Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Logger'dan Kaçalım
#1
Güvenli şifre seçimi, kişisel güvenliğimiz için önemlidir. Kişisel bilgisayarımız dışında başka bilgisayarlarda veya internet kafelerde bilgilerimizi vb. kullanmak zorunda kalırsak mutlaka aşağıda söylediğim yöntemleri uygulayın.

Örnek 1;

Örneğin; cyberizm’e giriş yapacaksınız. Şifremizde roccoder123 diyelim. İlk önce 123 yazalım daha sonra ok tuşları ile sağa-sola kaydırarak diğer karekterleri yazalım. Böylece şifrenizin bulunmasını zorlaştırabilirsiniz.Örnek 2; Boş bir txt sayfasına ielmkiealmkieamkieamievsövmcrnğıhğemekriuşvk şeklinde bir text yazın. Şifreniz için gerekli olan yerleri kopyala, yapıştır ile alarak birleştirin ve giriş yapın.


Örnek 3; Klavyeniz büyük ihtimalle Q klavyedir. Klavyenizi F klavyeye çevirin ve şifrenizi yazın. F klavyede yazılan şifre tabiki de Q klavyede yazılan şifre ile aynı kombinasyona sahip değil. Keylogger sahibi bunu ya anlayamayacak yada anlaması uzun sürecektir. (:Örnek 4

Ekran Klavyesi kullanın. Bunada çeşitli çözümler var yukarıdakiler gibi , fakat daha komplex hale getirirseniz şifrenizi kaptırmamanız olası. Misal; Klavye düzeninizi F’e getirip, Şifrenizin bir kısmını klavye ile, diğer yarısını da ekran klavyesiyle yazın. Bu sayede eğer ekran klavyesi hook edilse bile keylogger sahibi yarım yamalak veriler elde edecektir.

- Şifrenizde en az 8 Karakter kullanın (Aslında en az 10 Karakter kullanmanız daha iyi )

- Mutlaka ASCII Karakterler kullanın, ( ^, é, ù,+ `…)

- HTTPS bağlantısı kullanın (mümkünse).

- Sadece Antivirüs değil, Mutlaka Firewall ve Anti Logger kurun.


BUNLARI PCNİZDE LOGGER BULUNDUĞUNDAN ŞÜPHELENİYORSANIZ YAPABİLİRSİNİZ
Beğenenler:
#2
sagol eline saglik .
Beğenenler:
#3
Eline sağlık exciting
Beğenenler:
#4
tesekkur ederim arkadaslar
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Logger'dan Kaçalım indir, Logger'dan Kaçalım Videosu, Logger'dan Kaçalım Online izle, Logger'dan Kaçalım Bedava indir, Logger'dan Kaçalım Yükle, Logger'dan Kaçalım Hakkında, Logger'dan Kaçalım Nedir, Logger'dan Kaçalım Free indir, Logger'dan Kaçalım Oyunu, Logger'dan Kaçalım Download


1 Ziyaretçi