Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.75/5 - 4 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Win8'i USB Vasıtasıyla Kurtarma Diski Oluşturma + Resimli
#1
Windows 8’i USB Vasıtasıyla Kurtarma Diski Oluşturma + Resimli Anlatım
Windows 7 kurulu olan bilgisayarımız açılmadığında ya da işletim sistemi ile ilgili ciddi problemler oluştuğunda kurulum dvd'sini kullanarak sistemini eski haline geri döndürebiliyoruz.
Aynı işlemi Windows 8 üzerinde de gerçekleştirebilme şansına sahibiz ancak birçok kişinin Windows 8'i usb aygıtından yüklediğini ya da optik sürücüsü olmayan cihazlarda yüklü gelen Windows 8'li ürünlere sahip olduğunu görüyoruz. Peki bu durumda kurtarma işlemlerini gerçekleştirmek için ne yapmalıyız. İşte bu tarz durumlarda Windows 8'i kurtarmak için bir USB disk kullanabiliriz. Peki bunu nasıl gerçekleştireceğiz?
Öncelikle en az 256 mb'lık bir usb belleğe sahip olmamız gerekiyor.
Windows 8'de Win+X kombinasyonunu kullanarak arama ekranını açıp Settings kısmına tıkladıktan sonra Create a Recovery drive seçeneğini bulup çalıştırıyoruz.
www.deccal.org
Bilgisayarınızı aldığınızda kurtarma bölümü ile geldiyse "Copy the recovery partition from the PC to the recover drive" seçeneği ile üreti tarafından oluşturulan kurtarma bölümünü USB diske aktarabilirsiniz.
www.deccal.org
Kullanılabilir USB diskler listelenecektir. Kurtarma bölümü oluşturmak için kullanmak istediğimiz diski seçiyoruz.
www.deccal.org
Diskteki tüm verilerin silineceğini belirten bu uyarı ekranda (usb diskimizde önemli bir verimiz yoksa ya da diskteki verilerimizi yedeklediysek) Create seçeneğini kullanarak kurtarma diskimizi oluşturuyoruz.
www.deccal.org
Windows işletim sistmeinde herhangi bir soruna karşılaştığımızda sistemimizi oluşturduğumuz kurtarma diskinden başlatabilir ve sorun giderme araçlarına ulaşabiliriz.
www.deccal.org
www.deccal.org


Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Windows Bilgisayarınızı Logger'dan Kurtulma Yöntemi + Resimli Anlatım KingSkrupellos 1 250 18-11-2015, Saat: 18:13
Son Yorum: Mr.F92
  Windows Uzak Masaüstü Bağlantısı + Videolu + Resimli KingSkrupellos 1 734 31-10-2015, Saat: 12:08
Son Yorum: BYHAKLİRT
  Win8 Parlaklığı Ortama Göre Ayarlama KingSkrupellos 1 373 24-04-2015, Saat: 16:40
Son Yorum: C0D3R
  Internet Hızlandırma Yöntemleri + Videolu Resimli Anlatım KingSkrupellos 0 832 01-08-2014, Saat: 17:01
Son Yorum: KingSkrupellos
  Win8 Prefetch ve SuperFetchi Devre Dışı Bırakmak KingSkrupellos 1 522 31-07-2014, Saat: 15:22
Son Yorum: Stallk3r
Anahtar Kelimeler

Win8'i USB Vasıtasıyla Kurtarma Diski Oluşturma + Resimli indir, Win8'i USB Vasıtasıyla Kurtarma Diski Oluşturma + Resimli Videosu, Win8'i USB Vasıtasıyla Kurtarma Diski Oluşturma + Resimli Online izle, Win8'i USB Vasıtasıyla Kurtarma Diski Oluşturma + Resimli Bedava indir, Win8'i USB Vasıtasıyla Kurtarma Diski Oluşturma + Resimli Yükle, Win8'i USB Vasıtasıyla Kurtarma Diski Oluşturma + Resimli Hakkında, Win8'i USB Vasıtasıyla Kurtarma Diski Oluşturma + Resimli Nedir, Win8'i USB Vasıtasıyla Kurtarma Diski Oluşturma + Resimli Free indir, Win8'i USB Vasıtasıyla Kurtarma Diski Oluşturma + Resimli Oyunu, Win8'i USB Vasıtasıyla Kurtarma Diski Oluşturma + Resimli Download


1 Ziyaretçi