Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TC Hükümeti Darbe Girişimi Sonrası Bazı Tedbirler Almaya Başladı Bile
#1
Darbe girişimi sonrası her şey değişecek
FETÖ'nün darbe girişimi sonrası hükümet radikal kararlar alıyor. İlk olarak darbe mahkemesi kurulacak...

Hükümet işi sıkı tutmaya hazırlanıyor... Özel mahkeme kurulacak; beton hücreler yapılacak, askerî tesisler şehir dışına taşınacak, askerî okullara yeni düzen gelecek.

Darbe girişiminden sonra hızla harekete geçen hükümet, bu tip girişimlerin bir daha yaşanmaması için önemli kararlar almaya hazırlanıyor.

Bakanlar Kurulunda darbeye karışan sivil-asker kim varsa ‘savaş mahkemesi veya darbe mahkemeleri’ benzeri bir mahkemede yargılanmaları gündeme geldi. Bunun için özel bir kanun çıkarılması, yargılamalar bittikten sonra da yasaya konulacak geçici madde ile bu mahkemenin lağvedilmesi planlanıyor. Çıkarılacak yasada, yargılama usulleri, verilecek cezalar, yargılamaların ne kadar süreceği, darbecilerin nerede hapsolunacaklarına kadar her türlü ayrıntı yer alacak.

Bakanlar Kurulunda, idam cezasının geri getirilmesi konusu da masaya yatırıldı. Birçok bakan, idamın darbeciler için ‘kurtuluş’ olacağını belirtip, “Daha ağır bir şekilde yaşayarak bu cezalarını çeksinler” teklifini gündeme getirdi.

Çıkarılacak özel yasada darbecilerin yargılanmasının kısa sürede tamamlanması öngörülecek. Bu yargılamalar için özel bina kullanılacak ve çok sayıda hakim görevlendirilecek. Ayrıca, yeni yapılacak 3 metrekarelik beton hücrelerden oluşacak hapishanelerin inşa edileceği ve bu hapishanelerin 3-4 ayda tamamlanması planlanıyor. Bu hücreler ışık görmeyecek ve içinde sadece tuvalet bulunacak. Ceza alan darbeciler bu hücrelerde ömür boyu mahkûm edilecekler. Hiçbir şekilde diğer mahkûmların faydalandığı haklardan yararlanamayacaklar. Ailelerle görüşme veya kitap ve televizyon hakları olmayacak.

Türkiye genelinde askeri yapılarla ilgili radikal tedbirlerin de gündeme gelmesi bekleniyor. Genelkurmay Başkanlığı, kuvvet komutanlıkları, garnizon komutanlıkları başta olmak üzere bütün askerî binaların şehir dışına taşınması da tartışılıyor.

Askerî okullara giriş sınavları ve şartlarıyla ilgili yeni düzenlemeler yapılması, kamu kurumlarındaki FETÖ’cülerin temizliği kapsamında da yine özel bir yasa çıkarılabileceği belirtiliyor.

Hükümetin gündemine gelen bir başka tedbir ise Genelkurmay Başkanlığının Milli Savunma Bakanlığına bağlanması ve Jandarma Genel Komutanlığının lağvedilmesi.

Bu konuda kanuni değişiklik yapılırsa, Jandarma Genel Komutanlığı, İçişleri Bakanlığına bağlı bir genel müdürlük statüsüne dönüşecek ve jandarma personeli de kır polisi olarak görev yapacak.

AK Parti kulislerinde, darbecilerin ikinci bir kalkışmasının önlenmesi için yurt çapında OHAL ilan edilebileceği de konuşuluyor. Bakanlar Kurulunda da gündeme gelen OHAL ilan edilmesine ilişkin son kararın bugün yapılacak MGK toplantısında verilebileceği belirtiliyor. 

Başbakan dün TBMM’de ‘yüzde 1’lik bir boşluk bile bırakılmayacak’ dedi. Bütün alanların (Ankara ve İstanbul’u kastederek) yüzde yüz emniyete alınacağını belirtti.

İşte bazıları:

-Tanklar, toplar, füzeler ve askerî birlikler ait olmaları gereken lokasyonlara taşınacak. (Etimesgut Zırhlı Birlikleri Ankara’dan ayrılacak) 

-Ankara ve İstanbul’a bağımsız hava savunma sistemleri kurulacak.
www.deccal.org


Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Darbe Girişiminin Lider İsmi Akın Öztürk İki Günde Bu Hale Geldi KingSkrupellos 2 134 21-07-2016, Saat: 14:23
Son Yorum: JOYGAL
  Diyanet İşlerindende Fetö Operasyonu Başladı KingSkrupellos 0 142 19-07-2016, Saat: 15:51
Son Yorum: KingSkrupellos
  Türk Silahlı Kuvvetlerinden Darbe Açıklaması / Fetöcüler Temizlenecek KingSkrupellos 0 133 19-07-2016, Saat: 15:46
Son Yorum: KingSkrupellos
  Ülkemize Neler Oluyor.? (Darbe iddiaları) Ayar 5 490 18-07-2016, Saat: 02:47
Son Yorum: KingSkrupellos
  Türk Silahlı Kuvvetlerinden Pkk ve İşid'e Ağır Darbe ! KingSkrupellos 1 92 04-07-2016, Saat: 14:37
Son Yorum: JOYGAL
Anahtar Kelimeler

TC Hükümeti Darbe Girişimi Sonrası Bazı Tedbirler Almaya Başladı Bile indir, TC Hükümeti Darbe Girişimi Sonrası Bazı Tedbirler Almaya Başladı Bile Videosu, TC Hükümeti Darbe Girişimi Sonrası Bazı Tedbirler Almaya Başladı Bile Online izle, TC Hükümeti Darbe Girişimi Sonrası Bazı Tedbirler Almaya Başladı Bile Bedava indir, TC Hükümeti Darbe Girişimi Sonrası Bazı Tedbirler Almaya Başladı Bile Yükle, TC Hükümeti Darbe Girişimi Sonrası Bazı Tedbirler Almaya Başladı Bile Hakkında, TC Hükümeti Darbe Girişimi Sonrası Bazı Tedbirler Almaya Başladı Bile Nedir, TC Hükümeti Darbe Girişimi Sonrası Bazı Tedbirler Almaya Başladı Bile Free indir, TC Hükümeti Darbe Girişimi Sonrası Bazı Tedbirler Almaya Başladı Bile Oyunu, TC Hükümeti Darbe Girişimi Sonrası Bazı Tedbirler Almaya Başladı Bile Download


1 Ziyaretçi