Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Girdiğiniz Siteler ne kadar güvenli Öğrenin ?
#1
Test edebileceğiniz siteler = http://www.ripoffreport.com/
http://www.trustgauge.com/
http://www.f-secure.com/en/web/home_glob...ne-scanner
http://www.eset.com/tr/home/products/online-scanner/

Günümüzde artık internet siteleri hayatımızın bir parçası haline geldi. Artık fatura ödemeden havalaye, film izlemekten chat yapmaya, uçak bileti almaktan yemek sipariş etmeye kadar bir çok işlemi internet siteleri üzerinden yapıyoruz.Ama bu girdiğimiz siteler ne kadar güvenli ? Özellikle de adı pek duyulmamış bir siteye girerken acaba güvende miyiz? İnternette güvenle sörf yapmak (internet sitelerinde gezmek) gün geçtikçe zorlaşıyor. Anti-virüs ve anti zararlı yazılım kurulu olsa bile zararlı bağlantılara tıkladıktan sonra, bulaşan zararlılar ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Zararlı yazılımlar bir yana, güvenip de kayıt olduğunuz bir site, kayıt bilgileriniz aynı ise e-posta adresinizi,Facebook, Twitter gibi sosyal ap hesaplarınızı, kısacası online hayatınızı ele geçirebilir.

Özellikle büyüyen bir tehdit, sosyal ağlardaki fotoğraf galerilerine verilen bağlantılar. Daha doğrusu, gerçek bir siteye gibi görünen sahte url‘ler (internet adresleri) ve kısaltmalar. Bunları kontrol etmelisiniz!

Bu işi kolaylaştıran ve gitmek istediğiniz adresin güvenliğini kontrol eden hizmetleri, güvenli sörf yapabilesiniz diye bir araya getirdik.

McAfee SiteAdvisor
Bu online uygulamaya eriştiğinizde listelenen başka SiteAdvisor uygulamalarını da görebilirsiniz. Kendi kendini güncelleyen bir güvenlik araç çubuğu da dahil olmak üzere çeşitli araçlar mevcut.

Metin kutusuna şüphelendiğiniz sitenin adresini yapıştırıp, “View a Site Report” tuşuna tıkladığınızda, uygulama bahsi geçen siteyi kontrol ederek size bir rapor sunacaktır.

Sitenin güvenli olup olmadığına ek olarak hangi ülkeden olduğunu, kullanıcı miktarını ve hakkındaki incelemeleri de sunuyor. Ayrıca site üzerindeki downloadların da zararlı olup olmadığını kontrol ediyor.

www.deccal.org

Norton SafeWeb
İnternet siteleri hakkında tehdit raporu sunan SafeWeb’de güçlü bir kullanıcı desteği var. SafeWeb‘in analizlerine ilaveten, bu kitlenin verdiği notları ve yaptığı incelemeleri okumak da mümkün.

Norton değerlendirmesinde yeşil: güvenli, turuncu: dikkatli olmak gerek, kırmızı: tehlikeli ya da gri: test edilmedi bilgisi yer alıyor. 17 farklı zararlı yazılım testinden elde edilen sonuçları barındıran bir rapor da cabası.

Bazı sitelerde e-ticaretin ne derece güvenli olduğuna dair detaylar da sunuluyor. Örneğin bahsi geçen site alışveriş esnasında iletilen verileri şifreliyor mu, gizlilik sözleşmesi var mı? Bunlar da online alışveriş yapmak isteyenler için çok önemli bilgiler

www.deccal.org
Phishtank
Bazı siteler size pek çok şey vaat eder ve kanıp girdiğinizde kişisel bilgilerinizi çalarak kötü amaçlarla kullanır, en azından satar.

Phishing yöntemiyle internet gezginlerini kandıran siteleri ihbar etmek, internet güvenliğine katkıda bulunmak içinPhishtank‘a katılabilirsiniz.

Ayrıca diğer kullanıcıların raporlarını da değerlendirebilir ve doğrulayabilirsiniz.


AVG Link Scanner
Sitenin güvenli olup olmadığını hızla öğrenmek isteyenler için böyle bir hizmet var.

Raporlarla ve detaylarla uğraşmak istemiyorsanız, Online Link Scan sizin için Phishtank, AVG ve Google Safe Browsing motorlarından araştırma yaparak, sitenin temiz olup olmadığını gösterir.

Bu hizmetin tek eksisi, metin kutusunu ve özet tablosunu çevreleyen sayısız metin, bağlantı reklam; bu da o kadar önemli bir eksi değil

www.deccal.org
Bir de tanede Advanced System Care Ultimate Programı.

www.deccal.org

Gezginler.Net Yada İnndir.Com 'dan indirebilirsiniz.
www.deccal.org


Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bilgisayarınız İzleniyor Mu Öğrenin ! KingSkrupellos 0 385 08-02-2014, Saat: 21:13
Son Yorum: KingSkrupellos
  Bilgisayarınız Korumadamı Öğrenin ! KingSkrupellos 0 319 08-02-2014, Saat: 21:06
Son Yorum: KingSkrupellos
Anahtar Kelimeler

Girdiğiniz Siteler ne kadar güvenli Öğrenin ? indir, Girdiğiniz Siteler ne kadar güvenli Öğrenin ? Videosu, Girdiğiniz Siteler ne kadar güvenli Öğrenin ? Online izle, Girdiğiniz Siteler ne kadar güvenli Öğrenin ? Bedava indir, Girdiğiniz Siteler ne kadar güvenli Öğrenin ? Yükle, Girdiğiniz Siteler ne kadar güvenli Öğrenin ? Hakkında, Girdiğiniz Siteler ne kadar güvenli Öğrenin ? Nedir, Girdiğiniz Siteler ne kadar güvenli Öğrenin ? Free indir, Girdiğiniz Siteler ne kadar güvenli Öğrenin ? Oyunu, Girdiğiniz Siteler ne kadar güvenli Öğrenin ? Download


1 Ziyaretçi