Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Facebook Sayfa Çalma
#1
BİZİM SAYFAMIZIN NEDEN ELE GEÇİREMİYORLAR?:
1) Sayfamızın yöneticileri aşağıda anlattığımız oyunları iyi bildiğinden, Kendilerine yapılan oyunlara aldanmıyorlar.
2) İletişim için Kişisel profil adresleri yerine, Facebook sayfaları kullanıyorlar.
3) İletişim için kurulan Türk Bayrağı | Facebook adresinin de Türk Bayrağı yönetim profiliyle ilgisi yok. O profil sadece iletişim amaçlı kullanılıyor.
4) Sadece sayfa güvenliği için değil, Kullanıcılarımızın da güvenliği açısından tanımadığımız Facebook sayfalarından yapılan paylaşımları asla paylaşmıyoruz. Hoşumuza giden bir paylaşımsa bile çeşitli yöntemlerle Videoyu/Fotoğrafı İndirerek kendi sayfamız üzerinden paylaşıyoruz.

SAYFALAR NASIL ÇALINIYOR?
Sayfaları ele geçirmenin herhangi bir program/kodlama ile ilgisi yok. Tamamen ‘‘Sosyal Mühendislik’’ diye tabir ettiğimiz bir yöntemle alıyorlar. Peki, bu nasıl oluyor?

1. Sayfa yöneticisinin kendini açığa çıkarması: Bazı sayfa yöneticileri kendini reklâm etmek amacıyla profil adresini yayınlıyorlar. Profil adresinde E-mail hesabının da bulunması, sayfayı çalacak kişinin işini kolaylaştırıyor. Facebook hesabında kişisel bilgileri açık olan ve şifresini bu bilgilere göre düzenleyen yöneticinin E-posta hesabı, Facebook Profili ve Sayfaları tehlikededir. (E-mail ele geçince, tüm hesaplarınızı kaybedebilirsiniz)

2. Uygulamalar: Kendini açığa çıkaran yöneticiyi çeşitli yöntemlerle kandırabiliyorlar. Bunun en basit yolu uygulamalar. ‘ Bu şahıs pkklıdır. Şikayet edin profilini kapatalım’ gibi bir sistem kurarak, şikayet etmek için E-posta ve Şifre talep ediliyor. Siz E-posta ve şifre girdikten sonra profilinizdeki sayfalar da elinizden uçup gidiyor.

3. Sahte Facebook Siteleri: Bazı uyanıklar da sahte facebook sitesi kurarak oradan giriş yapmaya yönlendiriyorlar. Örneğin: Willkommen bei Facebook - anmelden, registrieren oder mehr erfahren olan adresi Willkommen bei Facebook - anmelden, registrieren oder mehr erfahren veya olarak satın alıp, http://www. kısmını göstermeyerek orijinal siteymiş gibi gösteriyorlar. Kendini açığa çıkaran yöneticiye: ‘Şu çıplak foto senin değil mi?’ gibi bir yazı ve o adresi göndererek siteye yönlendiriyorlar. Siteye girildiğinde Facebook’dan farklı olmayan bir sayfayla karşılaşıyorsunuz. Sizden siteye giriş yapmanızı söyleyen bir uyarı geliyor. Siz giriş yapmak istediğiniz de de E-posta ve Şifreniz dolandırıcılara gidiyor.

4.Tanımadığınız kişilere yöneticilik vermek: Tanımadığınız bir kişiye yöneticilik verdiğinizde, o kişi sizi yöneticilikten atabiliyor. Facebook’un en Güvenli Olmadığı tarafı da bu. Emek verip kurduğunuz sayfanız, güvenmek istediğiniz biri tarafından tek tuşla elinizden gidebiliyor. Yöneticilik verdiğiniz kişi güvenilir olsa bile yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden birisine aldandığında siz hiçbir şey yapmadığınız halde sayfa başkasının eline geçmiş oluyor.

5.Amacı Dışında Kurulmuş Sayfalar: Özellikle pkklı şerefsizler tarafından kullanılan yöntemlerden birisi. Şehitlerimiz adına sayfa açıp, Yüksek bir üyeye ulaştıklarında sayfayı Ele Geçirmiş gibi göstererek pkk yanlısı paylaşımlar yapıyorlar. Bu yüzden üye olduğunuz sayfanın yöneticisini az da olsa tanımaya veya paylaşılan içerikleri takip etmeye çalışın. Böyle bir sayfaya denk geldiğinizde de duyarlı davranarak sayfayı şikâyet edin. Namussuzların amacına ulaşmasına engel olun.

Sayfamızın ele geçirilmesi konusunda endişeleri olan üyelerimizin içini rahatlatmak amacıyla yazdık bu yazıyı. Facebook’da sayfası olan üyelerimizin de yukarıdaki yöntemlere karşı dikkatli olmasını tavsiye ediyoruz.

Alıntıdır
Beğenenler:
#2
Teşekkurler sm ile kırılamıyacak sistem yoktur kiss
Beğenenler:
#3
teşekkürler lazımdı kiss
Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mail Çalma ve Koruma Yöntemleri H4Sec 403 18,572 Dün, Saat: 18:15
Son Yorum: Kolonkun
  Facebook Hacking Tools HackLoJeN 1,225 77,700 08-12-2016, Saat: 23:04
Son Yorum: DDATA
  Facebook Güvenlik Sorusunun cevabını öğrenmek ! Mentalistler 920 46,297 08-12-2016, Saat: 22:29
Son Yorum: ahbaay
  Facebook Şikayet Botu 2016 H4Sec 837 41,630 08-12-2016, Saat: 22:27
Son Yorum: ahbaay
  Facebook Sayfalarda Gizli Yönetici Yapma (MGA Özel) Mentalistler 383 18,147 04-12-2016, Saat: 13:37
Son Yorum: negatif33
Anahtar Kelimeler

Facebook Sayfa Çalma indir, Facebook Sayfa Çalma Videosu, Facebook Sayfa Çalma Online izle, Facebook Sayfa Çalma Bedava indir, Facebook Sayfa Çalma Yükle, Facebook Sayfa Çalma Hakkında, Facebook Sayfa Çalma Nedir, Facebook Sayfa Çalma Free indir, Facebook Sayfa Çalma Oyunu, Facebook Sayfa Çalma Download


1 Ziyaretçi