Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.67/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Win8 Klasör ve Programları Bilgisayara Eklemek
#1
Windows 8: Klasör ve Programları Bilgisayar’a Eklemek

Bilgisayarım ya da Bilgisayar klasörleri Windows işletim sistemlerinde en çok ziyaret edilen dizinlerden birisi diyebiliriz. Windows 7 işletim sisteminden önce bu klasörün adı Bilgisayarım (My Computer) iken Windows 7 ve Windows 8‘de klasörün adı Bilgisayar (Computer) oldu. Bilgisayar’dan sabit disk bölümlerine, optik sürücülere, USB bellek ve harici disklere erişme olanağı sunuluyor. Sisteme bağlanan akıllı telefon, dijital fotoğraf makinesi, kamera, hafıza kartı okuyucu gibi donanımlara da yine buradan erişilebiliyor. Sol bölümde ise Kitaplıklar’a (Library) diğer favori klasörlere ulaşmak mümkün. Bilgisayar çok sık ziyaret edilen bir yer olduğu için favori klasörlerinizi ve sık kullandığınız programlarınızın kısayollarını buraya eklemek isteyebilirsiniz. Windows 7 ve Windows 8′de klasör ve programları Bilgisayar’a eklemek mümkün. Bu işlem için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.
Klasör ve Programları Bilgisayar’a Eklemek
Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemlerinde klasör ve programları Bilgisayar’a eklemek için öncelikle klavyenizden Windows + R tuşlarını kullanıp “Çalıştır” penceresini görüntüleyin. Kutucuğa tırnak işaretleri olmadan “%appdata%” yazıp “Tamam” a tıklayın.
Karşınıza “Roaming” adlı gizli bir dizin gelecektir. Buradan “/Microsoft/Windows/Network Shortcuts” dizinine erişin. Bu dizine Bilgisayar’a eklemek istediğiniz programların kısayollarını kopyalayın. Herhangi bir klasörü buraya eklemek için ise klasöre sağ tıklayıp “Gönder” alt menüsünden “Masaüstü (Kısayol oluştur)” seçeneğini kullanın. Daha sonra masaüstünde beliren kısayolu bu dizine kopyalayabilirsiniz. Dilediğiniz kısayolları bu dizine kopyaladıktan sonra favori program ve klasörlerinizin Bilgisayar’a “Ağ Konumu” bölümü altında dahil edildiğini göreceksiniz.
www.deccal.org
www.deccal.org
www.deccal.org
www.deccal.org


Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Win8 Parlaklığı Ortama Göre Ayarlama KingSkrupellos 1 373 24-04-2015, Saat: 16:40
Son Yorum: C0D3R
  Win8 Prefetch ve SuperFetchi Devre Dışı Bırakmak KingSkrupellos 1 525 31-07-2014, Saat: 15:22
Son Yorum: Stallk3r
  Win8 Kullanıcı Adını Değiştirmek KingSkrupellos 0 522 31-07-2014, Saat: 15:10
Son Yorum: KingSkrupellos
  Win8 Klavye Kısayolları KingSkrupellos 0 404 31-07-2014, Saat: 15:06
Son Yorum: KingSkrupellos
  Win8 Ağ Köprüsü Oluşturmak KingSkrupellos 0 383 31-07-2014, Saat: 15:00
Son Yorum: KingSkrupellos
Anahtar Kelimeler

Win8 Klasör ve Programları Bilgisayara Eklemek indir, Win8 Klasör ve Programları Bilgisayara Eklemek Videosu, Win8 Klasör ve Programları Bilgisayara Eklemek Online izle, Win8 Klasör ve Programları Bilgisayara Eklemek Bedava indir, Win8 Klasör ve Programları Bilgisayara Eklemek Yükle, Win8 Klasör ve Programları Bilgisayara Eklemek Hakkında, Win8 Klasör ve Programları Bilgisayara Eklemek Nedir, Win8 Klasör ve Programları Bilgisayara Eklemek Free indir, Win8 Klasör ve Programları Bilgisayara Eklemek Oyunu, Win8 Klasör ve Programları Bilgisayara Eklemek Download


1 Ziyaretçi