Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
E- Mail Güvenliği
#1
1. E-Mail adresi alırken doldurduğunuz forum içinde eğer şifrenizi unuttuğunuz taktirde size sorulması gereken bir gizli soru seçeneği bulunmaktadır.Bu seçenek sevdiğiniz film, yemek veya hayvan ismi vs.. olabilir.

Sizin bu soruya cevabınız şu şekilde olmalıdır.

Örnek:

Gizli soru : sevdiğiniz film Cevabı : yengeçleryanyangider

veya

Gizli soru : sevdiğiniz hayvan Cevabı : portakal

Cevapların alakasız şeyler olması gizli soruların her zaman güvende olmasını sağlar.

2. Bunların haricinde sifreleme konularında olduğu gibi mail gizli sorularını ve cevaplarını her yerde aynı kullanmamaya özen gösterin. Örnek olarak herhangi bir website üyeliğinde kullandığınız bir gizli sorusunu ve cevabını önemli bir email adresinizde kullanmayın.

3. Özel işlerinde veya yazışmalarında kullanmak için email adresi alan internet kullanıcıları bu maillerini website üyeliklerinde, forum vb.. paylaşım ortamlarındada kullanırlar ve devamlı olarak spam maillerden şikayet ederler.Bunu önlemenin bir yolu olarak şunu tavsiye edebilirim.Kendinize ait özel bir mail aldıktan sonra buna benzer bir başka mail alarak bu maili sadece üyeliklerde veya önemsiz işlerde kullanabilirsiniz.Spam maillerin önüne geçmenin en iyi yolu budur.
4. Trojan, Virüs, Backdoor, KeyLogger

Msn, Irc, Chat, Forum vb.. gibi yerlerde internet üzerinden tanıştığınız kişiler özel olarak trojan, virüs, keylogger eklenmiş bir dosyayı size gönderir ve bunu çalıştırmanızı isteyebilir.Bu tür dosyalar resim program gibi çeşitli şekillerde olabilir.Ayrıca mailinizi çalmak isteyen bir kişi özel bir websitesi hazırlar, size bu sitede bilgisayarınız için gerekli bir yazılımın veya güzel bir programın olduğunu sizi ikna ederek önceden hazırladığı viruslu programı yüklemenizi ve çalıştırmanızı sağlayabilir.
5. Bilgileri Deneme Yanılma Yöntemi

Email alırken bir form dolduruyorsunuz ve bu bölümlere kişisel bilgilerinizi giriyorsunuz.Mailinizi çalmak isteyen kişi sizi tanıyorsa ve sizin hakkınızda çoğu şeyi öğrendiyse bu bölümlerini doldurarak mailinizi ele geçirmek isteyecektir.Bunu önlemek için mail bilgilerinizi değiştirmeniz gereklidir.Örnek olarak bulunduğunuz ülke arjantin, posta kodu 55555, isim baykuş, gizli soru olarakta diğer dökümanda örnek verdiğim gibi soruyla alakasız şeyler yazmalısınız.Böyle bilgileri akılda tutmak zor olucağından bilgisayar dışında herhangi bir yere not alabilirsiniz.Bu bilgilerin aynısını üyelik isteyen herhangi bir yerde kesinlikle kullanmayın.6. İnternet Cafeler

Internet cafeleri kullanarak internete erişiyor olabilirsiniz veya evinizdeki bilgisayar sorunlarından dolayı cafelere gitmeniz gerekebilir.Kullandığınız bilgisayarı sizden önce kullanan kişi Keylogger yani tüm yazılanları bir dosya içine kayıt eden ve o kişinin mail adresine gönderen bir program kurmuş olabilir.Böyle bir durumda yazmış olduğunuz şifre bilgileri çalınabilir.7. Bilgisayarınızdaki Açıklar

Bilgisayarınızdaki diğer açıklar kullanılarak trojan, virus, backdoor, keylogger programları yerleştirilebilir ve şifre bilgileriniz çalınabilir.
En büyük acizlik,kendinden başkası gibi görünmektir.
Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mail Bombalayıcı v4 H4Sec 386 19,746 20 dakika önce
Son Yorum: ismail007
  Mail Çalma ve Koruma Yöntemleri H4Sec 397 18,446 2 saat önce
Son Yorum: 03yunus03
  Cyberizm Mail Bomber V1 H4Sec 100 6,453 28-11-2016, Saat: 23:50
Son Yorum: zheeshorn
  Super Mail v.1 HackLoJeN 131 8,318 25-11-2016, Saat: 20:26
Son Yorum: SheelWe
  İsrail'e vurgun 100 adet mail Hacked ! Mentalistler 51 3,356 15-11-2016, Saat: 23:36
Son Yorum: By Casus
Anahtar Kelimeler

E- Mail Güvenliği indir, E- Mail Güvenliği Videosu, E- Mail Güvenliği Online izle, E- Mail Güvenliği Bedava indir, E- Mail Güvenliği Yükle, E- Mail Güvenliği Hakkında, E- Mail Güvenliği Nedir, E- Mail Güvenliği Free indir, E- Mail Güvenliği Oyunu, E- Mail Güvenliği Download


1 Ziyaretçi