Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sosyal Mühendislik Yöntemleri
#1
Sosyal mühendislik yapılırken sosyal mühendislerin kullandıkları yöntemler vardır.Sizlere bu yöntemleri anlatacağım.

Bilgi Toplama

Sosyal mühendisin yapacağı ilk şey SM yapacağı yer ile ilgili bilgi toplamaktır.Bilgi toplayarak karşılaşılabilecek problemler kolay bir şekilde aşılmaktadır.Sorulan sorulara ne kadar kolay cevap verirsek inandırıcı oluruz ve hedefe çabuk ulaşırız.

Plan Yapmak

Yapacağımız SM ile ilgili planlar yapmalıyız.Çünkü bir hedefe yönelik plan yapmak o hedefe ulaşmamızı kolaylaştırır.Hatta bana göre ikinci bir planımızında olması gerekir.Eğer birinci planımız yolunda gitmez ise ikinci planı deneyebiliriz.Plan üzerinde iyice çalışma yapmak gerekir.Bir şeyi ne kadar tekrarlarsak o şeyi hafızamıza aldığımızda yanılma payımız düşüktür.

Kendine Güven

Bir SM cinin kendine güvenmesi gerekir.Yapacağı işin karşısında eğilmemesi ve olumsuz düşünmemesi gerekir.Yapacağı iş ne kadar zor olursa olsun o işi başaracağına inanması gerekir.Hiçbir şey imkansız değildir.

Bu yardımcı bilgileri verdikten sonra SM yapılırken kullanılan yöntemlerden bahsedeyim...

Başka Biri Olmak

Kişiler tanıdıkları kişilere yardım etmeyi daha çok isterler.Bunu bilen SM’ci kendisini kişinin tanıdığı biriymiş gibi göstererek elde etmek istediği şeye daha kolay ulaşır.Burda yapılacak şey o kişinin tanıdığı birinin kimlik bilgilerini kullanarak kişiyle iletişime geçmektir.

Yetkili Biri Olmak

İnsanlar kendilerinin üzerinde yetki sahibi olan kişilerin isimlerini duyunca yada onlar tarafından görevlendirildiklerini bildikleri kişilere daha çabuk yardım ederler ve ellerindeki bilgileri onlara çekinmeden sunarlar.Bu durumda SM yapacak kişinin yapacağı tek şey yetkili birinin ismini kullanmaktır.

Ortak Alanlar Bulmak

Kişiler kendilerinin beğeni duyduğu alanlara ilgili olan kişilerle daha çabuk iletişime geçerler.Bu durumda yapılacak şey kişinin ilgi alanlarını bulmak ve o alanlara ilgi duyduğunuzu karşı tarafa hissettirmenizdir.

Acındırma Yöntemi

İnsanlar yardıma muhtaç insanlara yardım etmeyi severler.Bunu yaptıklarında ise vicdanen rahata kavuşurlar.SM’ci istediği bilgiye ihtiyacı olduğunu o bilgi olmadan elindeki işi halledemeyeceğini karşısındakine kendini acındıracak bir biçimde anlatırsa istediğini muhtemelen alacaktır.

Duyguları Kullanma

İnsan duygusal bir varlıktır.Psikolojik olarak karşıdaki kişiyi psikolojik yönden etkileyebilirse o kişiye istediği şeyleri yaptırabilir.Bu yöntem zor bir yöntem ama işe yarar.

Saygılarımla....
Beğenenler:
#2
teşekkürler
İnsɑnlɑr değişmez değişen tek şey şɑrtlɑr ve çıkɑrlɑr...
Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sosyal Mühendis Geliştirici Kitap Meazadki 58 2,306 Dün, Saat: 13:08
Son Yorum: HackciBaba
  USB Rubber Ducky Deluxe / Sosyal Mühendislik Mucizesi KingSkrupellos 2 98 16-11-2016, Saat: 21:32
Son Yorum: Kolonkun
  Sosyal Mühendislik İle Pc Çökertme H4Sec 61 4,458 09-11-2016, Saat: 14:56
Son Yorum: SkyBattel
  Sosyal Mühendis E kitap Aldatma Sanatı Mehmet KK 3 85 25-10-2016, Saat: 15:38
Son Yorum: memoloc31
  Sosyal Mühendislikle Facebook Hackleme today23 22 1,455 08-10-2016, Saat: 17:00
Son Yorum: corsix
Anahtar Kelimeler

Sosyal Mühendislik Yöntemleri indir, Sosyal Mühendislik Yöntemleri Videosu, Sosyal Mühendislik Yöntemleri Online izle, Sosyal Mühendislik Yöntemleri Bedava indir, Sosyal Mühendislik Yöntemleri Yükle, Sosyal Mühendislik Yöntemleri Hakkında, Sosyal Mühendislik Yöntemleri Nedir, Sosyal Mühendislik Yöntemleri Free indir, Sosyal Mühendislik Yöntemleri Oyunu, Sosyal Mühendislik Yöntemleri Download


1 Ziyaretçi