Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Win 8.1 Klasör Boyutlarını Görüntülemek
#1
Windows 8.1: Klasör Boyutlarını Görüntülemek
Bu yazımızda Windows 8.1 işletim sistemindeki Windows Gezgini (Windows Explorer) arayüzünde klasör boyutlarını görüntülemek için ne yapılması gerektiğine değineceğiz. Windows 8.1 önceki Windows işletim sistemlerinde olduğu gibi Windows Gezgini arayüzünde klasör boyutlarını varsayılan olarak göstermiyor, yalnızca “Ayrıntılar” görünümünde klasör boyutları sunuluyor. Elbette her klasöre sağ tıklayıp “Özellikler” menüsüne girildiğinde de dosya boyutları öğrenilebiliyor fakat bir dizinde yer alan çok sayıda klasörün boyutunu bir arada görmek isterseniz bu yöntem kullanışlılığını kaybediyor. Windows işletim sistemlerinde klasör boyutlarını görüntülemek için kullanılabilecek çeşitli ücretsiz ve faydalı programlar var. Bu araçlar yardımıyla depolama alanınızın hangi klasör ve dosyalar tarafından işgal edildiğini görebilir ve çeşitli analizler yapabilirsiniz. Bazı yazılımların Windows Gezgini ile entegre çalışabildiğini de biliyoruz. Windows 8.1 Windows Gezgini arayüzünde klasör boyutlarını görüntülemek için Folder Size isimli ücretsiz programı kullanabilirsiniz. Şimdi yazılıma kısaca göz atalım.
Folder Size Windows işletim sistemlerinde klasör boyutlarını görüntülemek için kullanılabilecek küçük ama faydalı bir eklenti. Dosya boyutları Windows XP’de Windows Gezgini arayüzünde doğrudan görüntüleniyor; Windows Vista, 7 ve Windows 8.1 işletim sistemlerinde ise herhangi bir dizine erişildiğinde kenarda beliren pencerede dosya boyutları sunuluyor.
Folder Size yazılımı çalışırken sistem tepsisinde küçük bir simgenin yer aldığını göreceksiniz. Bu simgeye sağ tıklayarak yazılımı devre dışı bırakabilir, Windows açılışında otomatik olarak başlatılmasını sağlayabilir / devre dışı bırakabilir ve yazılımdan çıkış yapabilirsiniz.
Folder Size aracı Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemlerinin 32-bit ve 64-bit sürümlerinde sorunsuzca kullanılabiliyor. 32-bit ve 64-bit için farklı dosyalar var, bu nedenle doğru versiyonu indirdiğinizden emin olun.
İndir : http://foldersize.sourceforge.net/
www.deccal.org
www.deccal.org
www.deccal.org
www.deccal.org


Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Win8 Klasör ve Programları Bilgisayara Eklemek KingSkrupellos 0 295 31-07-2014, Saat: 14:52
Son Yorum: KingSkrupellos
  Windows Gezgini’nde Sık Kullanılanlar’a Klasör Eklemek KingSkrupellos 0 377 28-07-2014, Saat: 01:01
Son Yorum: KingSkrupellos
  USB'de Tehlikeli Klasör Virüsü Silme Yolları KingSkrupellos 1 423 20-06-2014, Saat: 17:59
Son Yorum: archavin
Anahtar Kelimeler

Win 8.1 Klasör Boyutlarını Görüntülemek indir, Win 8.1 Klasör Boyutlarını Görüntülemek Videosu, Win 8.1 Klasör Boyutlarını Görüntülemek Online izle, Win 8.1 Klasör Boyutlarını Görüntülemek Bedava indir, Win 8.1 Klasör Boyutlarını Görüntülemek Yükle, Win 8.1 Klasör Boyutlarını Görüntülemek Hakkında, Win 8.1 Klasör Boyutlarını Görüntülemek Nedir, Win 8.1 Klasör Boyutlarını Görüntülemek Free indir, Win 8.1 Klasör Boyutlarını Görüntülemek Oyunu, Win 8.1 Klasör Boyutlarını Görüntülemek Download


1 Ziyaretçi