Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MGA Araçları ve Terimleri
#1
Merhaba Dostlar
MGA araçları ve terimlerini açıklayan orta düzeyli bir yazı hazırladım.Tamamen kendi yazımdır,alıntı yoktur.Yeni başlayanlar için yararlı olacağını düşünüyorum.


İlk Önce MGA Toolları

RAT=Açılımı Remote Administration Tool (Uzaktan Yönetim Aracı)'dır.Server Dosyası(Trojan) oluşturur ve kurban bu servere tıkladığında bilgisayarı veya telefonu sizin denetiminize geçirir.Şifreleri çalma,dosyaları görme,kapatma-açma, vb işlemleri yapabilirsiniz.

Trojan=Genellikler RAT toolları ile hazırlanan bilgisayarı ele geçirip hazırlayan kişiye yönetimi devreden yazılımlardır

Keylogger=Keylogger yazılımsal veya donanımsal olabilir.
Donanımsal keylogger bilgisayarın donanımına yerleştirilir ve bilgisayardaki klavye girdilerini kaydeder.
Yazılımsal keylogger ise local veya remote olarak ikiye ayrılır.
Local keylogger kurulduğu bilgisayardaki klavye loglarını(klavyede basılan tuşların kayıtları) hafızaya kaydeder.
Remote keylogger ise bir exe oluşturur.Kurban bu dosyaya tıkladıktan sonra klavye loglarını tutar ve ayarladığınız zaman aralıkları ile size gönderir.Gönderme işlemi genellikle mail ile olur.(Logları sizin mail adresinize gönderir)

Stealer=Çalıştırıldığı bilgisayardaki kayıtlı şifreleri çalarak kaydeder veya istenilen maile yollar.USB autorun özelliğiyle de kullanılabilir.

Mail Bomber=Hedef mail adresine çok fazla dosya ve mail göndererek kulllanılmaz hale getirir.

Mail Freezer=Hedef maili dondurur ve kullanıcı maile giremez.

Fake Mail Sender=Fake isimli veya tarihli email gönderir.

Anonymous Mail Sender=Göndericisi belli olmayan(anonymous) mail gönderir.

Worm=Worm bulaştığı bilgisayarda birçok işlem yapabilir.Kendini yayar,bilgisayarın performansını düşürebilir,temelli bozabilir veya(bizim işimize yarayacak kısım) kullanıcı bilgisayar ile kurban bilgisayar arasında bir geçit oluşturur ve bu geçit ile trojan sokup çalıştırma gibi birçok işlem yapabilir.

Şimdi de MGA Terimleri

Undedect=Trojan, server veya virüslerin çoğu antivirüslerce tanınmaktadır.Bunları tanınmaz hale getirmeye undedect denir.

FUD=Açılımı" Full Undedect"dir.Hiçbir antivürüse yakalanmayan anlamına gelmektedir.

Crypter= Antivürüsler trojan, server veya virüsleri içindeki bazı dosyalarla tanır.Crypter araçları bu dosyaları şifreler ve antivirüslere yakalanmamasını sağlar.

Fake Page=Sahte giriş sayfalarıdır.Görünüşleri gerçekleriyle aynıdır ama kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılırsa bilgiler fake page sahibine gider.

Downloader=Trojan vb dosyalarının hedef bilgisayara indirilip çalıştırılmasını sağlayan java yazılımlarıdır.Çalışması için yazılımın yüklü olduğu siteye girilmesi gerekir.

Sorgulu Java Downloader=Siteye girildiğinde bir uyarı çıkar(içeriğini değiştirebilirsiniz).Uyarının altındaki butona tıklanılırsa sistemdeki gizli dosya bilgisayara iner ve çalışır.

Sorgusuz Java Downloader=Siteye girildiğinde hiçbir uyarı vermeden sistemdeki gizl dosyayı bilgisayara indirir ve çalıştırır.

Sorgusuz java downloader kolay kolay bulunmaz genellikle yüksek fiyatlara satılır.Ama çok işlevli bir yazılımdır.
Social Engineering=Konuşma ve ikna becerisi kullanılarak hedefe istenilen işlemleri yaptırma sanatıdır.

Sonraki yazılarımda bu toolların ayrıntılı kullanımını,linklerini,korunma yollarını,mail saldırı yöntemleri ve senaryolarını da paylaşacağım.

Benden habersiz alıntı yapmazsanız sevinirim

Kötü amaçlarla kullanmayınız...

Selametle kalın...
Beğenenler:
#2
eline sağlık exciting
İnsɑnlɑr değişmez değişen tek şey şɑrtlɑr ve çıkɑrlɑr...
Beğenenler:
#3
Eline Sağlık
Beğenenler:
#4
(28-06-2014, Saat: 16:29)H4CK4L Adlı Kullanıcıdan Alıntı: eline sağlık exciting

teşekkürler

(28-06-2014, Saat: 18:50)Tuncay117 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eline Sağlık

teşekkürler
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

MGA Araçları ve Terimleri indir, MGA Araçları ve Terimleri Videosu, MGA Araçları ve Terimleri Online izle, MGA Araçları ve Terimleri Bedava indir, MGA Araçları ve Terimleri Yükle, MGA Araçları ve Terimleri Hakkında, MGA Araçları ve Terimleri Nedir, MGA Araçları ve Terimleri Free indir, MGA Araçları ve Terimleri Oyunu, MGA Araçları ve Terimleri Download


1 Ziyaretçi