Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RAM'ın Performansını arttırmak !
#1
Bilinmedik bir yöntemle bilgisayar performansını hissedilecek şekilde nasıl artırabileceğimizi görelim.

İlk olarak Bilgisayarım > Özellikler > Gelişmiş Sekmesi Altında performans başlığı altında ayarlar'a tıklayın.

Gelen pencereden gelişmiş sekmesi altında Değiştir'e tıklayın:

Başlangıç Boyutu: 1536
En büyük Boyut: 3072

değerlerini verin.

Dilerseniz bu değerleri RAM miktarınıza göre değiştirebilirsiniz.

Yada

Başlat-Çalıştır regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Session Manager \ Memory Management anahtarına ulaşın;
DisablePagingExecutive üzerine çift tıklayıp ondalık tabanında 1 değerini girin.
LargeSystemCache üzerine çift tıklayın ondalık tabanda 1 girin.
Orada yeni bir DWORD değeri oluşturun “IOPageLockLimit” olarak adlandırın ve değeri ondalık sistemde hangi rami kullanıyosan 128MB için 4000, 256 MB için 10000, 512MB ve daha yukarısı için 40000 değerini girin.
Bilgisayarı yeniden başlatın

Ve bu programa gerek yok ama belki kullanabilirsiniz diye SuperRAM indir : http://www.tamindir.com/superram/

www.deccal.org

SuperRam bilgisayarınızda bulunan bellekleri (RAM) izleyebileceğiniz ve yönetebileceğiniz profesyonel bir optimizasyon aracı. Donanımınıza hiçbir modifikasyon yapmadan bir çocuğun bile kolaylıkla kullanabileceği basit ve sade bir arayüz ile tüm ayarlamaları kolaylıkla yapabilceğiniz bu program diğer birçok bellek modifiye programlarından daha iyi performans sağlıyor.

Bilgisayarınızdaki RAM ne kadar çok olursa olsun, her zaman daha fazla RAM'e sahip olmak sistemi rahatlatır. SuperRam size bu gereksinimi donanımsal olarak vermesede, bilgisayarınızı hızlandıracak etki ve potansiyele sahip bir yazılım. Program fiziksel hafıza kullanımını takip ederken, her zaman daha hızlı işlem yapmanız için boş hafıza bölümünü belli bir seviyede tutmaya yarıyor. Bu işlem bazı durumlarda sistemi yavaşlatma riskinede sahip fakat bu optimizasyon işlemi yapılırken hiçbir işlemci yüklenmesi yaşanmıyor.

Basit ve kullanımı kolay arayüzü, boş hafızayı gösteren anlık takip özelliği ile kullanıcıya tek bir tıklama ile RAM'i boşaltma olanağı sağlayan SuperRam bilgisayarınızın en zorlandığı zamanlarda nefes almasını sağlıyor. RAM'e yatırım yapmadan önce bu programı da denemek hatta faydasını görürseniz, istediğiniz performansı daha ucuza elde etmekte sizin avantajınız.

Videolar :
Bilgisayar Performans Arttırma win xp ve Ram Yükseltme : http://www.youtube.com/watch?v=CHFcp5uiaQU

Performans arttırmak : http://www.youtube.com/watch?v=_A2U-21HKSc
www.deccal.org


Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

RAM'ın Performansını arttırmak ! indir, RAM'ın Performansını arttırmak ! Videosu, RAM'ın Performansını arttırmak ! Online izle, RAM'ın Performansını arttırmak ! Bedava indir, RAM'ın Performansını arttırmak ! Yükle, RAM'ın Performansını arttırmak ! Hakkında, RAM'ın Performansını arttırmak ! Nedir, RAM'ın Performansını arttırmak ! Free indir, RAM'ın Performansını arttırmak ! Oyunu, RAM'ın Performansını arttırmak ! Download


1 Ziyaretçi