Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İlginç Deneyler
#1
Sarı Humma Deneyi-Sarı hummanın bulaşıcı bir hastalık olmadığını ispata çalışan stajyer doktor Stubbins Ffirth, bu hastalığa yakalanan bir kişinin kusmuğunu gözlerine, kendi yarasına sürdü ve sonunda da içti. Doktor sağlığını kaybetmedi çünkü sarı humma bulaşıcı değildi. Daha sonra bu hastalığın ancak virüs taşıyan sivrisineklerin ısırığıyla bulaştığı kesinleşti.

Ölüleri Diriltme Deneyi- Robert Cornish 1930'larda tahtıravalliye benzer bir düzenek kullanarak ölü hayvanları canlandırmaya kalkıştı. Yeni ölen bazı köpeklerin damarlarına adrenalin ve anti-pıhtılaştırıcılar enjekte etti. Bazı denekler bir süreliğine ağır beyin hasarı ve körlükle hayata döndü.

Her Koşulda Uyuma İsteği Deneyi- 1960 ta Lan Oswald, insanların her koşul altında uyuyup uyuyamayacaklarını tespit etmek için gönüllülerin göz kapaklarını açık kalacak şekilde yapıştırdı, gözlerine 50 santim öteden yanıp sönen ışıklar tuttu. Elektroşoka ve yüksek sesli müziğe de maruz üç denek de 12 dakika içinde uyudu.

Ölüm ile Stres Arasındaki Bağ Deneyi-1960'larda 10 askeri taşıyan bir uçakta "Motorumuz bozuldu, iniş takımlarımız da çalışmıyor. Okyanusa acil iniş yapacağız" anonsu yapıldı.Ardından son anlarını yaşadıklarını düşünen askerlere "ordunun ölümlerinde kusuru olmadığını" ilan eden bir sigorta formunu doldurmaları istendi. Askerlerin tamamı formu doldurdu. Deneydeki amaç stres yönetimiydi.

File LSD Aşılama Deneyi-1962'de Tusko isimli bir file, tipik bir insan dozundan 3 bin kat daha fazla olan 297 miligram LSD enjekte edildi. Kendi çevresinde dönen fil bir saat sonra öldü. Deneydeki amaç, LSD'nin geçici bir deliliğe neden olup olmayacağını öğrenmekti.

Tırnak Yeme Terapisi Araştırması- Lawrance Sheean, tırnak yiyen bir grup erkek çocuğunun uyuduğu odada her gece defalarca "Tırnaklarım çok acı" cümlesini tekrarladı. Yaz tatili sonunda biten deneyde çocukların yüzde 40'ının tırnak yeme alışkanlığına son verdiği tespit edildi.

Hindilerin Sex Fantezisi Deneyi-Hindilerin seks yaşamını araştıran iki bilim adamı, dişi bir hindi maketini erkek hindilerin önünde parçalara ayırdılar. Modelden geriye bir tek çubuk kaldığında bile erkek hindiler arzuluydu.
İçerik (Scypmsy)
Beğenenler: teo
#2
ilginç exciting
Kötü bir söz gibi düştük dillere, Yalnış yol seçmişiz haberimiz yok..
Skype: Mr.F92
Beğenenler:
#3
(20-10-2015, Saat: 09:53)Mr.F92 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ilginç exciting
Etkileyici bu bir harika dostum. Seni zenci dostum kiss
Beğenenler:
#4
eyvallah
Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tarih'in en ilginç intaharı HeuRe38 1 48 06-11-2016, Saat: 23:24
Son Yorum: JoseQual
Anahtar Kelimeler

İlginç Deneyler indir, İlginç Deneyler Videosu, İlginç Deneyler Online izle, İlginç Deneyler Bedava indir, İlginç Deneyler Yükle, İlginç Deneyler Hakkında, İlginç Deneyler Nedir, İlginç Deneyler Free indir, İlginç Deneyler Oyunu, İlginç Deneyler Download


1 Ziyaretçi