Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Selam Olsun O Yiğitlere, Ruhun Şad Olsun Memedim
#1
"Türkiye Şehitlerini Anıyor" etkinliğinde Diyarbakır'ın Sur ilçesinde şehit olan Hakkarili Jandarma Teğmen Abdulselam Özatak'ı anlatan Albay Erhan Altunok'un sözleri üzerine salonda bulunan askerler ve vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın başlattığı "Türkiye Şehitlerini Anıyor" etkinliği kapsamında İstanbul Harbiye Askeri Müzesi ve Kültür Sitesi Komutanlığı'nda Birinci Dünya Savaşı şehitlerinden şehit Piyade Teğmen Mustafa oğlu Ahmet için anma töreni düzenlendi.

www.deccal.org

"KÖY KORUCUMUZUN OĞLUYDU"
"Hakkarili bir köy korucumuzun oğluydu. Hem ne fark eder ki nereli olduğu, nereli olursa olsun bu vatanın öz çocuğuydu. Çalıştı, azmetti, Mekteb-i Harbiye'ye girdi ve başarıyla mezun oldu. Futbolu seviyordu, iyi bir kaleciydi ama yeteri kadar parası yoktu ve bir kaleci eldiveni alamamıştı. Arkadaşları aralarında para topladılar ve arkadaşlarına eldiven aldılar. Eldiveni ellerine taktı ve 'Bundan sonra bana kimse gol atamaz' dedi. Çakı gibi bir jandarma teğmen oldu. 9 kardeşini aldı yanına, Ankara'da bir ev tuttu. O teğmen maaşıyla 9 kardeşine baktı, onlara kol kanat gerdi. Bu 9 kardeşin en büyüğü 22 yaşındaki genç kız, 8 kardeşine annelik yaptı. Nişanlandı Abdulselam Teğmen, iki arkadaşına nişanlısının telefon numarasını verdi. Dedi ki 'Bana bir şey olursa nişanlıma söylersiniz, onu haberdar edersiniz.' Ve ona bir şey oldu ama telefon numarasını verdiği o iki arkadaşı nişanlısını arayamadılar. Beraber okuduğu, aynı sırada oturduğu, beraber koştuğu, yorulduğu, matarasındaki suyu paylaştığı, bir lokma ekmeğini paylaştığı, üleştiği kardeşten öte arkadaşlarından iki şanlı teğmenin şehit olduğu haberini duyunca yüreği dayanamadı, 'Ben neden onların görev yaptığı yerde değilim' dedi dilekçe verdi ve onların şehit olduğu yere atanmayı talep etti, gönüllü olarak da gitti."

"HABERİ VERMEYE KİMSENİN CESARETİ YETMEDİ"
Şehit Teğmen Özatak'ın ilk görevinde şehit düştüğünü söyleyen Altunok, anne babasına oğullarının şehit olduğu haberini veren görevli heyetin yaşadığı zorluğu aktardı. Altunok, "Ankara Keçiören'deki kardeşlerine bu haberi vermesi için gönderilen ekip ne yazık ki eve giremedi. Bir saatten ziyade beklediler kapının önünde. Haberi vermeye kimsenin cesareti yetmedi ve sonra uçakla alıp götürdüler Ankara'dan o 9 kardeşi. 'Anneniz sizi çok özlemiş' diyerek kandırdılar. Ağabeylerini son yolculuğa uğurlamaya gittiklerini ancak şehit cenazesinde anladı bu 9 kardeş" dedi.
Şehidin arkadaşlarının Kuleli Askeri Lisesi'nden öğrencileri olduğunu dile getiren Altunok'un, "Şu son birkaç gün içerisinde şehidimize dair bana attıkları o duygu dolu mesajları vakit darlığından dolayı ne yazık ki sizinle paylaşamıyorum ama o mesajları okuduğum zaman gözlerimden süzülen yaşlar bana şunu ifade etti; o arkadaşları şehidimize şan ve şerefle sahip çıktılar ve onun şehadetinden gururlandılar. 'Komutanım, biz de arkadaşımız gibi şehadet şerbetini yudumlamak istiyoruz' dediler.


Selam olsun o yiğitlere, ruhun şad olsun teğmenim. Uğruna ölmekse eğer seni yaşamak, bin defa ölürüm de adına leke sürdürmem. Gururdur, namustur bayrak ve sancak. Aksa da kanım korkmam, haini güldürmem"Beğenenler: Leader Shawai , Stallk3r , Mr.F92 , mercury

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kurban Bayramınız Mübarek Olsun H4Sec 8 613 24-09-2015, Saat: 14:04
Son Yorum: PyroL
  30 Ağustos Zafer Bayramı'mız kutlu olsun! H4Sec 1 366 30-08-2015, Saat: 02:44
Son Yorum: KingSkrupellos
  Kadir Geceniz Mübarek Olsun H4Sec 10 667 13-07-2015, Saat: 23:04
Son Yorum: WhoCares
  Regaib Kandilimiz Mübârek Olsun Ayar 4 435 23-04-2015, Saat: 17:01
Son Yorum: atakas
Anahtar Kelimeler

Selam Olsun O Yiğitlere, Ruhun Şad Olsun Memedim indir, Selam Olsun O Yiğitlere, Ruhun Şad Olsun Memedim Videosu, Selam Olsun O Yiğitlere, Ruhun Şad Olsun Memedim Online izle, Selam Olsun O Yiğitlere, Ruhun Şad Olsun Memedim Bedava indir, Selam Olsun O Yiğitlere, Ruhun Şad Olsun Memedim Yükle, Selam Olsun O Yiğitlere, Ruhun Şad Olsun Memedim Hakkında, Selam Olsun O Yiğitlere, Ruhun Şad Olsun Memedim Nedir, Selam Olsun O Yiğitlere, Ruhun Şad Olsun Memedim Free indir, Selam Olsun O Yiğitlere, Ruhun Şad Olsun Memedim Oyunu, Selam Olsun O Yiğitlere, Ruhun Şad Olsun Memedim Download


1 Ziyaretçi