Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Site Hackleme Sucu Ve Cezasi
#1
MADDE 243.

(1)Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına hukuka aykırı olarak giren ve orada kalmaya devam eden kimseye bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir.

(2) Yukarıdaki fıkrada tanımlanan fiillerin bedeli karşılığı yararlanılabilen sistemler hakkında işlenmesi hâlinde verilecek ceza yarı oranına kadar indirilir.

(3) Bu fiil nedeniyle sistemin içerdiği veriler yok olur veya değişirse altı aydan iki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.
Sistemi engelleme bozma verileri yok etme veya değiştirme

MADDE 244.

(1)Bir bilişim sisteminin işleyişini engelleyen veya bozan kişi bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Bir bilişim sistemindeki verileri bozan yok eden değiştiren veya erişilmez kılan sisteme veri yerleştiren var olan verileri başka bir yere gönderen kişi altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Bu fiillerin bir banka veya kredi kurumuna ya da bir kamu kurum veya kuruluşuna ait bilişim sistemi üzerinde işlenmesi halinde verilecek ceza yarı oranında artırılır.

(4) Yukarıdaki fıkralarda tanımlanan fiillerin işlenmesi suretiyle kişinin kendisinin veya başkasının yararına haksız bir çıkar sağlamasının başka bir suç oluşturmaması hâlinde iki yıldan altı yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezasına hükmolunur.


     
Beğenenler: Anonim24
#2
eline sağlık
Beğenenler:
#3
Hiçbirşey olmazaq kiss
www.deccal.org


Beğenenler: Julian , BYHAKLİRT
#4
Teşekkürler ama bildiğime göre yabancı ülkelerde hacklediğimiz siteler bilişim suçlarının umrunda değil . Yani Türk sitelerine zarar vermezseniz bir şey olmaz rahat olun .
Beğenenler:
#5
Teşekkürler
Beğenenler:
#6
eywww
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Site Hackleme Sucu Ve Cezasi indir, Site Hackleme Sucu Ve Cezasi Videosu, Site Hackleme Sucu Ve Cezasi Online izle, Site Hackleme Sucu Ve Cezasi Bedava indir, Site Hackleme Sucu Ve Cezasi Yükle, Site Hackleme Sucu Ve Cezasi Hakkında, Site Hackleme Sucu Ve Cezasi Nedir, Site Hackleme Sucu Ve Cezasi Free indir, Site Hackleme Sucu Ve Cezasi Oyunu, Site Hackleme Sucu Ve Cezasi Download


1 Ziyaretçi