Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Deccal Ayetleri
#1
Deccal İle İlgili Ayetler

Deccal ile ilgili ayetler; Kur'an da açık bir şekilde geçmese de dolaylı yoldan işaretle bahsedilmiştir.

Deccal, bir şeyi bir şeye karıştırmak, yalan söylemek, örtmek ve gizlemek anlamına gelir. Peygamber efendimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) kıyamet alametlerinin en büyüğü Deccal ismini verdiği bir kişinin ortaya çıkması olarak göstermiştir. Deccal isminin veriliş sebebi çok yalan söylemesi ve hakkı örtmesinden dolayıdır. Mesih ise Deccal'in diğer ismidir. Mesih isminin de elliye yakın manası vardır. Allah-u Teâlâ iki tane Mesih yaratmıştır ve bunlar birbirinin zıddıdır. Mesih İsa (Aleyhisselamı) insanlara doğru yol gösteren ve doğru söyleyendir. Mesih Deccal çok yalan söyleyen ve insanları doğru yoldan saptırandır. Peygamber efendimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) Deccal hakkında şu hadislerde bulunmuştur:

 
Deccal, Yahudilerden bir adamdır. Bu ümmetin sonunda ortaya çıkar ve hakkı batıla karıştırıp hakkı gizlemeye çalışır. Deccal, küfrünü insanlardan gizli tutar ve taraftarlarıyla yeryüzünü karıştırır.

Deccal'ın yalancılığı ile isim almasının sebebi kendisinin Rab olduğunu iddia etmesidir. Deccal, kendisinin ilahlığını ilan edecek ve Allah'ın izni ve imtihan gerekçesiyle insanlara olayları karışık ve olağanüstü şeylere göstererek insanları dininde fitneye düşürecektir. Allah imanı sağlam müminler, iman edenleri elbette sabit kılacaktır fakat bazı insanlar onun fitnesine kanacak ve yolunu saptıracaktır. Daha sonra Allah İsa (Aleyhisselamı) indirecek Deccal'ı ve onun fitnesini ortadan kaldıracaktır.

Deccal Yahudi Milletindendir buyurmuştur, Peygamber efendimiz.

[*]Rasulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem): " Deccal'a İsbehan Yahudilerinden yetmiş bin kişi tabi olacaktır. Onların omuzlarında ve başlarında miğfer vardır."  buyurmuştur.
[*]Rasulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem): "Deccal'in tek gözü kördür, onun cennet dediği ateşin ta kendisidir." buyurmuştur.
 
Deccal 'in Yapabileceği Şeyler

[*]Deccal, insanı öldürüp diriltebilecektir.
[*]Deccal, yağmur yağdırabilecektir.
[*]Deccal, topraktan sebze ve meyve çıkarabilecektir.
[*]Deccal, toprağa emredince topraktan hazine çıkarabilecektir.
[*]Deccal, emredince meyve ve sebzelerin bereketi artacaktır.
[*]Deccal, dilerse hayvanların memelerindeki sütü artırabilecektir.

Deccal 'in çıkacağını gösteren işaretler ise şöyle buyrulmuştur:

"Deccal, çıkmadan önce üç şiddetli yıl olacaktır ve insanlar o yıllarda şiddetli kıtlığa mahkum olacaklardır. Sonra ilk yıl Allah-u Teâlâ semaya emreder ve sema yağmurun üçte birini tutacak ve hapsedecektir. Sonra Allah-u Teâlâ yere emreder ve yer nebatının üçte birini tutacak ve hapsedecektir. İkinci yıl Allah-u Teâlâ semaya emreder ve sema yağmurun üçte ikisini hapseder, yere emreder yer nebatının üçte ikisini hapseder. Sonra üçüncü yıl Allah-u Teâlâ semaya emrederek sema yağmurun tamamını tutacak ve yeryüzüne bir damla yağmur yağmayacaktır. Yere emrederek yer nebatının tamamını tutacak ve yeryüzünde hiç yeşillik bitmeyecektir. Allah-u Teâlâ'nin dilediği hariç (geviş getiren) helak olmayan hiç hayvan kalmayacaktır." 
işte o zaman insanlar sadece " Tehlil, tekbir, tahmid" ile yaşamalıdırlar, buyurmuştur Rasulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem).
Beğenenler: samap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Deccal Ne Zaman Çıkar.? erv4h 0 59 12-10-2016, Saat: 20:26
Son Yorum: erv4h
  Deccal ve Mehdi erv4h 0 55 12-10-2016, Saat: 20:24
Son Yorum: erv4h
  Deccal Hadisleri erv4h 0 57 12-10-2016, Saat: 20:22
Son Yorum: erv4h
  Deccal Nedir ? Kimdir ? Ayar 3 396 05-07-2016, Saat: 01:47
Son Yorum: Stallk3r
  Nahl 43 ve Nisa 59. Ayetleri Nasıl Anlamalıyız. halukgta 1 147 03-03-2016, Saat: 15:52
Son Yorum: 1hT1y@R
Anahtar Kelimeler

Deccal Ayetleri indir, Deccal Ayetleri Videosu, Deccal Ayetleri Online izle, Deccal Ayetleri Bedava indir, Deccal Ayetleri Yükle, Deccal Ayetleri Hakkında, Deccal Ayetleri Nedir, Deccal Ayetleri Free indir, Deccal Ayetleri Oyunu, Deccal Ayetleri Download


1 Ziyaretçi