Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows failed to start. The boot is inaccesible hatası ve Çözümü + Resimli
#1
Windows failed to start Status : Error 0xc000000e Info : The boot selection failed because a required device is inaccessible

Windows'u başlattığınızda "Windows failed to start Status : Error 0xc000000e Info : The boot selection failed because a required device is inaccessible" şeklinde bir hata mesajı ile karşılaşabilirsiniz.

İmage

Bu hata bize boot konfigürasyonunun bozulduğunu gösterir. BCDEDIT komutunu boot işleminde sorun olmayan bir makinede çalıştırdığınızda aşağıdkai gibi bir çıktı almanız gerekir.

İmage

Sorun olan makinede Repair seçeneklerini kullanarak command prompt'u açıp BCDEDIT'i çalıştırdığınızda ise komutun çıktısı aşağıdaki gibi olacaktır.

Sağlam olan makineden aldığımız bcdedit çıktısı ile sorunlu makineden aldığımız bcdedit çıktısı arasındaki fark bize sorunun kaynağını konusunda net bir bilgi veriyor. Bütün partition bilgileri ortadan kaybolmuş görünüyor.

İmage

Şimdi sıra geldi sorunun çözümüne. Windows Server 2008 R2 DVD'si üzerinden sistemi boot edip Startrep.exe'yi x:\sources\recovery altından çalıştırıyoruz.İşlemin tamamlanmasının ardından makinemizi yeniden başlatıyoruz ve sorunun çözüldüğünü görüyoruz.

İmage

Windows başlangıç sorunlarını gidermek ve onarmak için Windows Kurtarma Ortamı'ndaki Bootrec.exe aracının kullanımı ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek isterseniz buradan faydalanabilirsiniz.
İmage


Beğenenler:
#2
Eline Sağlık Yararlı Konu Ama Bilgisayarcılara İş Bırakın Bizde Ekmek Parası Kazanalım
Beğenenler:
#3
teşekürler ;)
İnsɑnlɑr değişmez değişen tek şey şɑrtlɑr ve çıkɑrlɑr...
Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hp Compaq Hatası Çözümü CH-Leσηidαs 0 29 19-10-2016, Saat: 20:35
Son Yorum: CH-Leσηidαs
  Windows 8.1 Professional VL Orjinal MSDN 32-64 Bit iMoGeN 20 1,637 06-09-2016, Saat: 15:42
Son Yorum: Stallk3r
  Windows 7 : Tüm Komut Satırı Komutları KingSkrupellos 1 54 26-08-2016, Saat: 22:27
Son Yorum: OrJiNaL
  USB Belleğe Birden Fazla Windows Kurmak Dark-Capar 5 85 22-08-2016, Saat: 13:18
Son Yorum: OrJiNaL
  Windows XP 2014 Nisan Son Güncel Versiyonu iMoGeN 17 2,148 17-08-2016, Saat: 14:30
Son Yorum: DeXoNIK9
Anahtar Kelimeler

Windows failed to start. The boot is inaccesible hatası ve Çözümü + Resimli indir, Windows failed to start. The boot is inaccesible hatası ve Çözümü + Resimli Videosu, Windows failed to start. The boot is inaccesible hatası ve Çözümü + Resimli Online izle, Windows failed to start. The boot is inaccesible hatası ve Çözümü + Resimli Bedava indir, Windows failed to start. The boot is inaccesible hatası ve Çözümü + Resimli Yükle, Windows failed to start. The boot is inaccesible hatası ve Çözümü + Resimli Hakkında, Windows failed to start. The boot is inaccesible hatası ve Çözümü + Resimli Nedir, Windows failed to start. The boot is inaccesible hatası ve Çözümü + Resimli Free indir, Windows failed to start. The boot is inaccesible hatası ve Çözümü + Resimli Oyunu, Windows failed to start. The boot is inaccesible hatası ve Çözümü + Resimli Download


1 Ziyaretçi