Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NASA'dan şaşırtan fotoğraf
#1
NASA'dan şaşırtan fotoğraf
NASA'nın ölü yıldızlar ve karadelikleri bulmak için geliştirdiği Nükleer Spektroskopik Teleskop Dizisi'ni kullanan bilim adamları, "Tanrı'nın Eli" adı verilen bir görüntü elde etti.


www.deccal.org


Yüksek enerjiye sahip X ışınlarını yakalayan NuSTAR ile bir yıldızın patlaması sırasında elde edilen görüntüde, patlama sırasında çıkan devasa gaz ve toz bulutu, tıpkı bir ele benziyor.
Pasadena'daki California Teknoloji Enstitüsü'nden Fiona J-Harrison, "NuSTAR'ın sunduğu benzersiz olanaklar, uzayı yepyeni bir açıdan görmemizi sağlıyor" dedi.


"Tanrı'nın Eli" adı verilen uzay cismi, aslında uzayın derinliklerindeki bir yıldızın patlamasından sonra çevresine yaydığı gaz ve toz bulutundan oluşuyor. PSR B1509-58 ya da B1509 adı verilen patlayan yıldız, saniyede 7 kez olmak üzere büyük bir hızla çevresinde dönmeye başlıyor. Yıldız, dönüşü sırasında çevresine minik parçacıklar fırlatıyor. Yıldızın çevresindeki manyetik alanlarla etkileşime geçen partiküller ise X ışınında parlayarak teleskop tarafından görüntüleniyor.
Yıldızın patlaması, daha önce NASA'nın Chandra X-Işını Gözlemevi tarafından kaydedilmişti. Görüntü, NASA'nın internet sitesinde yayınlandı. (AA)
Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Nasa'nın Ftp Sitesi? Symxq 1 549 25-08-2014, Saat: 21:25
Son Yorum: Mentalistler
Anahtar Kelimeler

NASA'dan şaşırtan fotoğraf indir, NASA'dan şaşırtan fotoğraf Videosu, NASA'dan şaşırtan fotoğraf Online izle, NASA'dan şaşırtan fotoğraf Bedava indir, NASA'dan şaşırtan fotoğraf Yükle, NASA'dan şaşırtan fotoğraf Hakkında, NASA'dan şaşırtan fotoğraf Nedir, NASA'dan şaşırtan fotoğraf Free indir, NASA'dan şaşırtan fotoğraf Oyunu, NASA'dan şaşırtan fotoğraf Download


1 Ziyaretçi