Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Photoshop ta Tasarımın Önemi
#1
Yıl olmuş 2011 yakında olacak 2012. Hepimizin bilgisayarında Photoshop vardır ve biz bu programla çeşitli tasarımlar yapabiliyoruz. Yaptığımız tasarımlar kimi zaman bir arkadaşımızın isteği üzerine bir duvar kağıdı, kimi zaman basit bir avatar, kimi zamanda profesyonel olarak çalışmamız gereken ambalaj, amblem tasarımı oluyor. Wallpaper ve avatar tasarımı yaparken tasarıma profesyonel açıdan pek bakmıyoruz ve iyi sonuçlar elde ediyoruz. Eklediğimiz bir iki .png uzantılı resmin yanında bir iki kelimelik bir cümle ve eklediğimiz bir fırça sayesinde güzel sonuçlar elde edebiliyoruz. Fakat ambalaj ve amblem tasarımında iş biraz daha gelişiyor ve daha profesyonel çalışmamız gerektiğini anlıyoruz. Profesyonel çalışacakkende tasarımımızın çok kalabalık olmaması gerektiğinin farkına varıyoruz ve sade bir şeyler yapmak istiyoruz. Bazen başarılı olup bazen başarısız olmamızın çok çeşitli sebebleri var. Şimdi hep beraber dikkat etmemiz gereken özelliklere bir bakalım.

1. Tasarım yapacakken tasarımımızın sade olması biraz daha hoş gözükür. Eklenen brush üzerine brush resmi güzel bir tasarım yapacakken karışık ve kötü olmasına yol açabilir.

2. Tasarımımız yapacağımız işin adıyla uygun olması gerekir. Bir bilgisayar firmasının kendisine yapacağı amblemde bilgisayara uygun bir şeklin olması yerine gidip bir araba resmi koymaları sizce ne kadar doğru ?

3. Tasarımımızın akılda kalması en önemli unsurlardan birisidir. Bunun için sade bir tasarım çok şık olur. Örneğin araba şirketlerinden yapılan FORD ve WOSVAGEN ablemlerinde Ford yazısı amblemin üzerinde yazılı ve Woswagen yazısınında W harfi tasarımda yer alıyor. Bu özellik 2. Ve 3. Maddelerimizi çok iyi anlatıyor. İki amblemde gayet sade ve şık.
www.deccal.orgwww.deccal.org
4. Tasarımlarınıza insanlar baktığında çok karışık bulmamalı ve tasarımlarınız göze hitap etmelidir.

5. Akıl karıştırıcı tasarımlardan uzak durun. Sadelik en önemli unsurdur.

6. Eğer ambalaj tasarlayacaksanız baskı yapılacak kağıda göre tasarımınızı yapmalısınız. Kağınızı bir bütün olarak tasarlayıp öyle baskıya gönderebilirsiniz.

7. Ambalaj tasarımında kağıt düz bir şekilde açıldığında tasarım bir bütün olarak görülmelidir. Parça parça tasarım fazla sevilmez.
Beğenenler:
#2
eyw
İnsɑnlɑr değişmez değişen tek şey şɑrtlɑr ve çıkɑrlɑr...
Beğenenler:
#3
ne demek ;)
Beğenenler:
#4
bilgilendirme için teşekürler
Beğenenler:
#5
teşekkürler
www.deccal.org
Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Photoshop CC 14.0 Final Türkçe Full LuckMania 26 2,077 01-12-2016, Saat: 19:59
Son Yorum: SheelWe
  Photoshop Yüz Düzeltme Eklentisi iMoGeN 25 2,611 15-10-2016, Saat: 22:21
Son Yorum: Dessy
  Adobe Photoshop Portable Full CS3/CS4/CS5/CS6 Full FTP Link iMoGeN 37 3,136 26-09-2016, Saat: 21:17
Son Yorum: Elliot
  Photoshop Actions Kullanımı desmond 4 137 18-09-2016, Saat: 00:58
Son Yorum: desmond
  Basit Photoshop Siteleri HackLock 56 3,362 24-08-2016, Saat: 17:47
Son Yorum: S0N4K
Anahtar Kelimeler

Photoshop ta Tasarımın Önemi indir, Photoshop ta Tasarımın Önemi Videosu, Photoshop ta Tasarımın Önemi Online izle, Photoshop ta Tasarımın Önemi Bedava indir, Photoshop ta Tasarımın Önemi Yükle, Photoshop ta Tasarımın Önemi Hakkında, Photoshop ta Tasarımın Önemi Nedir, Photoshop ta Tasarımın Önemi Free indir, Photoshop ta Tasarımın Önemi Oyunu, Photoshop ta Tasarımın Önemi Download


1 Ziyaretçi