Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Masonluk
#1
Masonluk nedir? Masonluk ne demektir ?
– Masonluk, kuruluşu ve örgütlenme şekli kendine özgü olan sosyal içerikli bir dernektir. Masonluk, tüm insanların ve tüm toplumların barış ve mutluluğunu amaçlayan, bu amaç doğrultusunda benimsenmiş ilkeler üzerine kurulu, evrensel bir dünya görüşüyle bireylerin bu yolda ilerlemelerini sağlamaya çalışan bir sistemdir. Masonluk, öncelikle akıl verilerine dayanarak ve bilimsel yöntemlerle gerçekleri araştırma yöntemidir. Masonluk, bu amaçların gerçekleştirilmesine için kendini adamış, bu doğrultudaki ilkeleri içtenlikle benimsemiş, her biri “mason” olarak adlandırılan kişilerin oluşturduğu topluluktur.

* Kimlere Mason denir ?
– Mason sözcüğü, Batı dillerinde duvarcı, duvarcı ustası, inşaatçı, yapıcı gibi anlamlara gelir. Aslında batı dillerindeki anlamlarından “yapıcı” sözcüğü Masonluğa çok uymaktadır. Masonlar, öncelikle birikimleri ışığında özvarlıkları ile yüzleşerek kendi kendilerini, sonra da elde etmeyi amaçladıkları arınmış bilinç ışığında sosyal ortamı yeniden yapılandıran kişilere denir. Masonluğun gelenekleri ve yöntemleri uyarınca kurulmuş ve çalışmalarını düzenli biçimde sürdüren mason kuruluşlarına üye olan kişilere Mason denir. Düzenli Mason kuruluşlarında yöntemince Masonluğa alınan kişilere; “aydınlanma töreni”, “tekris” ya da “inisiyasyon” adlarıyla bilinen bir katılım töreni yapılır. Bu töreni başarıyla aşan her kişi aydınlanmış sayılır ve Mason sanını kullanmaya hak kazanır.


En büyük acizlik,kendinden başkası gibi görünmektir.
Beğenenler: Julian , ERTUĞRUL
#2
Eline Sağlık Güzel Bilgi exciting
www.deccal.org
Beğenenler:
#3
Teşekkürler, zamanında bu konu hakkında çok bilgi toplamıştım.
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Masonluk indir, Masonluk Videosu, Masonluk Online izle, Masonluk Bedava indir, Masonluk Yükle, Masonluk Hakkında, Masonluk Nedir, Masonluk Free indir, Masonluk Oyunu, Masonluk Download


1 Ziyaretçi