Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İç Dünya Teorisi - İç Dünya Uygarlıkları
#1
İç Dünya Teorisi - İç Dünya Uygarlıkları


Dünyanın altında yedi tabaka olduğuna ilişkin hemen her yerleşik dinde inanışlar vardır. Budizm ve kısmen Hinduizm, Agarta-Şamballa gibi çift yeraltı uygarlıklarına ilişkin sarsıl­maz inanç beslerler, İslâm verilerindeki Ye’cüc-Me’cüc, Tev­rat ve İncil’de Gog, insana benzeyen yeraltı ırkları olup, özellikle Himalaya dağları altındaki geniş, çok büyük mağara-galerilerde yaşadığına inanılır. Bu yaratıkların zaman za­man bir kozmik karışıklıktan dolayı, yeraltı ülkelerinden dı­şarı çıkabildikleri ileri sürülür.

İslâmiyet’te de Kehf=Büyük yeraltı mağaralar şebekesi inancı vardır. Kabala’da da “Yedi Yeraltı Dünyası” inancı vardır. Aynı görüşü İslâmi gizli bilimciler de benimsemek­te ve desteklemektedir.

“İç Dünya Teorisi”ne göre, yaşadığımız Dış Dünya kabuğunda bulunan mağaralar sistemi ve geçitler vasıtası ile İç Dünya’ya ulaşılabilir.

Ayrıca yerküremizin her iki kutbunda da büyük açıklıklar bulunmaktadır, İç Dünya’da aynı Dış Dünya’da olduğu gibi denizler, ırmaklar, kıtalar ve hayat vardır. İç dünya, dünya küresinin ortasında bulunan merkezi bir güneş tara­fından aydınlatılmaktadır.

Ünlü “Time” dergisi, 1993 yılında yayınlanan sayılarının birinde, İzlanda’nın altında “Yeraltı Kıtası” bulunduğunu id­dia etmişti. Altı ay sonra, “Scientific American” dergisinde de benzer bir makale yayınlandı.

İnternette yayınlanan kutuplara ait bir uydu fotoğrafında, kutup bölgelerinde siyah açıklıklar görülmektedir. Bu fotoğ­rafların biri 1963 yılı Time” dergisinin kapağını süslemiş ve “Holes in the Poles” (Kutuplardaki Delikler) başlığı al­tında okuyucuya sunulmuştu.


Not : Bu bi TEORİ
Beğenenler:
#2
Derin mevzu bunlar kafa yormak lazim :-D guzel olmus eline saglik kanka cheesygrin
Beğenenler:
#3
Sosyal hayatta karşına biri çıkıp böyle bir şeyden bahsederse cevabını vermek için hazır olmaz lazım mawa cığım kiss.
Beğenenler:
#4
eline sağlık
Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Almanya - Arjantin Final Dünya Kupası Maç Duyurusu KingSkrupellos 0 218 11-07-2014, Saat: 16:21
Son Yorum: KingSkrupellos
Anahtar Kelimeler

İç Dünya Teorisi - İç Dünya Uygarlıkları indir, İç Dünya Teorisi - İç Dünya Uygarlıkları Videosu, İç Dünya Teorisi - İç Dünya Uygarlıkları Online izle, İç Dünya Teorisi - İç Dünya Uygarlıkları Bedava indir, İç Dünya Teorisi - İç Dünya Uygarlıkları Yükle, İç Dünya Teorisi - İç Dünya Uygarlıkları Hakkında, İç Dünya Teorisi - İç Dünya Uygarlıkları Nedir, İç Dünya Teorisi - İç Dünya Uygarlıkları Free indir, İç Dünya Teorisi - İç Dünya Uygarlıkları Oyunu, İç Dünya Teorisi - İç Dünya Uygarlıkları Download


1 Ziyaretçi