Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neden Web Sitesi Sahibi Olmalıyım ?
#1
Kullanıcılar tüm ihtiyaçlarını günümüzde internet üzerinden karşılamaktadır. Giyim ürünlerinden, kozmetik ürünlerine hatta market alışverişleri bile internet üzerinden gerçekleşmekte. Sizde bilinirlik ve müşteri potansiyelinizi artırmak adına mutlaka bir web sitesi sahibi olmalısınız. Ama nasıl ?

Alan Adı Tescili

Sizin önce bir internet kimliğiniz olmalı yani domain Türkçe anlamı ile alan adı sahibi olmalısınız. Sizinle ilk olarak bir alan adı sorgulama işlemi yapalım. Size bunun için kaliteli bir servis önereceğim domainsorgulama.com burada ihtiyacınız olan alan adını kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Aklınızdaki alan adı Türkçe karakterli ise bu alan adını tescil etmeniz bu servis aracılığı ile mümkün. Birden fazla domain sorgulama işlemide yapabilirsiniz. Eğer aradığınız domain daha önce başkası tarafından tescil edilmemiş ise isim tescili yapmanız mümkün olacaktır.
Ziyaretçilere, doğru müşterilere, ulaşmanın en temel yolu sizin işinizi veya hizmetinizi tarif eden bir isim tescil etmenizden geçer. Sattığınız ürün gruplarının veya verdiğiniz hizmetin kullanacağınız alan adınız ile bir şekilde çağırışım yapması aramalarda tıklanma sayınızı artıracak bir faktör olacaktır.


Hangi Domain Uzantısı

Daha kurumsal bir kimlikte görünmek isterseniz alan adı uzantınızı .com.tr olarak tescil etmelisiniz. Bunun dışında bir uzantı tercih etmeniz sizi olumsuz olarak etkilemeyecektir. Her domain uzantısının bir anlamı ve webbb2hitap ettiği bir topluluk var. Bir örnek vermek gerekirse .net alan adı uzantısı internet hizmetleri sunan kuruluşların tercih ettiği domain uzantısıdır. Bunun dışında (org) tercih edilen uzantıların başında gelir bu domain uzantısını kullanan kuruluşlar herhangi bir kar amacı olmayan dernek veya bağış toplayan topluluklardır.

Alan adınızın tescil işlemi tamamlandıktan sonra bir hosting sahibi olmalısınız. Web sitenize ait dosyaları bu hostinge yükledikten sonra alan adınızın gerekli yönlendirme işlemlerini yapıp sitenizi yayına açabilirsiniz.
Beğenenler: trojan009
#2
Eline sağlık. Güzel bir makale.
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Neden Web Sitesi Sahibi Olmalıyım ? indir, Neden Web Sitesi Sahibi Olmalıyım ? Videosu, Neden Web Sitesi Sahibi Olmalıyım ? Online izle, Neden Web Sitesi Sahibi Olmalıyım ? Bedava indir, Neden Web Sitesi Sahibi Olmalıyım ? Yükle, Neden Web Sitesi Sahibi Olmalıyım ? Hakkında, Neden Web Sitesi Sahibi Olmalıyım ? Nedir, Neden Web Sitesi Sahibi Olmalıyım ? Free indir, Neden Web Sitesi Sahibi Olmalıyım ? Oyunu, Neden Web Sitesi Sahibi Olmalıyım ? Download


1 Ziyaretçi