Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım uyarılarını Kapatma ve Çözümü
#1
Kötü Amaçlı Yazılım Var Hatası Çözümü

İframe virüsü nedir ?

Genel olarak sitenize eklemiş olduğunuz dışarıdan çağırılan özel kodlar,virüslü bilgisayarlar veya sitelerin index dosyalarına erişimi izin olan yerlere iFrame kodu yerleştirilir.Virüs sitenize giren kullanıcıların bilgisayarlarına virüs bulaştırmak amacı ile yazılmıştır.

Bu da bahsi geçen iframe virüsü

www.deccal.org

iFrame Virüsü Nasıl Bulaşır ?
Öncelik olarak güncel antivirüs kullanmayan kişilerin bilgisayarına iFrame içerikli virüs bulaştırılır.
Ardından bilgisayarınıza bulaşan bu virüsün amacı bilgisayarınızda yer alan FTP programı ile şifrelerinizin saklı olduğu dosya ve ftp şifrelerinizi ele geçirmek amacıyla yapılmıştır.Ftp bilgileri çalınan sitenin,saldırgan dilediği zamanda sitenin tüm indexini,içeriklerini ve tüm ftp bilgilerinizi değiştirebilir.iFrame virüsü genel olarak html tagları arasına ve sayfa sonlarına script tagı yerleştirilerek gerçekleştirilir.
iFrame tagı sayfanızda html tagları arasına gizlenerek çalışır ve sayfanızı ziyaret eden kişiyede bu şekilde gizlice bulaşmaktadır.
iFrame virüsü ayrıca sitenizde yer alan php,asp.net,veya asp kod açıkları ile de meydana gelebilmektedir.Sitenizde yer alan dosya ve klasörlerde açık varsa eğer buraları kullanarak dosyalarınıza erişim sağlamaktadır.
Zararlı olan iFrame virüsü sadece Ftp üzerinden sitelere bulaşmaktadır.

Mesela Mirror-Z.Com - Her zaman benim kaydettiğim mirror zone sitesi Saldırgan Site olarak bildirilmiş.

ombudsman.gov.rw hacked by KingSkrupellos Cyberizm Digital Security Army yazan mirror kaydım mirror-z'de mirror kaydını görünteleyorum mesela =>
www.deccal.org

Soru => Neden Gideceğiniz yerde kimlik avı saldırısı var uyarısı alıyorum?

Google Chrome Gideceğiniz yerde kimlik avı saldırısı var uyarısının sebebi Googl Chrome'un sahip olduğu Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma özelliğidir.

Girmek istediğiniz site virüs veya zararlı kod barındırıyorsa Google Chrome bu siteye girişinize engel olur. Böylelikle virüsün veya zararlı kodun bilgisayarınıza zarar vermesinin önüne geçilmiş olur.

Dilerseniz Google Chrome içindeki Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım algılamasını kapatabilirsiniz:

Bunun için şu yolu izleyin:

Google Chrome tarayıcı araç çubuğunda Chrome menüsünü Chrome menu tıklayın.
Ayarlar'ı seçin.
Gelişmiş ayarları göster'i tıklayın ve "Gizlilik" bölümünü bulun.
"Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korumayı etkinleştir" seçeneğinin yanındaki kutunun işaretini kaldırın
Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım nedir?

www.deccal.org


Kimlik avı, birisinin genellikle sahte bir web sitesi aracılığıyla bilgilerinizi paylaşmanız için sizi kandırmaya çalışmasıdır. Kötü amaçlı yazılım, bilgisayarınıza bilginiz dışında yüklenen zararlı bir yazılımdır.

Kimi zaman kimlik avcısı siteler Bankalar, Facebook gibi popüler sitelerin taklitlerinden oluşur. Görünüm olarak bir banka sitesi veya Facebook görünümünde olan siteler sizin bilgilerinizi çalmayı hedefler. Parola, kullanıcı adı gibi bilgiler kimlik avcısı siteler tarafından çalınabilir.

Eğer kendi siteniz ise ve bu herkes tarafından görünüyorsa mutlaka webmasterınız ile görüşmeniz gerekmekte. Ve kendinize hakiki bir Antivirüs Programı almanız gerekmekte ve Malware programı kullanırsanız çok iyi olacağını düşünüyorum.

Öncelikle ve kesinlikle ( Kaspersky Internet Security - Bitdefender yada AVG Internet Security ) kurmanızı öneririrm bilgileriniz çalınmasın istiyorsanız ). Hemen resimlerinide veriyim sonra yanlışını filen almayın.

www.deccal.org
www.deccal.org
www.deccal.org

Malware programındanda Malware AntiMalwareBytes yeterlidir. Programı kurmak için ve serialleri görmek için Cyberizm Forumundan buraya girebilirsiniz.

www.deccal.org


Kod:
http://www.cyberizm.org/cyberizm-malwarebytes-anti-malware-2-0-premium-serial.html
Beğenenler: B3lirsiz , Mr.F92
#2
teşekürler exciting
İnsɑnlɑr değişmez değişen tek şey şɑrtlɑr ve çıkɑrlɑr...
Beğenenler:
#3
teşekürler
Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Google Play Bedava Alışveriş Yapımı CyberAngel 83 2,362 24-10-2016, Saat: 00:54
Son Yorum: Skarter
  Google, Android Uygulamaları Bilgisayarımızda Çalıştıran Eklentiyi Yayınlandı SealeD KinG 2 439 05-09-2015, Saat: 02:04
Son Yorum: akrep456
  Freez Screen Video Capture Code Name Hatası Çözümü ElitHacker 0 717 20-02-2015, Saat: 22:43
Son Yorum: ElitHacker
  Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir Yandex uygulamasını Kaldırma Çözümü KingSkrupellos 0 489 10-01-2015, Saat: 14:53
Son Yorum: KingSkrupellos
  Esrarengiz google earth kordinatları Mentalistler 6 1,102 06-08-2014, Saat: 13:27
Son Yorum: Whijo
Anahtar Kelimeler

Google Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım uyarılarını Kapatma ve Çözümü indir, Google Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım uyarılarını Kapatma ve Çözümü Videosu, Google Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım uyarılarını Kapatma ve Çözümü Online izle, Google Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım uyarılarını Kapatma ve Çözümü Bedava indir, Google Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım uyarılarını Kapatma ve Çözümü Yükle, Google Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım uyarılarını Kapatma ve Çözümü Hakkında, Google Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım uyarılarını Kapatma ve Çözümü Nedir, Google Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım uyarılarını Kapatma ve Çözümü Free indir, Google Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım uyarılarını Kapatma ve Çözümü Oyunu, Google Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım uyarılarını Kapatma ve Çözümü Download


1 Ziyaretçi