Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oyun Karakteri Çalmadan Bir Daha Düşünün!!
#1
Dijital oyun hesapları çalınırken TCK da işlenen suçlar nelerdir?
Bilgisayara bir zararlı bulaştırıp sistemi izlemek. Bunu yaparken ilk önce bilgisayara girip, kalmaya devam ederek 243/1 maddesindeki suçu işlemiş olur. (Bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir.)

Bilgisayardan veri toplamak, başka yere aktarmak. Bunu yaparken 244/2 maddesindeki suçu işlemiş olur. (Altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.)

Elde ettiği verilerle haksız çıkar sağlaması ile 244/4 maddesindeki suçu işlemiş olur.( İki yıldan altı yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezasına hükmolunur. )

Bedeli karşılığı hizmet alınan bir sistem ise bu verileri çalarken 243/2 maddesindeki suçları işlemiş olur. (Verilecek ceza yarı oranına kadar indirilir.)

Oyun karakterinin çalınması ayrıca bir hırsızlık suçu oluşturduğundan ve bilişim sistemlerinin araç olarak kullanılması suretiyle yapılmasından nitelikli hırsızlık suçunu işlemiş olur ve 142-2/e. Maddesindeki suçu işlemiş olur.(Üç yıldan yedi yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.)

Karakter satışları yasak olmasına rağmen karakter satışı sırasında dolandırılırsanız hırsız 158/f suçunu işlemiş olur.(İki yıldan yedi yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezasına hüküm olunur.)

Bir şekilde oyun hesabı da olsa çalınan vatandaşlarımızın olay esnasında bilgisayarı açıksa açık tutmaya devam etmeli, kapalı ise kapalı tutmalı ve hiçbir müdahale etmeden kolluk kuvvetlerine ve adli mercilere şikâyetlerini yapmalıdır. Yapmayacağınız her şikâyet sizden sonra bir kişiyi daha mağdur edebilir.

Türkiyede Büyük Hesaplar Haricinde Pek Görmedim Ama Olsun exciting
Beğenenler: TheDarkSword
#2
Öylede şimdi kolay kolay bu yüzden kimse kimseyi mahkemeye vermez uğraşmaz yani exciting
Beğenenler:
#3
eline sağlık
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Oyun Karakteri Çalmadan Bir Daha Düşünün!! indir, Oyun Karakteri Çalmadan Bir Daha Düşünün!! Videosu, Oyun Karakteri Çalmadan Bir Daha Düşünün!! Online izle, Oyun Karakteri Çalmadan Bir Daha Düşünün!! Bedava indir, Oyun Karakteri Çalmadan Bir Daha Düşünün!! Yükle, Oyun Karakteri Çalmadan Bir Daha Düşünün!! Hakkında, Oyun Karakteri Çalmadan Bir Daha Düşünün!! Nedir, Oyun Karakteri Çalmadan Bir Daha Düşünün!! Free indir, Oyun Karakteri Çalmadan Bir Daha Düşünün!! Oyunu, Oyun Karakteri Çalmadan Bir Daha Düşünün!! Download


1 Ziyaretçi