Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google Pagerank Nedir?
#1
Google Pagerank Nedir?

Pagerank, Google'ın web sitelerini ve sayfalarını derecelendirme sistemidir. Sitelerin içeriklerine, ziyaretçi sayılarına ve tasarım kalitesine göre Google tarafından 10 üzerinden verilen puandır.

Pagerankı Yükseltme Yolları?

1) Blogunuza kaliteli ve özgün içerikli yazılar yazın.

2) Mümkünse blogunuza her gün yeni bir yazı eklemeye çalışın. Bu yazılarda düzgün ve sade anlatıma özen gösterin. Yazınız kesinlikle başka sitelerden alıntı olmasın. Kaliteli ve özgün içeriği Google bir saat içinde indeksleyebilmektedir.

3) Eski yazılarınızı her fırsatta güncelleyin, ilk haliyle bırakmayın. Her yazınıza yorum almaya çalışın. Sitenizi güncel tutmaya özen gösterin.

4) Yazınızla ilgili olan, daha önceki yazılarınıza ve ilgili diğer sitelere link verin.

5) İnsanların aramalarda en çok kullandıkları kelimeleri tesbit ederek bu kelimelere ağırlık vermeye çalışın. Yazınızla ilgili bir aramanın nasıl yapılacağını hesaba katarak yazınıza başlık verin. Google Trends'i hangi kelimelerin çok arandığını bulmak için kullanabilirsiniz.

6) Yazınıza her zaman en az bir görsel (resim, video) ekleyin, sadece yazılardan oluşan bir içerik genelde pek okunmaz.

7) Blogunuzu technorati, blogcatalog gibi blog dizinlerine ve arama motorlarına kaydedin. Blogunuzun tanıtımını yapın.

8) Blogunuzu arama motorları için optimize edin. Bunun için Arama Motoru Optimizasyonu (SEO - Search Engine Optimization) kurallarına uyun. Site tasarımının (şablon, tema), başlığın, anahtar kelimelerin, etiketlerin, fontların vs. seo uygunluğuna dikkat edin.

9) Yazmak istediğiniz konular hakkında önce araştırma yapın ve bol bol okuyun. Bu sayede okuyucularınıza daha kapsamlı ve kaliteli bilgi ve içerik sunabilirsiniz.

10) Pagerankı yüksek olan sitelerden link almaya çalışın. Düşük pageranklı (1-2 gibi) sitelerden onlarca link almak yerine, pagerankı yüksek olan (6-7 gibi) sitelerden 1 link almak daha faydalıdır. (Resimde görüldüğü gibi.)

Not: Bu maddeler sadece bloglar için değil aslında tüm siteler için geçerlidir..
www.deccal.org
Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Google PageRank Değerlerinin Anlamları ve Örnek PageRank Öğrenme Siteleri KingSkrupellos 7 372 08-03-2016, Saat: 23:01
Son Yorum: wferhat27w
  Google Pagerank Yükseltme Taktikleri ERTUĞRUL 0 123 25-12-2015, Saat: 19:46
Son Yorum: ERTUĞRUL
  Google Pagerank™ (Geniş Açıklama) TearsFears 1 330 23-07-2015, Saat: 21:42
Son Yorum: crypterthe
Anahtar Kelimeler

Google Pagerank Nedir? indir, Google Pagerank Nedir? Videosu, Google Pagerank Nedir? Online izle, Google Pagerank Nedir? Bedava indir, Google Pagerank Nedir? Yükle, Google Pagerank Nedir? Hakkında, Google Pagerank Nedir? Nedir, Google Pagerank Nedir? Free indir, Google Pagerank Nedir? Oyunu, Google Pagerank Nedir? Download


1 Ziyaretçi