları görün.
3. Buradaki dosyaların çoğu Windows kurulumunda geliyor. Windows ile birlikte gelmeyenleri silerek sorunu aşacağız.
Windows ile birlikte gelenlerin sıralı listesi:

* appwiz.cpl
* bthprops.cpl
* collab.cpl
* desk.cpl
* Firewall.cpl
* hdwwiz.cpl
* inetcpl.cpl
* infocardcpl.cpl
* intl.cpl
* irprops.cpl
* joy.cpl
* main.cpl
* mmsys.cpl
* ncpa.cpl
* powercfg.cpl
* sysdm.cpl
* TabletPC.cpl
* telephon.cpl
* timedate.cpl
* wscui.cpl

Listede verilenler *.cpl dosyaları hariç diğer *.cpl uzantılı dosyaları sileceksiniz.. Şimdi Denetim Masası veya Ağ ve Paylaşım Merkezine girerek çalıştığını doğrulayabilirsiniz..

(Aman Dikkatli olun yanlış dosyayı silerseniz sisteminiz çökebilir!)
4. Çözüm
Çalıstırmak istediğimiz *.exe***8216;ye sağ tıklayıp özelliklere giriyoruz.
Uyumluluk sekmesindeki Ayrıcalık Düzeyi***8216;nde bulunan ***8220;Bu programı yönetici olarak çalıştır***8221; kutucuğunu işaretliyoruz ve uyguluyoruz.

5.. Çözüm
İlk olarak Bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler seçeneğini seçiyoruz. Açılan pencerede sol tarafta bulunan Gelişmiş Sistem Ayarlarına tıklıyoruz..Daha sonra Gelişmiş sekmesinde Bulanan Performans ayarlarına girin. Ve son olarak Veri Yürütme engellemesi sekmesinden "Seçtiklerim dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP'yi aç" olanı seçiyoruz ve bizden açılan pencerede bir dosya seçmenizi isteyecek buraya "dllhost.exe" dosyasını yazıp aç diyoruz..Gelen uyarıyı onaylayıp PC'yi yeniden başlatın..

6.cözüm = ihvanforum.org/showthread.php?111224-Windows-Gezgini-%C3%87al%C4%B1%C5%9Fmay%C4%B1-Durdurdu-hatas%C4%B1-ve-%C3%87%C3%B6z%C3%BCm%C3%BC!
www.deccal.org


Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Microsoft'tan Windows 7 için Şok Karar ! KingSkrupellos 0 40 08-11-2016, Saat: 10:28
Son Yorum: KingSkrupellos
  Nostalji İstiyenlere Windows 95 Türkçe İso! SheelWe 6 122 06-11-2016, Saat: 19:06
Son Yorum: SheelWe
  Tüm Windows Sürümleri reisubuntu 7 236 30-10-2016, Saat: 16:58
Son Yorum: AvanuelLf
  Hp Compaq Hatası Çözümü CH-Leσηidαs 0 62 19-10-2016, Saat: 20:35
Son Yorum: CH-Leσηidαs
  Windows 8.1 Professional VL Orjinal MSDN 32-64 Bit iMoGeN 20 1,734 06-09-2016, Saat: 15:42
Son Yorum: Stallk3r
Anahtar Kelimeler

Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatası ve Çözümü Videolu 6 Farklı Yöntem indir, Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatası ve Çözümü Videolu 6 Farklı Yöntem Videosu, Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatası ve Çözümü Videolu 6 Farklı Yöntem Online izle, Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatası ve Çözümü Videolu 6 Farklı Yöntem Bedava indir, Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatası ve Çözümü Videolu 6 Farklı Yöntem Yükle, Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatası ve Çözümü Videolu 6 Farklı Yöntem Hakkında, Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatası ve Çözümü Videolu 6 Farklı Yöntem Nedir, Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatası ve Çözümü Videolu 6 Farklı Yöntem Free indir, Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatası ve Çözümü Videolu 6 Farklı Yöntem Oyunu, Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatası ve Çözümü Videolu 6 Farklı Yöntem Download


1 Ziyaretçi