Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kalem Testi için SkillSet - Penetrasyon Tester
#1
Hergün şimdi ve sonra ben nasıl haline bizim düzenli ziyaretçiler bir soru olsun penetrasyon test. Ne birikiminiz başarılı bir penetrasyon test olmak için gereklidir. Hepimiz orada Sert işin hiçbir şey tutamaz ama çoğu Profesyonel Penetrasyon test akıllı işçiler yerine sert işçiler biliyorum. Düzgün ele alınması, böylece ben, 10 farklı noktada, temel bilgi birikiminiz ayırdık. Yani adamlar tüm becerilerini başarılı bir penetrasyon test olmak için gerekenleri öğrenmek sağlar. Nasıl Penetrasyon Tester olmak? Daha sonra!!

www.deccal.org

Penetrasyon Test için Gerekli Temel Beceriler:

İşletim Sistemi
1. İyi Bilgi. Ben ne kadar önemli olduğunu vurgulamak değildir. Bu kadar çok insan hacker veya sistemler olmak istiyorum güvenlik aslında onlar olman gerekiyordu sistemi bilmeden, uzmanlar hack veya güvence. Bu bir hedef / kurban konum kez sen biraz bir sysadmin şapka koymak gerektiğini herkes bilir. Sonuçta, kök olan root ne yapacağını bilmiyorum hiçbir anlamı yok. Eğer parça bıraktım nerede olduğunu bile bilmiyorum, nasıl izlerini örtmek olabilir? Eğer detaylı OS bilmiyorsanız şeyler oturum her yerde, nasıl bilebilirsin ki?

Ağ, ağ protokolleri ve IP adresi Kavramlar
2. İyi bilgi. Olarak bilen ağ ve ağ protokollerini hak ETMEZ OSI modeli listelemek için güçlü olmak. Siz ve dışarı TCP bilmeniz gerekir. Ayrıntılı olarak nasıl çalıştığını değil sadece İletim Kontrol Protokolü anlamına gelir, ama aslında paketin bu yapıyı biliyoruz, bunun ne olduğunu bilmek, bilmek. Başlamak için iyi bir yer W. Richard Stevens tarafından TCP / IP Resimli (ya baskı işleri) 'dir. TCP ve UDP arasındaki farkı bilir. , Yönlendirme anlayın paket başka bir yerden alır anlatan detaylı muktedir. DNS nasıl çalıştığını bilmek ve ayrıntılı olarak biliyorum. Kullanıldığı neden nasıl kullanıldığını ARP, anlayın. DHCP anlayın. Bir otomatik IP adresi almak için işlem nedir? Eğer taktığınızda ne olur? O takılı ve bir otomatik olarak atanan adresi almaya çalıştığında ne zaman NIC trafiği ne tür oluşturur? 2 trafiği tabaka mı? Katman 3 trafik?

Eğer öğe 2. şeyler anlamıyorum 3., o zaman belki bir ARP Spoof veya MITM saldırı aslında nasıl çalıştığını anlamak mümkün değil. Kısacası nasıl ihlal veya daha kötüsü süreç nasıl çalıştığını bilmek, ya da yoksa, bir süreç işleyebilirsiniz, hatta süreç var bilmiyorum! Hangi sonraki noktasına getiriyor. Genel olarak işlerin nasıl merak olmalıdır. Ben bu işe gördükten sonra, aklıma gelen ilk şey "nasıl çalışır" dir, dürüst, son 10 yıl içinde bazı müthiş ürünler değerlendirilir ve ettik.

4. bazı temel kodlama ve script öğrenin. Vbs veya Bash gibi basit bir şey ile başlayın. Henüz scripting ve temel kodlama bilmiyorsanız, o zaman onun iyi bir zaman başlatmak için! Aslında kodu / program veya kısa yazma, temel yazılımı öğrenmeye başlayın (merhaba dünya saymak ETMEZ: P).

5. Kendinize bir temel güvenlik duvarı alın ve ne istediğinizi sadece izin / engellemek için nasıl yapılandırılacağı öğrenirler. O zaman yenerek pratik. Sen ebay ucuz kullanılan yönlendiriciler ve güvenlik duvarları bulmak, ya da belki eskileri için şirket sorabilirsiniz. Bir yönlendirici üzerinde basit ACL 's ile başlayın. Temel IP spoofing ve diğer basit teknikler kullanarak onları geçmiş tarama öğrenin. Bunları uygulamak için daha bu kavramları anlamak için iyi bir yol yok. Bu hakim konum sonra, bir PIX taşımak veya ASA ve işlemi yeniden baştan başlayabilirsiniz. Içinden Unicode zorlamaya çalışırken, diğer saldırılar deneme başlayın. Bunları yaparken hakkında bilgi bulmak için bu site ve diğer yerlerde zaman harcayın. Gerçekten nokta bunları yapmak öğrenmektir.

6. Bazı adli bilin! Bu sadece izlerini de daha iyi yapacaktır. Etkileri açık olmalı.

7. Sonunda bir programlama dili, daha sonra birkaç öğrenmek. Gidip böyle bir "Nasıl program C" kitap veya herhangi bir şey tarafından etmeyin. Eğer otomatik veya oluşturmak istediğiniz basit bir şey düşünmek istediğim bir şey bulmalısınız. Örneğin, küçük bir port tarayıcı. Birkaç diğer liman tut tarayıcıları bunun herhangi anlamaya görmek, kaynak koduna bakmak (Nmap gibi). Sonra forumlar ve diğer yerlerde soru sormak.

8. Bir arzusu var ve yeni şeyler öğrenmek için sürücü gerekir. Bu bir zorunluluktur; Muhtemelen başka burada listelenen her şeyden daha önemli. Gerçekten şeyler ele almak ve güncel kalmak için, (zaman için para ödendi değil) kendi zamanında bazı koymak için istekli olması gerekir.

9. veritabanları hakkında biraz bilgi edinin ve nasıl çalışır. Indir mysql git basit örnek veritabanları oluşturmak için nasıl öğreticiler bazı okudum. Ben bir DB uzmanı olmanıza gerek söyleyerek, ancak temel yapıları yardım bilmeden değilim.

10. Daima etkileşim ve benzeri düşünen profesyoneller ve diğer akıllı kişilerle bilginizi paylaşmak için istekli olmak. Bazı hack ve güvenlik ile ilgili forumlar katılın, bu güncel tutacak ve hacker temel zihniyet anlamak mümkün olacaktır.

Yani siz başarılı bir penetartion tester olmak için gereken herşey. Eğer ilgili herhangi bir sorunuz varsa test penetrasyon benimle temas kurmaktan çekinmeyin. Iletişim bilgileri için yazar köşesini kontrol edin.
Beğenenler: r00tturk , HCRH

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  XSS Payloadları - Kodları - XSS Açıklı Siteler İçin CyberHacker 2 21 1 saat önce
Son Yorum: CyberHacker
  Brute Force Arama Dorkları İçin En Çok Kullanılan Kelimeler !!! ( İngilizce ) TurKLoJeN 85 4,289 2 saat önce
Son Yorum: ImRyMaTem
  Sql Etkili Dork Yazma Daha Çok CC İçin JudicialBaran 48 1,171 20-11-2016, Saat: 19:27
Son Yorum: Chappie
  Penetrasyon Testi Dark-Capar 3 122 20-08-2016, Saat: 10:07
Son Yorum: Cesm-i Dil
  Güvenlik Testi için Pentesting Mozilla Eklentileri KingSkrupellos 0 125 01-07-2016, Saat: 02:47
Son Yorum: KingSkrupellos
Anahtar Kelimeler

Kalem Testi için SkillSet - Penetrasyon Tester indir, Kalem Testi için SkillSet - Penetrasyon Tester Videosu, Kalem Testi için SkillSet - Penetrasyon Tester Online izle, Kalem Testi için SkillSet - Penetrasyon Tester Bedava indir, Kalem Testi için SkillSet - Penetrasyon Tester Yükle, Kalem Testi için SkillSet - Penetrasyon Tester Hakkında, Kalem Testi için SkillSet - Penetrasyon Tester Nedir, Kalem Testi için SkillSet - Penetrasyon Tester Free indir, Kalem Testi için SkillSet - Penetrasyon Tester Oyunu, Kalem Testi için SkillSet - Penetrasyon Tester Download


1 Ziyaretçi