Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 8 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesi + Resimli Anlatım
#1
Windows 8 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesi

Merhabalar Windows 8 piyasaya çıktığından beri eşsiz güzellikleriyle hayatımıza farklı rekler katmaya başladı. Bununla birlikte meraklı kullanıcılar test etmek için Windows 8 indirip kurmaya başladılar bile artık Windows 8 Türkçe kullanabiliyoruz lakin bazı kullanıcılar ingilizce sürümünü indirmiş olabilir düşüncesi ile bu makaleyi yazmaya karar verdim.
______________________________________________________________
SADE ANLATIM => Mausemizi sağ tarafa yaklaştıralım ve açılan menüden Settings (ayarlar) tıklayalım.
Şimdi metro arayüz olan settings bölümü geldi karşımıza. Bu ekranda Control Panel (Denetim Masası) tıklayalım.
Control paneli tıkladıktan sonra karşımıza yukarıda ki pencere gelecektir. Language (dil) tıklayalım. (Ekranı yukardaki ekran gibi görünmeyen kullanıcılar denetim masasının daha anlaşılır olaması için büyük simgeleri seçebilirsiniz.)
Language tıkladıktan sonra karşımıza yukarıda ki Change your language preferences (Dil tercihlerinizi değiştiriniz) bölümü açıldı. Burada ise yapmamız gereken Sağ tarafta bulunan ve altı kırmızı çizgiyle çizilmiş Options (Seçeneler) tıklayalım. Görüldüğü gibi windows 8 baya akıllı bir işletim sistemi kullandığım klavye türünden benim hangi dili kullanacağımı düşünmüş olmalı ki ilerleyen zamanlarda benim Türkçe dil paketini indirebileceğimi düşünerek karşıma direk Türkçe dil seçeneğini çıkarttı. Eğer Türkçe dil değilde başka bir dil eklemek istiyorsanız Add a language (Bir dil ekleyin) seçeneğinide seçebilirsiniz.
Options yani seçenekleri seçtikten sonra Download and install language pack (dil paketini indirin ve yükleyin) tıklayalım.
Download and install language pack (dil paketini indirin ve yükleyin) tıkladıktan sonra Windows 8 artık Türkçe dil paketini otomatik olarak indirmeye başlayacaktır. Türkçe dil paketimin toplam boyutu 33,70 MB biraz sabredelim ve bekleyelim.
Installation complete (Kurulum Tamamlandı) Görüldüğü gibi artık Windows 8 Türkçe dil paket kurulumumuz tamalandı. Windows 8 bizden bilgisayarımızı Restart etmemizi istiyor. Restart Now tıklayalım ve bilgisayarımızı yeniden başlatalım. Bilgisayarımız açıldı. Ama yine herşey ingilizce işe yaramadı galiba J dediğinizi duyar gibiyim . Sabretmeye devam edin. Ufak birkaç ayar yaptıktan sonra düzelecek.
Makalemizin başında olduğu gibi tekrar Control Panele dönelim ve language tıklayalım. Karşımıza yukarıda ki ekran açılacaktır. Bu ekranda sol tarafta ok işareti ile gösterilen Advanced settings (Gelişmiş Ayarlar) tıklayalım.
Advanced settings (Gelişmiş Ayarlar) tıkladıktan sonra Use language list (dil listesini kullanın) seçeneğini kullanarak kullanacağımız Türkçe (Türkiye) seçeneğini seçelim
Windows 8 bizden Log off (Oturumu Kapat) olmamızı isteyecek Log off now diyerek oturumumuzu kapatalım.
Oturumumuzu tekrar açtığımızda artık herşeyin Türkçe olduğunu yukarıda ki ekrandan da görebilirsiniz. Bu makalemde sizlere Windows 8’i ingilizce olarak kullanan kullanıcılar için Windows 8 Türkçe Dil Paketinin Yüklemesini anlatmaya çalıştım umarım sizler için faydalı olmuştur. Başka makalelerde tekrar görüşmek ümidiyle…

_______________________________________________________________
RESİMLİ ANLATIM =>
www.deccal.org
www.deccal.org
www.deccal.org
www.deccal.org
www.deccal.org
www.deccal.org
www.deccal.org
www.deccal.org
www.deccal.org
www.deccal.org
www.deccal.org
www.deccal.org


Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Microsoft'tan Windows 7 için Şok Karar ! KingSkrupellos 0 42 08-11-2016, Saat: 10:28
Son Yorum: KingSkrupellos
  Nostalji İstiyenlere Windows 95 Türkçe İso! SheelWe 6 124 06-11-2016, Saat: 19:06
Son Yorum: SheelWe
  Tüm Windows Sürümleri reisubuntu 7 238 30-10-2016, Saat: 16:58
Son Yorum: AvanuelLf
  Windows 8.1 Professional VL Orjinal MSDN 32-64 Bit iMoGeN 20 1,737 06-09-2016, Saat: 15:42
Son Yorum: Stallk3r
  Windows 7 : Tüm Komut Satırı Komutları KingSkrupellos 1 79 26-08-2016, Saat: 22:27
Son Yorum: OrJiNaL
Anahtar Kelimeler

Windows 8 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesi + Resimli Anlatım indir, Windows 8 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesi + Resimli Anlatım Videosu, Windows 8 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesi + Resimli Anlatım Online izle, Windows 8 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesi + Resimli Anlatım Bedava indir, Windows 8 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesi + Resimli Anlatım Yükle, Windows 8 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesi + Resimli Anlatım Hakkında, Windows 8 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesi + Resimli Anlatım Nedir, Windows 8 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesi + Resimli Anlatım Free indir, Windows 8 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesi + Resimli Anlatım Oyunu, Windows 8 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesi + Resimli Anlatım Download


1 Ziyaretçi