Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Telefon Şarj Ederken Güneş Enerjisi Kullanmak
#1
//Alıntı,hiçbir sorumluluk bana ait değildir exciting

Küçük ev aletlerini şarj etmek için güneş enerjili bir şarj cihazı yapmak, sanıldığı kadar çok da zor değil. Bazı temel ekipmanları kullanarak bu işin üstesinden kolayca gelebilirsiniz. Güneş panellerinin artan kullanımı, bu durumu daha da kolaylaştırdı. Günümüzde güneş panellerini, çok uygun fiyatlarla, en küçüğünden en büyüğüne tüm boyutlarda bulmak mümkün.(gittigidiyor.com)

www.deccal.org

1) Gerekli Araçların Toplanması


Güneş enerjili şarj cihazı yapmak için gerekli bazı özel araçlar var. Bu nedenle ilk adım, gerekli materyallerin toplanması. AA piller, pil sabitleyiciler, USB uzantılı a/a kablo, kablo sarma bandı, parçaları bir arada tutmak için tutkal tabancası veya bant, uç bağlantısı (klemens) veya havya, durdurma diyodu, bir matkap ve 6 voltluk bir güneş paneli ilk adımda ihtiyacımız olan şeyler.

www.deccal.org

www.deccal.org

2) Diyot Seçimi


Standart diyotlar gerilimi 0.6 V düşürürken, Schottky diyot 0.2 V düşürür. Bu, şarj edicinin çalışıp çalışmadığını belirleyici bir faktör olabilir. Bu durumda şarj aletinin işleyişinin kalitesini sağlayacak standart bir diyot seçmek daha iyi olacaktır.


3) USB Kablosunu Kesme


Kiti oluşturmak için, USB kablosunu jakın olduğu yerden, sonundan kesin ve kırmızı ile siyah tel hariç herşeyi kaldırın. Bu kablo daha sonra devre yapımında kullanılacak.


4) Güneş Kollektörlerini Test Etme


Devreye bağlamadan önce, güneş kollektörlerinin düzgün çalıştığından emin olmak için onları kontrol edin. Oda içinde 2 V ve açık güneş ışığında 2.5 V çıkış gerilimi sağlamalı.


5) Lehimleme


Bir sonraki adım, devremizi oluşturmak için lehim yapmak. Kablonun kırmızı telini diyoda ve diyodu da güneş panelinin kırmızı teline lehimleyin. Daha sonra, güneş panelinin siyah telini kabloya lehimleyin. Böylece lehimleme adımı tamamlanmış oldu. Lehimleme, gerilimleri birbirine ekleyen seri bir bağlantı oluşturur ve standart bir şarj aletinin çalışması için gerekli gerilim olan 4 ila 5 V arasında bir çıkış gerilimi verir.


www.deccal.org

www.deccal.org

6) Delme İşlemi


Kabloların güneş panelinin üzerinden geçmesi için bir delik açın.


7) Kurulumun Sonuçlandırılması


Bu adımda ise, güneş enerjili şarj aletinin bileşenlerini proje kutusunun içine yerleştiriyoruz. Bu işlem dikkatli yapılmalı, çünkü son adımdaki dikkatsizlik tüm modelimizi mahvedecektir.


8) Test Etme


En az güç gereksinimi isteyen herhangi bir aleti, test etmek için güneş enerjili şarj aletinize bağlayın. Güneş panellerinin, parlak ışık aldığından emin olun ve şarj aletinin şarj etmesine izin verin. Aletinizi şarj olurken kapatmak iyi olacaktır.


Güneş Enerjili Şarj Aleti Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:


- Şarj aletinizi, güneş panellerinin yeterli ışık alabileceği açık bir alana yerleştirin.


- Yüksek enerji ihtiyacı olan aygıtlara şarj aletinizi bağlamayın, şarj aletinizi kapasitesi ölçüsünde kullanın.


- Şarj aletinizi, elektrik yüklü herhangi başka bir kaynağa çapraz bağlama yapmayın. Bu şarj aletinize zarar verebilir. Şary aletinizi aygıta uygun bir şekilde bağlayın.


- Aygıtları, kapalı durumdayken şarj edin. Bu, güneş panelinin ömrünü uzatacaktır.


- Şarj aletinize şarj etmesi için uygun zamanı verin, aceleci olmayın. Güneş panelinin performansı, düşen ışığın miktarına göre değişecektir.
Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Telefon Şarjını Doğru Kullanmak umutgorur 1 461 30-08-2014, Saat: 12:17
Son Yorum: Symxq
Anahtar Kelimeler

Telefon Şarj Ederken Güneş Enerjisi Kullanmak indir, Telefon Şarj Ederken Güneş Enerjisi Kullanmak Videosu, Telefon Şarj Ederken Güneş Enerjisi Kullanmak Online izle, Telefon Şarj Ederken Güneş Enerjisi Kullanmak Bedava indir, Telefon Şarj Ederken Güneş Enerjisi Kullanmak Yükle, Telefon Şarj Ederken Güneş Enerjisi Kullanmak Hakkında, Telefon Şarj Ederken Güneş Enerjisi Kullanmak Nedir, Telefon Şarj Ederken Güneş Enerjisi Kullanmak Free indir, Telefon Şarj Ederken Güneş Enerjisi Kullanmak Oyunu, Telefon Şarj Ederken Güneş Enerjisi Kullanmak Download


1 Ziyaretçi