Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rusların Arama Motoru "Sputnik.ru"
#1
www.deccal.org

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından ilan edilen arama motoru, Rusya’nın kendi İnternet’i Çeburaşka’nın kurulması yolunda ilk adımı atmış oldu. Rusya’da haberleşme ve komünikasyon hizmetleri sağlayan ve denetleyen “Rostelekom” devlet şirketi kendi “Sputnik.ru” adlı sırf Rus bazlı arama motorunu çalıştırdı.

“Sputnik.ru” arama motoru Rusya’nın ikinci büyük St. Petersburg şehrinde açılışı yapılan ve “Rus Davos’u” olarak lanse edilen Ekonomik Forum Toplantısında çalıştırıldı. Görkemli törenle gerçekleşen ilk “tıklamadan” sonra proje hakkında bilgi veren yeni Rus arama motoru yöneticisi Mihail Kozlov, “Rusya’nın ilk milli arama motoru Yandex ile Mail.ru guruplarından zamanında ayrılan Rus teknisyenler tarafından geliştirildi. Arama motoruna rahatlıkla vatandaşlarımızın kullanabileceği en güvenli uygulama diyebiliriz. Üstelik ilk yılda arama motoru hiç reklam içermeyecek. Tamamen devletin projesi olan “Sputnik.ru” kişisel bilgi toplamayacak. Sadece vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak bilgiler verecek” dedi.

Rusya’nın kendi milli arama motoru kurma fikrinin Putin’den ziyade günümüzde Başbakan olan Dmitriy Medvedev’e ait olduğu da söyleniyor. 6 yıllık bir projenin 2014 yılında hayata geçirilmesi güvenlik seviyesine yapılan yatırıma dikkat çekiyor. Ruslara göre aşırı güvenli olan rus milli arama motoru rusyada Google'ı bitirme planı olarak ortaya çıkıyor. Ruslarında böyle bir proje yapması biraz normal. Amerikaya bağımlı olmak aslında hiçbir ülke için yarar değil. Rusyada buna çok fazla önem veriyor.

Arama motorunu ruslara uygun şekilde tasarlanmış. Kullanımında bizler zorluk çekebiliriz ki çekiliyorda. Rusyaya giderseniz kullanın ama exciting

Arama motoru linki:

Rusya Milli Arama Motoru
Beğenenler:
#2
Eline sağlık exciting Yandex yetmedi heralde bunlara kiss
İnsɑnlɑr değişmez değişen tek şey şɑrtlɑr ve çıkɑrlɑr...
Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arama motoru Nedir ? Stallk3r 2 365 21-12-2015, Saat: 22:29
Son Yorum: CyberAngel
Anahtar Kelimeler

Rusların Arama Motoru "Sputnik.ru" indir, Rusların Arama Motoru "Sputnik.ru" Videosu, Rusların Arama Motoru "Sputnik.ru" Online izle, Rusların Arama Motoru "Sputnik.ru" Bedava indir, Rusların Arama Motoru "Sputnik.ru" Yükle, Rusların Arama Motoru "Sputnik.ru" Hakkında, Rusların Arama Motoru "Sputnik.ru" Nedir, Rusların Arama Motoru "Sputnik.ru" Free indir, Rusların Arama Motoru "Sputnik.ru" Oyunu, Rusların Arama Motoru "Sputnik.ru" Download


1 Ziyaretçi