Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 7 Kapatılıyor Yazısını Değiştirmek
#1

Eğer isterseniz Windows'un kapanış mesajı olan "Kapatılıyor..." ibaresini dilediğiniz bir ibare ile değiştirebilirsiniz...
Bilgi...

Bu yazıda anllatığım işlem bazı kişilerde başarısız olmaktaydı. Konuyu biraz araştırdığımda başarısız olan Windows'ların Windows Özellikleri'nde hiç oynama yapılmamış Windows'lar olduğunu anladım. Bu yüzden eğer bütün adımları doğru uyguladığınız halde bu yazı değişmiyor aynı kalıyorsa herhangi bir Windows Özelliği'ni kapatıp bilgisayarı yeniden başlatın ve makaleyi tekrar uygulayın. Değişikliğin artık geçerli olduğunu göreceksiniz. Ardından dilerseniz devre dışı bıraktığınız Windows Özelliği'ni yeniden açabilirsiniz. Bunun için bakınız;

• Window 7 : Windows Özelliklerini Açmak-Kapatmak adlı makaleye burdan bakabilirsiniz.
Kod:
http://7.enpedi.com/2010/03/window-7-windows-ozelliklerini-acmak.html
SADE ANLATIM
1- C:\Windows\System32\tr-TR\wininit.exe.mui yolunu izleyerek wininit.exe.mui dosyasının sahipliğini alın.
Kod:
http://www.softpedia.com/progDownload/Resource-Hacker-Download-1520.html
Resource Hacker (3.5.2 Beta) versiyonunu indirin ve kurun. (Orjinal kaynak http://www.angusj.com/resourcehacker/ ancak link verdiğimde bir şekilde reklam bağlantılarına yönleniyor. Adresi kopyalayıp tarayıcınızın adres satırına yapıştırıp öyle kullanın lütfen... Cümlenin başındaki bağlantı ise Softpedia'ya dilerseniz oradan da indirebilirsiniz.)
4- Resource Hacker'ı yönetici olarak çalıştırın.
5- 2. adımda masaüstünde oluşturduğunuz kopya wininit.exe.mui dosyasını Resource Hacker ile açın.
6- String Table/63/1055 yolunu izleyin ve sağ taraftaki 1002 satırındaki Kapatılıyor... ibaresini dilediğiniz bir ibare ile değiştirin. İşiniz bittikten sonra yukarıda gördüğünüz Compile Script butonuna basın.
7- Compile Script butonuna bastıktan sonra File/Save yolu ile yaptığınız değişikliği kaydedin ve programı kapatın.
8- Masaüstünde 2 tane wininit.exe.mui oluştuğunu göreceksiniz; wininit.exe_original.mui ve wininit.exe.mui. Adında orjinal olan Resource Hacker'in yedek olarak aldığı orjinal dosya. Adında orjinal geçmeyen ise değiştirdiğimiz dosya. Değiştirdiğimiz dosyayı yani wininit.exe.mui'yi alın ve C:\Windows\System32\tr-TR klasörüne atın. (Karşınıza alttaki seçim penceresi çıkmalı. Çıkmadıysa yanlış lokasyondasınız demektir) Sorduğunda Kopyala ve değiştir deyin.
BİTTİ. HEPSİ BU KADAR.
Eğer geri dönmek isterseniz 3 yolu var;

• Aynı adımları uygulayarak bu sefer orjinal ibareyi yazın.
• 7. adımda program yaptığınız değişikliği kaydederken orjinal dosyayı wininit.exe.orginal.mui diye yedekliyor. Bu yedeğin olup olmadığını kontrol ettikten ve olduğundan emin olduktan sonra wininit.exe.mui dosyasını silin ve ardından wininit.exe.orginal.mui dosyasından orginal ibaresini silmek yolu ile wininit.exe.mui olarak adlandırın.
• Yönetici haklarıyla bir komut istemcisi açın ve sfc /scannow yazarak Enter'a basın. İşlem tamamlandığında wininit.exe.mui orjinal haline dönecektir. (Tabii bu daha evvel -eğer yaptıysanız- yaptığınız bu tip diğer değişiklikleri de sıfırlayacaktır)
RESİMLİ ANLATIM
www.deccal.org
www.deccal.org
www.deccal.org
www.deccal.org
www.deccal.org
www.deccal.org
www.deccal.org
www.deccal.org
www.deccal.org


Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Microsoft'tan Windows 7 için Şok Karar ! KingSkrupellos 0 39 08-11-2016, Saat: 10:28
Son Yorum: KingSkrupellos
  Nostalji İstiyenlere Windows 95 Türkçe İso! SheelWe 6 120 06-11-2016, Saat: 19:06
Son Yorum: SheelWe
  Tüm Windows Sürümleri reisubuntu 7 235 30-10-2016, Saat: 16:58
Son Yorum: AvanuelLf
  Windows 8.1 Professional VL Orjinal MSDN 32-64 Bit iMoGeN 20 1,732 06-09-2016, Saat: 15:42
Son Yorum: Stallk3r
  Windows 7 : Tüm Komut Satırı Komutları KingSkrupellos 1 76 26-08-2016, Saat: 22:27
Son Yorum: OrJiNaL
Anahtar Kelimeler

Windows 7 Kapatılıyor Yazısını Değiştirmek indir, Windows 7 Kapatılıyor Yazısını Değiştirmek Videosu, Windows 7 Kapatılıyor Yazısını Değiştirmek Online izle, Windows 7 Kapatılıyor Yazısını Değiştirmek Bedava indir, Windows 7 Kapatılıyor Yazısını Değiştirmek Yükle, Windows 7 Kapatılıyor Yazısını Değiştirmek Hakkında, Windows 7 Kapatılıyor Yazısını Değiştirmek Nedir, Windows 7 Kapatılıyor Yazısını Değiştirmek Free indir, Windows 7 Kapatılıyor Yazısını Değiştirmek Oyunu, Windows 7 Kapatılıyor Yazısını Değiştirmek Download


1 Ziyaretçi