Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kablosuz Adsl Modem Sahiplerine Bir Uyarı
#1
Bilindiği gibi kablosuz modemler kablolulara göre daha korumasızdır. Bunun sebebi ise verilerin kablolar vasıtası ile değil havadan aktarılıyor olmasıdır. Verilerin havadan aktarılması kablosuz ağın kapsadığı alan içindeki herkesin bu ağı kullanarak internet bağlantısı kurabileceğini göstermektedir.

Son zamanlarda sıkça izinsiz kullanıma maruz kalan kablosuz adsl modemlerin gerekli ayarları yapılmadığı taktirde modem sahipleri suçlu duruma düşebilmektedir.


Satın alınan kablosuz modemler genelde fabrika ayarlarıyla kullanılmaya başlandığı için dışarıdan yapılan bağlantıları sınırlayamaz ve engelleyemez.

Bu nedenle dışarıdan kablosuz modeme bağlanan art niyetli bir kişi internet bağlantısını kullanarak internet üzerinde yasadışı işlemler yapabilir, şifrelerinizi ve bilgilerinizi çalabilir.

Eğer bunun neticesinde bu bağlantıdan kaynaklanan bir zarar veya şikayet söz konusu olursa güvenlik güçlerinin ilk yapacağı şey kullanılan internet bağlantısının hangi noktadan ve IP üzerinden yapıldığı olacaktır.


Siz de hiçbirşeyden habersiz bir biçimde kapınıza gelen emniyet güçleriyle ve açılan davalarla uğraşmak istemiyorsanız şimdiden önlemlerinizi almaya başlayabilirsiniz.

Bu gibi sorunları önlemek için yapmanız gereken ilk şey kullandığınız kablosuz modem ayarlarını öğrenmek olmalıdır.


Aşağıda verilmiş ayarları kendi modeminiz üzerinde uygulayabilirsiniz.

- W-LAN trafiğini şifrelemek yapmanız gereken en önemli ve öncelikli ayar olmalıdır.Kablosuz modemlerde WEP, WPA ve WPA2 şifreleme yöntemleri bulunmaktadır.Hangi yöntemi seçerseniz seçin oluşturduğunuz şifreler hiç tahmin edilemeyecek türden ve karışık bir şekilde olmalıdır.(Dökümanlar bölümünde bulunan şifreleme yöntemleri hakkındaki makaleyi okuyabilirsiniz.)


- Kablosuz modemin sinyal seviyesini düşürmekte bir güvenlik önlemidir.Kablosuz modemi cam, pencere ve dışarıya yakın duvarlardan uzak tutmalısınız. Bunun yerine modemi ev veya işyerinizin ortasına iç duvarlara yakın yerleştirmek sinyal seviyesini düşürmek için daha uygun olacaktır.

- Kablosuz internet bağlantısını kullanmadığınız zamanlarda modeminizi tamamen kapatabilirsiniz.
Beğenenler:
#2
Eyw exciting
Beğenenler:
#3
Rica Ederim exciting
Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Telefonu Modem Gibi Kullanma Ve Wifiyi Güçlendirme Mentalistler 1 821 10-02-2014, Saat: 00:33
Son Yorum: darkcrowtr
  Kablosuz Ağların Karanlık Tarafı Stallk3r 5 622 24-11-2013, Saat: 14:09
Son Yorum: Stallk3r
Anahtar Kelimeler

Kablosuz Adsl Modem Sahiplerine Bir Uyarı indir, Kablosuz Adsl Modem Sahiplerine Bir Uyarı Videosu, Kablosuz Adsl Modem Sahiplerine Bir Uyarı Online izle, Kablosuz Adsl Modem Sahiplerine Bir Uyarı Bedava indir, Kablosuz Adsl Modem Sahiplerine Bir Uyarı Yükle, Kablosuz Adsl Modem Sahiplerine Bir Uyarı Hakkında, Kablosuz Adsl Modem Sahiplerine Bir Uyarı Nedir, Kablosuz Adsl Modem Sahiplerine Bir Uyarı Free indir, Kablosuz Adsl Modem Sahiplerine Bir Uyarı Oyunu, Kablosuz Adsl Modem Sahiplerine Bir Uyarı Download


1 Ziyaretçi