Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.67/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sosyal Mühendislik Yöntemleri // Aşamaları
#1

Bilgi Toplama :

Sosyal mühendisin yapacağı ilk şey SM yapacağı yer ile ilgili bilgi toplamaktır.Bilgi toplayarak karşılaşılabilecek problemler kolay bir şekilde aşılmaktadır.Sorulan sorulara ne kadar kolay cevap verirsek inandırıcı oluruz ve hedefe çabuk ulaşırız.

Plan Yapmak :

Yapacağımız SM ile ilgili planlar yapmalıyız.Çünkü bir hedefe yönelik plan yapmak o hedefe ulaşmamızı kolaylaştırır.Hatta bana göre ikinci bir planımızında olması gerekir.Eğer birinci planımız yolunda gitmez ise ikinci planı deneyebiliriz.Plan üzerinde iyice çalışma yapmak gerekir.Bir şeyi ne kadar tekrarlarsak o şeyi hafızamıza aldığımızda yanılma payımız düşüktür.

Kendine Güven :

Bir SM cinin kendine güvenmesi gerekir.Yapacağı işin karşısında eğilmemesi ve olumsuz düşünmemesi gerekir.Yapacağı iş ne kadar zor olursa olsun o işi başaracağına inanması gerekir.Hiçbir şey imkansız değildir.

Başka Biri Olmak :

Kişiler tanıdıkları kişilere yardım etmeyi daha çok isterler.Bunu bilen SM’ci kendisini kişinin tanıdığı biriymiş gibi göstererek elde etmek istediği şeye daha kolay ulaşır.Burda yapılacak şey o kişinin tanıdığı birinin kimlik bilgilerini kullanarak kişiyle iletişime geçmektir.

Yetkili Biri Olmak :

Ortak Alanlar Bulmak
Kişiler kendilerinin beğeni duyduğu alanlara ilgili olan kişilerle daha çabuk iletişime geçerler.Bu durumda yapılacak şey kişinin ilgi alanlarını bulmak ve o alanlara ilgi duyduğunuzu karşı tarafa hissettirmenizdir.

Acındırma Yöntemi :

İnsanlar yardıma muhtaç insanlara yardım etmeyi severler.Bunu yaptıklarında ise vicdanen rahata kavuşurlar.SM'ci istediği bilgiye ihtiyacı olduğunu o bilgi olmadan elindeki işi halledemeyeceğini karşısındakine kendini acındıracak bir biçimde anlatırsa istediğini muhtemelen alacaktır.

Duyguları Kullanma :

İnsan duygusal bir varlıktır.Psikolojik olarak karşıdaki kişiyi psikolojik yönden etkileyebilirse o kişiye istediği şeyleri yaptırabilir.Bu yöntem zor bir yöntem ama işe yarar.
Beğenenler:
#2
Eline sağlık
İnsɑnlɑr değişmez değişen tek şey şɑrtlɑr ve çıkɑrlɑr...
Beğenenler:
#3
Grafiklerle Desteklenebilirdi...

Ama Yinede Emeğine Sağlık exciting
Beğenenler:
#4
az resim koyaydın iyidi eline sağlık exciting
Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Telefon Çalma Sosyal Mühendislik RichWarrior 5 18 2 saat önce
Son Yorum: the_zizil
  Sosyal Mühendis Geliştirici Kitap Meazadki 58 2,306 07-12-2016, Saat: 13:08
Son Yorum: HackciBaba
  USB Rubber Ducky Deluxe / Sosyal Mühendislik Mucizesi KingSkrupellos 2 101 16-11-2016, Saat: 21:32
Son Yorum: Kolonkun
  Sosyal Mühendislik İle Pc Çökertme H4Sec 61 4,459 09-11-2016, Saat: 14:56
Son Yorum: SkyBattel
  Sosyal Mühendis E kitap Aldatma Sanatı Mehmet KK 3 88 25-10-2016, Saat: 15:38
Son Yorum: memoloc31
Anahtar Kelimeler

Sosyal Mühendislik Yöntemleri // Aşamaları indir, Sosyal Mühendislik Yöntemleri // Aşamaları Videosu, Sosyal Mühendislik Yöntemleri // Aşamaları Online izle, Sosyal Mühendislik Yöntemleri // Aşamaları Bedava indir, Sosyal Mühendislik Yöntemleri // Aşamaları Yükle, Sosyal Mühendislik Yöntemleri // Aşamaları Hakkında, Sosyal Mühendislik Yöntemleri // Aşamaları Nedir, Sosyal Mühendislik Yöntemleri // Aşamaları Free indir, Sosyal Mühendislik Yöntemleri // Aşamaları Oyunu, Sosyal Mühendislik Yöntemleri // Aşamaları Download


1 Ziyaretçi