Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Halkın en çok istediklerini Devlet artık gerçekleştiriyor.
#1
Darbenin zararını darbeciler ödeyecek!
Devlet, darbe girişimi sırasında oluşan zararı darbecilere ödetecek. Şehit aileleri ve gaziler de darbecilerden tazminat alacak.

Darbeci FETÖ’nün yok edilebilmesi için OHAL kararıyla birlikte demokrasiden taviz vermeden önlemler alınacak.

VATANDAŞIN GÖNLÜNDEN GEÇEN: ZARARI DARBECİLER ÖDESİN

Önlemler arasında, vatandaşlardan en yoğun şekilde gelen taleplerden birisi olan "devlete ve millete verilen zarar darbecilerden tahsil edilsin" talebiydi. Bu doğrultuda, darbecilerin mallarına önce tedbir konulacak, ardından suçu sabit olanlara tazminat davası açılacak. Devletin ve milletin zararı darbecilere ödetilecek.

İŞTE O 15 ÖNLEM

FETÖ'cü çetenin darbe girişiminden sonra toplanan MGK ve Bakanlar Kurulu'nda FETÖ'nün devletten kökünün kazınması için alınacak önlemler ve çıkartılacak kanun hükmünde kararnameler masaya yatırıldı. OHAL kararının alınmasıyla süratle tamamlanması düşünülen 15 önlem şöyle:

KAMU MERCEK ALTINDA: Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan en üst düzeyden çaycıya kadar personel ile ilgili incelemeler bir ay içinde sonuçlandırılacak.

FETÖ'CÜLERE TEMİZLİK: Birkaç gün içinde yayımlanması beklenen kanun hükmünde kararnamelerle devlet personel rejiminde değişikliğe gidilecek. FETÖ'cülerle ilgili radikal ceza sistemi getirilecek. Örgütle direkt bağı olanlar, tazminatsız işten atılıp haklarında mahkeme süreci başlatılacak. FETÖ sempatizanları için tenzili rütbeye gidilecek.

KAPATILACAK: FETÖ ile doğrudan veya dolaylı bağlantısı olan dernek, vakıf gibi tüm STK'lar, okullar, kurumlar kapatılacak.

MALLARINA TEDBİR: Darbecilerle ilgili soruşturma tamamlanana kadar mallarına tedbir konulacak.

TAZMİNAT ÖDEYECEKLER: Ankara ve İstanbul başta olmak üzere tüm illerde 15 Temmuz gecesi bombalar, kurşunlar ile darbecilerin verdiği zararlar tespit edilecek ve tazmin ettirilecek. Hayatını kaybeden sivil şehitleri aileleri ve yararlanan vatandaşlar da darbecilere tazminat davası açacak.

JANRDARMA: Darbe girişimine en aktif desteği veren, darbenin beyni gibi görünen Jandarma Genel Komutanlığı kaldırılacak. Jandarma, İçişleri Bakanlığı'na bağlı bir genel müdürlük haline getirilerek, kır polisine dönüştürülecek.

GÖZALTI SÜRESİ: Sorguların sağlıklı yapılabilmesi için gözaltı süresi uzatılacak. Bu sürenin en az 7 gün olması planlanıyor.

ASKERİ OKULLAR: FETÖ'cülerin büyük oranda kontrol ettikleri belirtilen, sorularını çalıp mensuplarına dağıttığı askeri okullara neşter vurulacak. Bu okullar Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlanacak. Böylece sivil idare okulları destekleyip, darbeci zihniyet ile adam yetiştirilmesi önlenecek. Harp Akademileri de YÖK denetimine alınacak.

ÖZEL DURUŞMA SALONU: Darbeciler mevcut yargı sistemi içinde özel salonlarda yargılanacak. Davaların hızla ve sağlıklı yapılaması için çok sayıda hakim ve savcı görevlendirilecek.

DÜNYAYA ANLATILACAK: Dışişleri Bakanı ve Adalet Bakanı başta olmak üzere önümüzdeki dönemde bakanlar ABD ve AB'ye giderek, Fetullah Gülen konusunda bilgi verecek. FETÖ'nün gerçek yüzünü gösterecek.

OHAL'İN GEREKÇESİ: FETÖ'nün gerçek yüzünü göstermek için bir kampanya başlatılacak. OHAL'in, sadece FETÖ için ilan edildiği, vatandaşlar ile ilgili hiçbir şey olmayacağı da izah edilecek. AK Parti Dış İlişkiler Başkanı Mehdi Eker, TBMM dış komisyon üyeleri ile bu konuda bir toplantı yaptı. Komisyon başkanları, birlikte çalıştıkları ülkeler ve delegasyona mektup yazarak, Türkiye'de yaşananları anlatacak. Yabancı parlamenterler TBMM'ye davet edilerek, bombalanan yerler gösterilecek.

İSTİHBARATA NEŞTER: MİT ve diğer istihbarat birimlerinin yetersiz kalması, Cumhurbaşkanı'nın darbeyi eniştesinden öğrenmesi Ankara'da en çok tartışılan konulardan biri. Bu kapsamda istihbarat kurumsal yapısı da kökten değişecek.

GENELKURMAY'IN STATÜSÜ: Genelkurmay'ın Milli Savunma Bakanlığı'na bağlanması da tartışılıyor. Ancak bu anayasa değişikliği gerektiriyor. Genelkurmay ve MİT'in Cumhurbaşkanı'na bağlanması da seçenekler arasında.

TSK'DA DÖNÜŞÜM: TSK'ya personel alımındaki kaynak kısıtlaması (imam hatip mezunları) kaldırılacak.

TERFİ SİSTEMİ: Silahlı Kuvvetler'de general olmak için istisnalar dışında kurmay subay olma şartı esnetilecek. Kurmay olmayan, sicili düzgün albaylara, TSK ihtiyaçlarına göre general olma imkanı tanınacak.

Kaynak: Sabah
www.deccal.org


Beğenenler:
#2
oldukca kapsamli duruyor ama isleyisi gorucez onumuzdeki gunlerde
Kötü bir söz gibi düştük dillere, Yalnış yol seçmişiz haberimiz yok..
Skype: Mr.F92
Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Deşifre Darbeci Komutanlar ve Devlet Kurumlarından Görevden Alınanlar Listesi KingSkrupellos 0 106 20-07-2016, Saat: 17:35
Son Yorum: KingSkrupellos
  Çocuğunuz Artık Hacker Olmak Zorunda H4Sec 7 600 20-05-2015, Saat: 23:51
Son Yorum: iMoGeN
  YouTube artık 60fps’de 4K videolar oynatabiliyor H4Sec 3 624 27-03-2015, Saat: 23:44
Son Yorum: iMoGeN
  Radikal Gazetesi artık sadece dijital ortamda s4dn3s 5 623 22-06-2014, Saat: 18:20
Son Yorum: s4dn3s
  Yunanlılar da artık Türkçe'yi öğreniyor KingSkrupellos 2 506 21-11-2013, Saat: 16:59
Son Yorum: acilservis12
Anahtar Kelimeler

Halkın en çok istediklerini Devlet artık gerçekleştiriyor. indir, Halkın en çok istediklerini Devlet artık gerçekleştiriyor. Videosu, Halkın en çok istediklerini Devlet artık gerçekleştiriyor. Online izle, Halkın en çok istediklerini Devlet artık gerçekleştiriyor. Bedava indir, Halkın en çok istediklerini Devlet artık gerçekleştiriyor. Yükle, Halkın en çok istediklerini Devlet artık gerçekleştiriyor. Hakkında, Halkın en çok istediklerini Devlet artık gerçekleştiriyor. Nedir, Halkın en çok istediklerini Devlet artık gerçekleştiriyor. Free indir, Halkın en çok istediklerini Devlet artık gerçekleştiriyor. Oyunu, Halkın en çok istediklerini Devlet artık gerçekleştiriyor. Download


1 Ziyaretçi