Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Romanya Basınında Cyberizm
#1
İslamcı Hacker Grubu Romanya Kamu Kurumlarına Saldırdı

Romanya İstihbarat Servisi 2015 yılının başlarından bu yana, Romanya'ya ait sağlık, eğitim ve kamu kuruluşlarının web sitelerine siber saldırıların arttığını yayınladı.

2015 yılının başında uluslar arası islamcı korsan gruplar tarafından üstlenilen eylemlere dayanarak sadece Romanya kamu kuruluşlarına değil uluslar arası saldırılarda artış olduğu netlik kazandı. Bütünlüğü ve İslamcı propaganda mesajları içeren indexler kullanıldı. Kamu kuruluşları ile birlikte özel kuruluşlara da ait sitelere binlerce saldırı kaydedildi. Saldırıların bir çoğunun aynı tip yöntemler ile yapıldığı belirlendi. Saldırganların; kamu idaresi, eğitim ve sağlık gibi alanlardaki kamu kuruluşlarından bilgi sızdırdığı düşünüşüyor.

Saldırıların dağılımı yoğunluklu olarak devlet kurumları veya kuruluşları kapsamakta. Özel kuruluşlara yapılan saldırıların seçiminde ise ideolojik ve stratejik öneme sahip şirketler yer almakta. Yaptıkları iş yeni bir model veya ideoloji ortaya koymamakla beraber, çeşitli "İslamcı Grafiti", "İslamcı Propaganda", mesajları içeren forumlar yayınlamışlardır. Özellikle Filistin yanlısı ve İsrail Karşıtı yayınlar yapmışlardır. Açık kaynak kodlu platformları(WordPress ve Joomla) hedef alan hackerlar özel araçlar ve hack için özel işletim sistemleri kullandığını SRI İstihbarat birimi duyurdu.


Haber Kaynağı: http://stiripesurse.ro/anunt-de-la-sri-h...79514.html

Çeviri: 1hT1y@R
#2
eline sağlık reis
Beğenenler: KingSkrupellos
#3
Bazı heykır timleri türk medyacıların bi tarafını yalayarak reklam yaparken, prim yaparken.Bilek gücüyle elde edilen dünya manşetleri bir başka oluyor.
"Milletin Eline Vermekten Emekli"  Benim için hacking' bitmiştir.
Aramıza Katılmak - Banlanan üyeler hk. - Heckırlar
Beğenenler: KingSkrupellos , Werdanda53
#4
Öncelikle Selamün Aleyküm SaygıDeğer Arkadaşlarım. Bugün yine Hazreti Google Amca’dan Cyberizm hakkında Yabancı Basın Yayın Organları hakkımızda haber yapmışlar mı diye bir araştırma yapıyım dedim. Ve bir baktım daha önce hacklediğim Romanya’nın Moodle Eğitim Sistemi ile ön plana çıkan Devlet Kurumunun hacklenme haberini Romanya’nın basın yayın haberi yolu ile öğrenmiş oldum. Ve sizlerede Moral Olması ve Heyecan getirsin diye böyle bir orijinal konuyu size sunmak isterim.
Peki Hacklenen Devlet Eğitim Kurumunun Sitesi Neydi diye bakacak olursak ? !
www.deccal.org
Site İsmi => moodle.ro
Zone-H.Org Kaydı => http://www.zone-h.org/mirror/id/25036389?zh=1
Diğer Kayıtlar =>
http://www.z0n.org/mirror/id/75153
http://www.zone-tn.org/mirror/id/14262
Cyberizmde Gövde Gösterisindede Daha Önce Açmıştım Konuyu ve Bunu haber yapmış Roman Basını.
Kod:
http://www.cyberizm.org/cyberizm-moodle-romanya-ve-moldova-resmi-siteleri-hacked.html
Peki Nedir bu Moodle ve neden Önemlidir ?
Moodle, özgür ve açık kaynak kodlu bir uzaktan eğitim sistemidir.
Moodle, bir Uzaktan Eğitim sitesinde ihtiyaç duyulabilecek etkinliklerin çoğunu fazlasıyla yerine getirebilecek özelliklere sahip bir çevrimiçi kurs yönetim sistemidir.
Moodle, herkes tarafından (öğretmen, öğrenci) kolay şekilde kullanılabilmektedir.

Haberin Kaynağı =>

Kod:
http://stiripesurse.ro/anunt-de-la-sri-hackerii-islamisti-au-atacat-institutii-publice-din-romania_979514.html

Orijinal Metin =>
Kod:
Anunţ de la SRI: Hackerii islamişti au atacat instituţii publice din România
Serviciul Român de Informaţii anunţă că, de la începutul anului 2015, s-a înregistrat o creştere semnificativă a numărului de agresiuni cibernetice, inclusiv asupra unor website-uri aparţinând unor entităţi publice (din administraţia publică, învăţământ, cercetare şi sănătate) sau private din România. Informaţiile au fost publicate în ultimul număr al revistei SRI, Intelligence.

"Pe fondul acţiunilor desfășurate de grupările de hackeri islamiste la nivel internaţional, la începutul anului 2015 s-a înregistrat o creştere semnificativă a numărului de agresiuni cibernetice, majoritatea de tip defacement, inclusiv asupra unor website-uri aparţinând unor entităţi publice sau private din România. Astfel, au fost înregistrate mii de agresiuni cibernetice asupra site-urilor aparţinând unor entităţi private autohtone, care au afectat integritatea și disponibilitatea conţinutului site-urilor atacate prin înlocuirea cu mesaje de propagandă islamiste. Același tip de agresiuni cibernetice au fost derulate și asupra site-urilor unor instituţii publice, din domenii precum administraţie publică, învăţământ, cercetare și sănătate", se menţionează în articolul din Intelligence.

Printre autorii agresiunilor au fost membrii unor grupări de hacking islamiste precum: „AnonGhost“, „FallagaTeam“, „Arab Warriors Team“, „Middle East Cyber Army“, „El Moujahidin“, „Team System DZ“, „Top Team“, „Cyberizm Digital Security Team“.

Vezi şi: Primul pas a fost făcut: 'Prinţul' Paul, pe cale să rămână fără nume

"Distribuţia agresiunilor nu a relevat un tipar anume, fiind vizate entităţi cu obiecte de activitate diverse, fără a se urmări în mod specific afectarea website-urilor aparţinând instituţiilor guvernamentale sau ale unor organizaţii ori societăţi comerciale de importanţă strategică sau relevante în plan ideologic. Scopul principal al agresiunilor cibernetice asupra website-urilor autohtone a urmărit creşterea vizibilităţii pentru grupările autoare şi promovarea, sub diferite forme, a unor mesaje de propagandă islamistă, de tip „graffitti cibernetic“ (imagini cu conţinut grafic explicit, bannere cu referinţe la Califatul Islamic, îndemnuri pro-palestiniene şi anti-israeliene etc.) În derularea atacurilor cibernetice au fost exploatate vulnerabilităţi ale unor platforme open-source de dezvoltare a paginilor web (WordPress şi Joomla) sau au fost utilizate instrumente de hacking adaptate (sisteme de operare personalizate)", mai anunţă SRI.

Vezi şi: Şefa judecătorilor îl atenţionează pe Iohannis: 'Putem da CSAT-ul în judecată'
Peki Türkçe Olarak Özet Geçersek =>
ISLAMCI HACKER GRUBU ROMANYA KAMU KURUMLARINA SALDIRDI
Rumen İstihbarat Servisi başlarında 2015 yılında kamu kurum (kamu yönetimi, eğitim, araştırma ve sağlık) ve Romanya’da müthiş bir derecede siber saldırı olduğunu açıkladı.
Islamcı hacker Gruplar tarafından üstlenilen Islam Propagandası eylemlerini Devlete ait Özel Kamu ve Kuruluşlara düzenlediler.
Etken Islamic Hacker Grupları arasında „AnonGhost“, „FallagaTeam“, „Arab Warriors Team“, „Middle East Cyber Army“, „El Moujahidin“, „Team System DZ“, „Top Team“, „Cyberizm Digital Security Team“. Var.
www.deccal.org
www.deccal.org
Beğenenler:
#5
Helal exciting
Kötü bir söz gibi düştük dillere, Yalnış yol seçmişiz haberimiz yok..
Skype: Mr.F92
Beğenenler: KingSkrupellos

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Vietnam Basınında Deccal.Org Haberleri 31-10-2016 ! KingSkrupellos 2 133 05-11-2016, Saat: 23:22
Son Yorum: Miz4nciTurk
  Türk Basınında Deccal.Org Haberleri Geniş Yankı Uyandırdı ! Miz4nciTurk 5 137 29-10-2016, Saat: 21:51
Son Yorum: 1hT1y@R
  Rumen Basınında CyBeRiZM / Manşetlerdeyiz KingSkrupellos 7 468 09-02-2016, Saat: 23:55
Son Yorum: kaandxxd
  Fransız Pol Bakanlığı FB Haberi - Basında CYBeRiZM KingSkrupellos 2 199 18-01-2016, Saat: 20:09
Son Yorum: CyberAngel
  Fransız Basınında CYBeRiZM / Le Republicain Basını KingSkrupellos 6 381 02-12-2015, Saat: 23:57
Son Yorum: BYHAKLİRT
Anahtar Kelimeler

Romanya Basınında Cyberizm indir, Romanya Basınında Cyberizm Videosu, Romanya Basınında Cyberizm Online izle, Romanya Basınında Cyberizm Bedava indir, Romanya Basınında Cyberizm Yükle, Romanya Basınında Cyberizm Hakkında, Romanya Basınında Cyberizm Nedir, Romanya Basınında Cyberizm Free indir, Romanya Basınında Cyberizm Oyunu, Romanya Basınında Cyberizm Download


1 Ziyaretçi