Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Web - Mail Güvenliği Genel Bilgi BRUTEFORCE :)
#1
Web & E-Mail Güvenliği

Günümüzde şirketlerin en büyük problemlerinden biri web ve e-mail yoluyla gelebilecek zararlı yazılımların oluşturduğu hasarlar ve sonucunda oluşacak vakit - iş gücü kayıplarıdır. Bu kayıpların önüne geçebilmek adına şirketler web ve e-mail sunucularını çeşitli methodlar ile güvenlik altına alabilirler. Bu hususta yapılabilecek yöntemlerin bazıları şunlardır;

Web Güvenliği için;

URL Filtreleme: Çeşitli web sayfalarından resim, video ya da dosya yoluyla gelebilecek zararlı yazılım ve içeriklerin engellenmesi filtreleme ile sağlanabilir. Yöneticiler bu filterelemeyi kontrol edip hangi sitelerin filtreye dahil olacağını seçebilir.

Spyware Koruması: Spyware olarak adlandırılan zararlı progr*****lar bilgisayarlarda çok büyük hasarlara yol açabilir. Bu nedenle anti-spyware yazılımlarıyla bu tehlike bertaraf edilebilmektedir.

Antivirüs Taraması: Bilgisayarda bulunan virüs ve tüm zararlı progr*****ların tespiti için en etkili yöntem bir yazılımla düzenli olarak kontrol etmekten geçmektedir.

HTTPS Filtreleme: Güvenli bağlantı ile siteleri ziyaret etme her zaman için kötü içerikli web sayfalarından kullanıcıları korumakta etkin bir yöntem olmuştur.

IM/P2P Filtreleme: Anlık mesajlaşma programları çoğu zaman iş gücü kaybına yol açmakla birlikte sunucuda fazladan yük bindirir. Bu programların kısıtlanması şirketin verimini arttıracaktır.

Raporlama: Düzenli olarak alınan güvenlik raporları güvenli bir sistemin vazgeçilmez unsurlarından biridir.

E-Mail Güvenliği için;

Anti-Spam: Spam olarak bilinen istenmeyen postalar çalışanların vaktini büyük ölçüde alabileceği gibi içerdiği zararlı yazılımlarla sisteme de hasar verebilmektedir. E-mail filtreleme sistemleri ile istenmeyen e-mail'lere son verebilirsiniz.

Şifreleme: E-Mail'ler eğer bir önlem almadıysanız sunuculardan güvensiz bir şekilde çıkıp iletilir. Özellikle şirket yazışmalarında bu hususta şifreleme kullanılması çok önemlidir. Bu sayede dışarıdan gelebilecek dinleme saldırıları bertaraf edilebilirWeb -


YARDIMCI OLDUYSAM NE MUTLU BANA exciting
En büyük acizlik,kendinden başkası gibi görünmektir.
Beğenenler:
#2
Eline saglık
Beğenenler:
#3
Diline sağlık.
En büyük acizlik,kendinden başkası gibi görünmektir.
Beğenenler:
#4
eline sağlık kardeşim
Beğenenler:
#5
Dillerine sağlık kardeşim exciting
En büyük acizlik,kendinden başkası gibi görünmektir.
Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  WordPress XML-RPC BruteForce Dark-Capar 10 191 20-10-2016, Saat: 19:24
Son Yorum: Goodhackerinxx
  Wordpress BruteForce Stallk3r 22 520 07-10-2016, Saat: 00:19
Son Yorum: asdwer006
  Joomla WP BruteForce BatchGuru v1.0 Perl Stallk3r 16 462 05-09-2016, Saat: 00:44
Son Yorum: tartiks
  BruteForce Fazla Site Çıkarın. Stallk3r 96 3,484 25-08-2016, Saat: 16:31
Son Yorum: DeXoNIK9
  Shell Mail Log Yapımı D3NG3 35 2,728 06-07-2016, Saat: 23:23
Son Yorum: xr00tgh0st
Anahtar Kelimeler

Web - Mail Güvenliği Genel Bilgi BRUTEFORCE :) indir, Web - Mail Güvenliği Genel Bilgi BRUTEFORCE :) Videosu, Web - Mail Güvenliği Genel Bilgi BRUTEFORCE :) Online izle, Web - Mail Güvenliği Genel Bilgi BRUTEFORCE :) Bedava indir, Web - Mail Güvenliği Genel Bilgi BRUTEFORCE :) Yükle, Web - Mail Güvenliği Genel Bilgi BRUTEFORCE :) Hakkında, Web - Mail Güvenliği Genel Bilgi BRUTEFORCE :) Nedir, Web - Mail Güvenliği Genel Bilgi BRUTEFORCE :) Free indir, Web - Mail Güvenliği Genel Bilgi BRUTEFORCE :) Oyunu, Web - Mail Güvenliği Genel Bilgi BRUTEFORCE :) Download


1 Ziyaretçi