Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Penetrasyon Test Çevrimiçi Hacking 1. Sınıf - Penetrasyon Testi veya Kalem testi
#1
Penetrasyon testleri veya Kalem testi (ya da Pen-testi) değerlendirmek ve incelemek için bir tekniktir güvenliği bir BT altyapı sistemine dayalı genellikle web veya ağı. Bu sistemde güvenlik açıklarını değerlendirmek için kesmek saldırı ortamında simülasyon içerir. Bir kesmek ortam kurulduktan sonra, şimdi güvenlik araştırmacıları (örneğin: Hizmet kusuru, uygulama kusurları, işletim sistemi kusurları, yanlış yapılandırmaları, son kullanıcı davranışlarını, yani insan hataları vs.) güvenlik açıklarını yararlanma girişimi gerçek zamanlı hackerlar gibi yapmak ve Onun değerlendirmek iş. darbe Penetrasyon testleri yardım örgütleri, güvenlik politikalarına kendi güvenlik mekanizmalarının etkinliğini yanı sıra son kullanıcı uyumu değerlendirmek için. Kuruluşlar savunmasız ya da değil bilmek için önemlidir? Cevabınız evet ise, şiddeti, yani kapsamı nedir açığı ve çok daha fazlası. Herhangi bulursa Ve en önemlisi ben sistemde açıklarını azaltmak nasıl.

www.deccal.org

İnsanların çoğu şartları Penetrasyon testi ve Güvenlik Açığı değerlendirmesi ile karıştırılıyor. Güvenlik Açığı değerlendirmesi temelde Penetrasyon test onun sadece küçük bir parçası, yani Penetrasyon testleri bir alt kümesidir. Güvenlik açığı değerlendirmesi ile büyük dezavantajı onun Penetrasyon testleri bir iş için bilinmeyen tehditleri ve sömürülebilir pozlama araştırıyor iken bilinen güvenlik açıkları herhangi bir özel yazılım için bilinen güvenlik açıklarını yani sınırlı olmasıdır. Yani biz sadece bu Penetrasyon testleri Açığı değerlendirme dedektif kontrolü veya Açığı değerlendirme kürü ve hepimiz Tedbir tedaviden daha iyidir biliyor iken basit bir deyişle Penetrasyon testleri önlenmesi ise Önleyici Kontrolü olduğunu söyleyebiliriz. Onun büyük bir kendi içinde konu ve biz sonraki makalelerde ayrıntılı olarak bu tartışacağız.

Penetrasyon testleri veya Pen-test doğaları göre birden fazla kategoride sınıflandırılabilir.

Sürece dayalı:

1. Manuel Penetrasyon testleri

2. Otomatik Penetrasyon testleri

Hem manuel ve otomatik test 3. KombinasyonStrateji dayanarak:


1. Black Box Penetrasyon testleri

2. Gri Kutu Penetrasyon testleri

3. Kod İnceleme veya White Box Penetrasyon testleri
Altyapı dayanarak:


1. Network Penetrasyon testleri

2. Uygulama Penetrasyon testleri

3. Web Penetrasyon testleri

4. Fiziksel Penetrasyon testleri

5. Bulut Penetrasyon testleri

6. Sosyal Mühendislik Penetrasyon testleri

7. Yapılandırma Genel Bakış Penetrasyon testleri

8. İşletim Sistemi Penetrasyon testler
iOrada sağlayan servis tarafından sağlanan çeşitli diğer sınıflandırmalar vardır ama 3 üzeri olanlar tekniklerin tümünü kapsar.
Beğenenler: r00tturk

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SuspendedPage.Cgi Hacking Yöntemi Konu Anlatım KingSkrupellos 5 137 30-11-2016, Saat: 11:07
Son Yorum: Efetimi
  Web Hacking Yöntemleri 204 Adet ( Cyberizm'e Özel Hazırlanmıştır) KingSkrupellos 30 2,893 27-11-2016, Saat: 12:44
Son Yorum: Dragon Caliph
  Hacking Methods ERMİŞ 126 6,625 18-11-2016, Saat: 21:58
Son Yorum: desmond
  Website Hacking Tools RegWTR 36 1,813 05-11-2016, Saat: 16:21
Son Yorum: cybertech
  Hacking Terimleri Kolonkun 0 69 20-10-2016, Saat: 22:15
Son Yorum: Kolonkun
Anahtar Kelimeler

Penetrasyon Test Çevrimiçi Hacking 1. Sınıf - Penetrasyon Testi veya Kalem testi indir, Penetrasyon Test Çevrimiçi Hacking 1. Sınıf - Penetrasyon Testi veya Kalem testi Videosu, Penetrasyon Test Çevrimiçi Hacking 1. Sınıf - Penetrasyon Testi veya Kalem testi Online izle, Penetrasyon Test Çevrimiçi Hacking 1. Sınıf - Penetrasyon Testi veya Kalem testi Bedava indir, Penetrasyon Test Çevrimiçi Hacking 1. Sınıf - Penetrasyon Testi veya Kalem testi Yükle, Penetrasyon Test Çevrimiçi Hacking 1. Sınıf - Penetrasyon Testi veya Kalem testi Hakkında, Penetrasyon Test Çevrimiçi Hacking 1. Sınıf - Penetrasyon Testi veya Kalem testi Nedir, Penetrasyon Test Çevrimiçi Hacking 1. Sınıf - Penetrasyon Testi veya Kalem testi Free indir, Penetrasyon Test Çevrimiçi Hacking 1. Sınıf - Penetrasyon Testi veya Kalem testi Oyunu, Penetrasyon Test Çevrimiçi Hacking 1. Sınıf - Penetrasyon Testi veya Kalem testi Download


1 Ziyaretçi