Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet Güvenliği Sözlüğü
#1
Bu terim sözlüğü sayesinde Internet güvenliği ile ilgili terimleri öğrenin. Bu tanımlar size bilgi sunacak ve kendinizi çevrimiçi korumanıza yardımcı olacaktır.

Botnet veya zombi orduları
Güvenlik açığı olan ve kontrolü bir kişiye geçmiş bir grup bilgisayar. Kontrolü ele geçiren kişi güvenlik açığı olan bilgisayarlarda hizmet reddi saldırıları başlatmak, spam göndermek veya başka kötü amaçlı eylemlere girişmek için kötü amaçlı yazılımlar kullanır.

DoS
Denial-of-Service (Servis Reddi). Bilgisayara veya ağa yapılan ve bilgisayar veya ağ hizmetlerinin istemciler tarafından kullanılamayacak duruma gelmesine neden olacak şekilde bant genişliğini taşıran veya kaynaklara aşırı yüklenen saldırıdır. Kaynakları kapatan kötü amaçlı bir kod tarafından da aynı işlev görülebilir.
Sahte Web Sitesiyle Kimlik Hırsızlığı
Bir web sitesinin etki alanı adını veya URL'sini ele geçirip kullanıcıları dolandırıcılık amaçları bilgi taleplerinde bulunulan sahte bir web sitesine yönlendirerek yapılan Internet gezginlerini dolandırma girişimi.

Yönlendirici
İki ağı bağlayan ve trafiği bir ağdan diğerindeki uygun hedefe yönlendiren bir donanım aygıtı. Bir ağın Internet'e bağlanmasında sıkça kullanılan bazı yönlendiriciler, ağ güvenlik duvarlarına ve başka yerleşik özelliklere sahiptir.

Truva atı
Yasal bir yazılım gibi görünen, genellikle başkalarının bilgisayarınızı uzaktan kontrol etmesine neden olan veya verilere ya da sistemlere saldıran kötü amaçlı program. Virüslerden ve solucanlardan farklı olarak Truva atları kendilerini çoğaltamaz veya yayamazlar, bu nedenle diğer yayılma yöntemlerine güvenmelidirler.
Beğenenler:
#2
eline sağlık exciting
www.deccal.org
Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sisteminizdeki Config.Php Güvenliği ve Şifreleme KingSkrupellos 0 111 01-07-2016, Saat: 02:50
Son Yorum: KingSkrupellos
  Web - Mail Güvenliği Genel Bilgi BRUTEFORCE :) Stallk3r 4 800 25-01-2015, Saat: 23:51
Son Yorum: Stallk3r
  Web Güvenliği Uygulama Test Araçları SİPAHİ 4 493 27-11-2014, Saat: 13:47
Son Yorum: SİPAHİ
  Shellde Log Güvenliği Videolu KingSkrupellos 0 562 13-09-2013, Saat: 23:41
Son Yorum: KingSkrupellos
Anahtar Kelimeler

Internet Güvenliği Sözlüğü indir, Internet Güvenliği Sözlüğü Videosu, Internet Güvenliği Sözlüğü Online izle, Internet Güvenliği Sözlüğü Bedava indir, Internet Güvenliği Sözlüğü Yükle, Internet Güvenliği Sözlüğü Hakkında, Internet Güvenliği Sözlüğü Nedir, Internet Güvenliği Sözlüğü Free indir, Internet Güvenliği Sözlüğü Oyunu, Internet Güvenliği Sözlüğü Download


1 Ziyaretçi