Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dünyanın en iyi 10 hackeri...
#1
Tamer ŞAHİN
İlk olarak, internet servis sağlayıcısı Superonline bilgisayar sistemlerini 1999 yılında hackledi. Bunun sonucunda Superonline sistemleri 7 gün servis dışı kaldı.Daha sonra 2001 yılında şimdi Garanti Bank ile birleşen Türkiye'nin en eski bankası Osmanlı Bankasını hackledi. Bankanın internet sitesine "t.ş. was here" (t.ş. buradaydı) mesajı bırakarak sunucuda tutulan tüm banka müşterilerinin fotoğraflarını yayınladı. Olay yazılı ve görsel basında geniş yer buldu.Bilirkişi görevi yapan akademisyenler tarafından yapılan araştırmada kanıt bulunamadığı için suçsuz bulunmuştur.2002 yılında Microsoft'un Network Operations Center adı verilen yönetim merkezine sızarak Bill Gates ve Steve Ballmer'a ait e-posta yazışmaları, Hotmail ve diğer projelere dair gizli belgeleri internette yayınlamıştır.Microsoft'u hack etmesi Wired, Slashdot, The register, ZNDnet gibi global kaynaklarla yaklaşık 10 ülkede haber olmuştur.Sonraki süreçte profesyonel iş yaşamına yönelerek çalışmalarına devam etmiştir. Kendisine ait 50'nin üzerinde bilgi güvenliği duyurusu çeşitli kaynaklarda yayınlanmıştır.Tamer Şahin hackerlık ve hacker felsefesi üzerine üniversitelerde konuşmalar yapmaktadır.Yaşadıklarını "Hacker'ın Aklı" isimli kitapta (ISBN 9786050911107) kendi kaleminden yazdı. Kitap, Doğan Kitap etiketi ile yayınlandı. Kurucusu olduğu TerraMedusa firması çatısı altında kuruluşlara bilgi güvenliği hakkında çözümler sağlamaktadır.

www.deccal.org

Jonathan James
Hacker suçlaması ile tutuklanan, yargılanan ve hüküm giyen ilk 18 yaş altı bilgisayar kullanıcısı olan James 16 yaşında tutuklandı.

En ünlü aktivitesi: ABD savunma bakanlığındaki bilgisayarlardan birine bir arka kapı (backdoor) programı yerleştirdi, NASA bilgisayarlarından 1.7 milyon dolarlık yazılım çaldı.

Ceza aldı mı? 10 yıl ceza aldı, 6 aya indirildi ve iyi halden salıverildi. Bilgisayarlara dokunması yasak.


www.deccal.org

Adrian Lamo

"Evsiz hacker" olarak adını duyuran Lamo'nun en çok ses getiren operasyonu New York Times ve Microsoft'un sistemlerine girmiş olmasıydı. Aynı zamanda Yahoo!, Bank of America, Citigroup ve Cingular sistemlerine de girmiş olabileceği tahmin ediliyor.

Ceza aldı mı? 65,000 dolar ceza aldı, altı ay ev hapsi ve 2 yıl bilgisayara dokunmama hükmü verildi. Cezasını çekti, şu anda dışarıda.


www.deccal.org

Kevin Mitnick

Kendi deyimi ile "abartılmış olan ününün kurbanı" olan Mitnick adalet bakanlığı tarafından ABD tarihinde en çok aran bilgisayar suçlusu olarak tanınıyor. Hakkında iki film yapıldı: Freedom Downtime ve Takedown.

En ünlü aktivitesi: Telefon sistemlerini hack'lemek ve Digital Equipment Corporation'ın bilgisayar ağına girip yazılım çalmak.

Ceza aldı mı? Beş yıl hapis, arkasından 8 ay bilgisayara dokunmama cezası aldı. Cezasını çekti, şu an dışarıda.


www.deccal.org

Kevin Poulsen


Kod adı Dark Dante olan Poulsen'in en ünlü aktivitesi LA radio radyoevinin KIIS-FM telefon hatlarına girerek kendisine çekilişle bir Porsche ve başka bir dizi ödül kazandırması oldu. Federal veritabanına girmek isterken yakalandı.

Ceza aldı mı? Beş yıl hapis. Şu anda dışarıda ve gazeteci olarak çalışıyor.


www.deccal.org

Robert Tappan Morris

Dünyanın ilk solucan yazılımı olan Morris solucanının yaratıcısı olan Robert Tappan Morris bu programı aslında "internetin ne kadar büyük olduğunu test etmek için" yazdığını iddia etmekte olsa da programın çok büyük sayıda bilgisayara yayılıp ağları çalışmaz hale getirmesi sonucu yakalandı.

Ceza durumu: Üç yıl ceza aldı. 400 saat amme hizmeti yaptı ve 10.500 USD ceza ödedi.


www.deccal.org

Stephen Wozniak

Apple'ın "Woz" lakaplı yöneticisi bir beyaz hacker. Gençlik yıllarında telefon sistemlerini hack'leyen ve bedava uzun mesafe telefon görüşmeleri yapan Wozniak Steve Jobs ile beraber Apple'ı kurdu ve bilgisayar dünyasında büyük bir devrim başlattı.

www.deccal.org

Tim Berners-Lee

Word Wide Web yani www konsepti Berners-Lee'nin icadıdır. Yine bir beyaz hacker olarak nitelendirilen Tim, üniversite yıllarında hacker suçlaması ile ceza almış ve bilgisayarları kullanması 3 yıl boyunca yasaklanmıştı. Üniversite yıllarında kendi bilgisayarını kendisi yapmış olan Lee hypertext (http) sisteminin yaratıcısıdır.

www.deccal.org

Linus Torvalds

Windows'un en büyük rakibi Linux'u icat eden Torvalds bilgisayar hayatına Commodore VIC-20 ile başladı. Yaptığı en büyük hack ise ünlü ev bilgisayarı Sinclair'in işletim sistemini değiştirip kolaylaştırması oldu. 1991 yılında Linux sistemini ortaya çıkartması ile dünyaca tanınır bir isim oldu.

www.deccal.org

Richard Stallman

GNU projesinin babası olan Stallman okul yıllarında MIT'te "kadrolu beyaz hacker" olarak Emacs projesinde çalışıyordu. Her kurulan şifreli koruma sistemini kırıp öğrencilere açık hale getirmesi ile ünlendi.

www.deccal.org

Tsutomu Shimomura

Bir beyaz hacker olarak adını Kevin Mitnick'i yakalayan kişi olarak duyurdu. FBI ile işbirliği yaparak kendisini zamanında hack'lemiş olan Mitnick'ten intikam aldı. Her türlü cep telefonunu kolaylıkla modifiye edebilmesi ile biliniyor.

www.deccal.org
Beğenenler:
#2
Hiç Türk yok kiss el_Muhammed olaydı iyiydi exciting
Beğenenler:
#3
el_muhammed'in fotoğrafını koyalımda F.B.I C.I.A falan takılsın ğeşimize exciting
Beğenenler:
#4
exciting o da doğru adamı açığa çıkaran yok FBI bile yani kiss
Beğenenler:
#5
(18-01-2014, Saat: 02:08)acilservis12 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: el_muhammed'in fotoğrafını koyalımda F.B.I C.I.A falan takılsın ğeşimize exciting

Allah Allah değipte eskort sitesi işleten, karı pazarlayan, şerefsizlerin adını bile anmayın bu forumda...
İnsɑnlɑr değişmez değişen tek şey şɑrtlɑr ve çıkɑrlɑr...
Beğenenler:
#6
kardeş ben bu hackerleri çok iyi tanırım amcamın oğludurlar kiss

eksik bilgi vermişsin kardeşim

Jonathan James
21 yaşında yanlış hatırlamıyorsam kendisini boynundan astı ve bir mesaj bıraktı biraz araştırırsanız mesajı bulursunuz şimdi pek hatırlamıyorum kiss

kevin mitnick
5 yıl hapis yemedi daha fazla yedi
tam 5. yılında Tsutomu Shimomura'nın banka kartını hackledi ve Tsutomu Shimomura kartı makineye taktığında makinede free kevin free kevin diye bir yazı belirdi yani kevine özgürlük türkçesi ardından Tsutomu Shimomura fbiaya gidip olayı bildirir ve kevin'i hapisin engelleyemiceklerini anlayınca salarlar
ve onun yerine bilgisayara dokunma yasağı verirler exciting
Beğenenler:
#7
Daha bir sürü vardır da bunlar gün yüzüne çıkanlar işte kiss
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Dünyanın en iyi 10 hackeri... indir, Dünyanın en iyi 10 hackeri... Videosu, Dünyanın en iyi 10 hackeri... Online izle, Dünyanın en iyi 10 hackeri... Bedava indir, Dünyanın en iyi 10 hackeri... Yükle, Dünyanın en iyi 10 hackeri... Hakkında, Dünyanın en iyi 10 hackeri... Nedir, Dünyanın en iyi 10 hackeri... Free indir, Dünyanın en iyi 10 hackeri... Oyunu, Dünyanın en iyi 10 hackeri... Download


1 Ziyaretçi