Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Deccal Hadisleri
#1
Deccal Hadislerini açıklayacağımız makalemizde önce Deccalın nedir veya Deccal kimdir sorularına cevap verelim. Deccal, Arapça " de-ce-le" kökünden türemiştir. Yalan söylemek, gizleme, herhangi bir şeyin üzerini örtmek anlamına gelmektedir. Kıyamet gününün yaklaştığının büyük alametlerinden biri olan Deccalın çıkışıyla birlikte dünyaya fitne ve fesat yayılacak, anarşi ve terör olayları patlak verecek ve dünya kaosa sürüklenecektir. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) Deccalın çıkışını dünyanın en büyük felaketi olarak anlatmış ve birçokDeccal hadislerinde bunu izah etmiştir.

Resul-i Ekrem (s.a.v.) Deccalin dehşeti hakkında buyurmuşlardır ki: "Hz. Adem'in yaratılışından itibaren kıyamete kadar geçen süre içerisinde Deccal'den daha büyük bir fitne yoktur." (Müslim) Bundan da anlaşılacağı üzere Firavunların veya Nemrutların bile Deccalın yanında Fitne bakımından sönük kalacağı anlaşılmaktadır. Şimdi dünyanın en büyük fitnesi olan Deccal hakkındaki hadislere göz atıp yorumlayalım.


Deccal İle İlgili Hadisler
  • Deccal tüm yeryüzünü 40 günde dolaşacaktır.

Şu an dünyayı 40 gün içerisinde uçakla gezmek mümkündür. 1400 sene evvel Efendimiz'in (s.a.v.) döneminde dünyayı 40 günde gezmek bir yana dursun bir ömür boyunca gezmek bile akla sığmazdı. Çünkü en hızlı araç deveydi ve deve ile dünyayı gezmek mümkün değildi. Bu durum da Deccal fitnesinin çıktığı dönemdeki teknolojiye işaret ediliyor. Şu anda uçakla tüm dünya ülkeleriniz 40 gün içerisinde gezmek mümkündür.
  • Deccal öyle bir nara atacak ki yer ile gök arasındakilerin hepsi duyacak.

Bu hadis de Deccal dönemindeki teknolojiye işaret göstermektedir. Radyo, televizyon ve internet yoluyla dünyanın bir ucundan konuşan kişiyi dünyanın diğer ucundaki kişi duyabiliyor.
  • Deccalın şark ve garp ehlinin rahatlıkla duyabileceği şekilde üç narası vardır.

Bir önceki hadis gibi teknoloji ile ilgili gelişmelere işaret etmektedir. Deccalın üç narası; radyo, televizyon ve internettir.
  • O (Deccal) "Ben alemlerin Rabbiyim" dediği zaman Allah'ı (cc) tenzih ederim...

Materyalizm akımı ne diyor? Allah maddedir diyor.(Haşa) Tüm kainattaki maddelerin tamamı Allah'tır diyorlar. Böylede insanları maddeye taptırarak Allah'tan (c.c.) uzaklaştırmaya çalıştılar. Ataizm fikrini yaymaya çalıştılar. Deccal materyalist düşüncenin tam kendisidir. Akımın öncülüğünü yapıp dünyaya yayan her insan da ayrı bir Deccaldır.
Beğenenler: samap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Deccal Ayetleri erv4h 0 61 12-10-2016, Saat: 20:29
Son Yorum: erv4h
  Deccal Ne Zaman Çıkar.? erv4h 0 63 12-10-2016, Saat: 20:26
Son Yorum: erv4h
  Deccal ve Mehdi erv4h 0 59 12-10-2016, Saat: 20:24
Son Yorum: erv4h
  Deccal Nedir ? Kimdir ? Ayar 3 401 05-07-2016, Saat: 01:47
Son Yorum: Stallk3r
Anahtar Kelimeler

Deccal Hadisleri indir, Deccal Hadisleri Videosu, Deccal Hadisleri Online izle, Deccal Hadisleri Bedava indir, Deccal Hadisleri Yükle, Deccal Hadisleri Hakkında, Deccal Hadisleri Nedir, Deccal Hadisleri Free indir, Deccal Hadisleri Oyunu, Deccal Hadisleri Download


1 Ziyaretçi