Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reklam yerleşimi ve reklam yerleşimi oluşturma
#1
Reklam yerleşimi, bir reklamverenin yerleşim hedefleme yöntemini kullanarak reklamlarını yerleştirmeyi seçebileceği belirli bir reklam birimi grubudur. Reklam yerleşimi, bir web sitesinin tamamı kadar geniş veya tek bir reklam birimi kadar dar olabilir. Yerleşimler, reklamverenlere iki şekilde gösterilir:

Sistemimiz tarafından otomatik olarak oluşturulan yerleşimler. AdSense ağındaki her yayıncı web sitesi, reklamverenlere, reklamlarını hedefleyebilecekleri birer yerleşim şeklinde otomatik olarak sunulur. Reklamverenler bu tür yerleşimleri hedeflediklerinde, reklamları web sitesinin herhangi bir yerinde görüntülenebilir.
Yayıncılar tarafından tanımlanan yerleşimler. Özel kanallarınızı kullanarak kendi reklam yerleşimlerinizi tanımlayabilirsiniz. Sitenizde bulunan ve reklamverenlerin hedefleyebilmesini istediğiniz belirli reklam birimlerini nasıl gruplayacağınızı seçersiniz. Reklam birimlerini özel kanallar halinde gruplamak için yaygın olarak kullanılan yöntemler, konuya, reklam biçimine veya bir sayfadaki konuma göre gruplamadır. Reklamverenler yayıncı tanımlı reklam yerleşimlerini hedeflediklerinde, reklamları yalnızca yayıncının seçtiği belirli reklam birimlerinde görüntülenebilir.
Reklam yerleşimi nasıl oluşturulur?

Aynı zamanda hedeflenebilir bir reklam yerleşimi olan bir özel kanal oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

http://www.google.com/adsense adresinden hesabınızda oturum açın.
Reklamlarım sekmesinin altındaki Özel kanallar sayfasını ziyaret edin.
Hedeflenebilir yapmak istediğiniz kanalın adını tıklayın. Veya "Yeni özel kanal"ı tıklayın.
Hedefleme bölümünde, kutuyu işaretleyin.
İstenilen bilgileri girin:
Reklamların görüneceği yer: Bu yerleşimdeki reklamlarının sitenizin neresinde görüntüleneceğini belirtin (ana sayfada veya diğer tür sayfalarda).
Reklam konumu: Bu yerleşimdeki reklamların sayfada görüntüleneceği konumu seçin. Örneğin, sayfalarınızın sağ üst kısmında reklam gösteren bir yerleşim oluşturabilirsiniz.
Açıklama: Reklamverenler adı ve açıklamayı göreceğinden, sitenizi iyi bir şekilde anlatacak, doğru ve bilgilendirici bir özet girin.
Site dili: Site içeriğinizin birinci dili.
"Kaydet"i tıklayın. Reklamverenler kısa bir süre içinde, reklamlarını görüntüleyebilecekleri yerler arasında reklam yerleşiminizi görecektir.
Beğenenler:
#2
bu siteler sizinmi
Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Adsense - Çöp Siteler (Güncel Reklam Filtresi) mortalresistance 3 951 24-02-2014, Saat: 00:25
Son Yorum: Mentalistler
Anahtar Kelimeler

Reklam yerleşimi ve reklam yerleşimi oluşturma indir, Reklam yerleşimi ve reklam yerleşimi oluşturma Videosu, Reklam yerleşimi ve reklam yerleşimi oluşturma Online izle, Reklam yerleşimi ve reklam yerleşimi oluşturma Bedava indir, Reklam yerleşimi ve reklam yerleşimi oluşturma Yükle, Reklam yerleşimi ve reklam yerleşimi oluşturma Hakkında, Reklam yerleşimi ve reklam yerleşimi oluşturma Nedir, Reklam yerleşimi ve reklam yerleşimi oluşturma Free indir, Reklam yerleşimi ve reklam yerleşimi oluşturma Oyunu, Reklam yerleşimi ve reklam yerleşimi oluşturma Download


1 Ziyaretçi