Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fud, Ud, Binder Vs.
#1
Selamun Aleyküm arkadaşlar
Bu konuda sizlere elimden geldiği kadar fud,ud,binder,cypter,stub,Detected,unDetected kavramlarını anlatmaya calısacağım.


**Cypter**
Virüsümüzün,trojen leri şifreleyerek virüs programlarına yakalanmamalarını sağlayan programların genel ismidir.


**Fud**
Cypter ile şifrelenen virüs dosyamızın hiç bir virüs programlarına yakalanmamasını sağlayan terimdir. mesela virüsünüz 32 antivirüsün 32 sini de yakalnmadan geçerse bu dosya fud olur.


**Ud**
Cypterın kısmen acıga cıktıgı zamanlar artık virüsümüz bazı virüs programları tarafından tanınmış oluyor buda bize 32 de 20,25 yakalanmama oranı sağlıyor yani cypter programımız deşifre olmuş. Bazı antivir.ler tarafından biliniyor.Bu da virüsümüzün ud hali yani kısmen yakalnma şansı var.

**Stub**
cypterların antivirüslere karşı programın içindeki kodları değiştirerek yeni kod algoritmasıyla şifreler bu sayede dosyamızın antivirüslere karşı yakalanmamamızı sağlar.az önce ud ' un acılımıda buna dayanır dosyanızın ud olması antivrüs programlarının stub dosyasını ele geçirmiş olmasından kaynaklarnır.


**Binder**
Dosya birleştirme işlemne verilen genel tanımlamadır binder prorgamları A dosyası ile B dosyasını birleştirip C dosyasını oluşturur.Ayar Dosyası Olarak Ve Şifrelemek İçin Stub Dosyasını Kullanırlar .Dosyaya Enjekte Ederek Stub Dosyasındaki Özelliklerle Beraber Birleştirilirler Ve Ortaya Tek Dosya Çıkarma Avantajımız Vardır.
Binderler Anti Virüs Proğramlarına Yakalanan Virüslü Dosyanızı Saklayabilir ,Simge ve Dizin Değiştirebilir Ve Şifreleme İşlemi Yapar Dosya Üzerinde.


**Detected **
Antivirüs Yazılımları Tarafından Offsetleri Deşifre Edilmiş Ve Antivirüs Yazılımları Tarafından Kötü Niyetli Yazılım Olarak Algılanmış Dosyalardır..


**Undetected**
Detected kavramindan gelen kelimenin Başına "Un" Eki getiretirilerek bi çok Antivirüs Program tarafindan " Yakalanmamış , Keşfedilmemiş " Anlamlarına Gelmektedir , yani Undetected (UD) denir.
Beğenenler:
#2
Eline saglık konu okunaklı vede güzel olmuş terimleri biraz daha açmış olsaydın daha güzel olcana inanıyorum teşekkür ederim
Beğenenler:
#3
terimleri bilerek cok acmadım cok acarsamda okumaya üşenen arkadaşlar oluyor bilerek sade yaptım çünkü merak ettiklerini yorum yaparak bildirirlerse merak etmiş olduklarına inanarak detaylı bilgi vericem.
Beğenenler:
#4
Teşekkürler
İnsɑnlɑr değişmez değişen tek şey şɑrtlɑr ve çıkɑrlɑr...
Beğenenler:
#5
(24-10-2013, Saat: 21:29)halojen55 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: terimleri bilerek cok acmadım cok acarsamda okumaya üşenen arkadaşlar oluyor bilerek sade yaptım çünkü merak ettiklerini yorum yaparak bildirirlerse merak etmiş olduklarına inanarak detaylı bilgi vericem.

Güzel bir düşünce tebrik ederim
Beğenenler:
#6
güzel bi crypter yada fud var mı
Beğenenler:
#7
arşivde bir kac tane olması lazım fakat paylaşmaktan kacınıyorum . büyük ihtimallede ud düşmüştürler. taratan arkadaşların elleri dert görmesin !
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Fud, Ud, Binder Vs. indir, Fud, Ud, Binder Vs. Videosu, Fud, Ud, Binder Vs. Online izle, Fud, Ud, Binder Vs. Bedava indir, Fud, Ud, Binder Vs. Yükle, Fud, Ud, Binder Vs. Hakkında, Fud, Ud, Binder Vs. Nedir, Fud, Ud, Binder Vs. Free indir, Fud, Ud, Binder Vs. Oyunu, Fud, Ud, Binder Vs. Download


1 Ziyaretçi