Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En İyi 10 Wordpress Seo Eklentileri
#1
EN İYİ 10 WORDPRESS SEO EKLENTİLERİ
WordPress içerik yönetim sistemi genelde blog oluşturmak için kullanılır, ama tema’ya bağlı olarak alış-veriş sitesi, film sitesi,haber sitesi gibi web siteler de kurulabilir elbette. Dünyadaki en iyi 100 blog sitenin %48’i WordPress kullanıyor. Aslında araştırmalara göre 2012 senesinde dünyada toplam sitelerin sayısı 634 milyon’du, 60 milyonu da WordPress tabanlıydı. Böyle çok sayıda bloglarla yarışmak herhalde kolay olmasa gerek. Bu yüzden özgün içerik yayınlarken hem kullanıcılara hem de arama motorlarına uygun şekilde hazırladığınızdan emin olun. İçeriğiniz SEO’ya uygun değilse trafik de elde edemezsiniz.Wordpress kendi altyapısıyla zaten çoğu içerik yönetim sistemlerine göre daha önde.Wordpress kullanan siteler diğer içerik yönetim sistemlerinden daha çok trafik toplayabilir.Wordpress kullananlar seoyu doğru yaptığı taktirde sitelerini aramalarda en üste çıkartabilirler.
www.deccal.org
Neyse ki, blog yazılarınızı optimize etmek için çok sayıda WordPress eklentileri bulunmaktadır.Bu eklentiler seo işlemlerimizi kolaylaştırmaktadır.


Aşağıda en iyi WordPress SEO Eklentileri listelenmiştir:

1. WordPress SEO by Yoast
www.deccal.org
En iyi SEO eklentilerini dikkate alacak olursak, WordPress SEO by Yoast teknik optimizasyon yönleriyle yardım dikkat çekerek, özellikleri geniş bir yelpaze sunmaktadır, aynı zamanda kaliteli içerik oluşturmanıza da yardımcı olmaktadır. Bu eklentinin en önemli özellikleri şunlardır: sayfa analizi, otomatik olarak meta etiketleri optimize etme ve ekleme, link öğeleri, XML site haritaları, RSS optimizasyon, .htaccess ve robots.txt dosyaları düzenleme, sosyal medya entegrasyon, fonksiyonları içeri ve dışarı aktarma, Google News SEO modülü vb

2. All-In-One SEO Pack
www.deccal.org
Siteniz için bir başka SEO özelliklerine sahip sağlam WordPress eklentisi de “All-In-One SEO pack”. Bu eklenti otomatik olarak arama motorları için başlıkları optimize etme ve meta etiketleri üretme gibi temel özelliklere sahiptir. Aynı zamanda Google Analytics desteği, özel sayfa türleri, gelişmiş canonical URL’ler, sayfa navigasyon linklerin ince ayarlamaları ve işlevselliğini genişletmek için dahili API gibi özellikleri de bulunmaktadır. Bu eklenti aynı zamanda kopya içerikleri önlemenizi sağlar, ve WP e-Ticaret siteleri için SEO entegrasyonu sağlayan eklentilerden biridir.


3. SEO Ultimate
www.deccal.org
Bir başka SEO eklentilerinden biri de bazı güçlü özelliklere sahip olan SEO Ultimate eklentisidir. Bu eklenti size başlık etiketlerini, meta açıklamaları yeniden yazmanıza ve iç linkler için anchor text (çapa metin) oluşturmakta yardımcı olacaktır. Bazı gelişmiş özellikleri şunlardır: rich snippet oluşturma, yazar vurgulayıcı, link maske oluşturma, canonical URL’ler, 404 sayfası, kalıcı tweaker vb optimize özelliklerine sahiptir.


4. FV Simpler SEO Pack
www.deccal.org
FV Simpler SEO Pack eklentisi de diğer SEO eklentilerdeki gereksiz özellikleri kaldırmaktadır, örneğin arama motorları meta anahtar kelimeleri dikkate almaz, böyle özellikleri de FV Simpler SEO Pack eklentisi devre dışı bırakır. Bazen WordPress kullanıcıları makale oluştururken anahtar kelime etiketleri ve meta açıklama kısmına anahtar kelimeleri girmekte sıkıntı çekiyorlar. Bu eklenti de gelişmiş fonksiyonlarıyla sitenizi optimize etmenizde kolaylık sağlayacaktır.

5. Scribe for WordPress
www.deccal.org
Dayanıklı WordPress eklentilerinden biri de Scribe eklentisidir, içerik pazarlama araçları, optimizasyon ve etkileşim gibi hizmetleri sağlar. Bu eklentiyle sitenizin sosyal medya optimizasyon ayarlarını da yapabilirsiniz. Scribe eklentisinin en önemli özelliklerinden bir tanesi de yukarıdaki SEO eklentileriyle aynı anda çalışabilmektedir. (örneğin Yoast + Scribe gibi)

6. SEO Friendly Images
www.deccal.org
SEO Friendly Images eklentisi otomatik olarak tüm resimlerinize ALT ve başlık öğeleri eklemektedir, tabi ayalarını değiştirebilirsiniz, aynı zamanda arama motorlarından gelen trafikleri de arttırmaktadır. ALT öğeleri arama motorlarına resimlerinizi açıklamada önemli rol oynamaktadır, eğer ALT öğesi anlamsız isme sahipse, o zaman arama motorları o resmin ne olduğunu bilmeyecektir. Başlık öğesi SEO konusunda önemli rol’e sahip olmasa da kullanıcılar için faydalı olabilmektedir, örneğin mouse ile resmin üzerine gelindiği zaman resmin adı çıkması gibi.

7. Google XML sitemaps
www.deccal.org
Google XML sitemaps eklentisi sitenizin iyi indekslenmesi için arama motorlarına XML sitemap yani site haritası oluşturur. Bu site haritaları arama motoru örümceklerine sitenizi taramasını kolaylaştırır. En iyi özelliklerinden bir tanesi de, yazı yayınladığınızda hemen arama motorlarına otomatik olarak bildirir. Kullanması ise basittir, eklentiyi etkinleştirerek, ayarlar kısmından site haritası oluşturun, ve arama motolarının webmaster panellerine site haritanızı ekleyin.

8. Sharebar
www.deccal.org
Sharebar eklentisi içeriklerinizi sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmanızı sağlar, aynı zamanda sosyal imleme görevini de yapar.

Alttaki External Links eklentisi en önemli WordPress SEO eklentilerindendir, kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum:

9. External Links
www.deccal.org
External Links eklentisi WordPress SEO eklentilerinden bir tanesidir. Maalesef birçok blog sitesi twitter, facebook gibi sosyal medya sitelerine dofollow çıkış linki vermektedir. Elbette birçoğunun bundan haberi yok. Örneğin, temanızda sosyal medya ayarları varsa, ve siz de adreslerinizi o kısma yazarsanız, sitenizden link çıkışı yapmış olacaksınız, bu da tabi ki sitenize zarardır. En iyisi bunları “nofollow”a çevirmektir. O zaman External Links eklentisini kullanabilirsiniz tıpkı benim yaptığım gibi.

10. Broken Link Checker (Kırık Bağlantı Bildirici)
www.deccal.org
Broken Links eklentisi yani Kırık Bağlantı bildirici eklentisi de sitenizdeki kırık bağlantıları tespit ederek size bildirir. Google ve birçok arama motorları maalesef kırık bağlantıları sevmez, bu yüzden bu eklentiyi kullanabilirsiniz.
Beğenenler:
#2
eline sağlık
Beğenenler:
#3
eline saglik
İnsɑnlɑr değişmez değişen tek şey şɑrtlɑr ve çıkɑrlɑr...
Beğenenler:
#4
(20-06-2015, Saat: 03:09)iMoGeN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: eline saglik

Sağol Abi
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

En İyi 10 Wordpress Seo Eklentileri indir, En İyi 10 Wordpress Seo Eklentileri Videosu, En İyi 10 Wordpress Seo Eklentileri Online izle, En İyi 10 Wordpress Seo Eklentileri Bedava indir, En İyi 10 Wordpress Seo Eklentileri Yükle, En İyi 10 Wordpress Seo Eklentileri Hakkında, En İyi 10 Wordpress Seo Eklentileri Nedir, En İyi 10 Wordpress Seo Eklentileri Free indir, En İyi 10 Wordpress Seo Eklentileri Oyunu, En İyi 10 Wordpress Seo Eklentileri Download


1 Ziyaretçi