Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chrome parolalarınızı herkes görebilir!
#1
www.deccal.org

Chrome'da bulunan bu özellik, gizli kalması gereken pek çok şeyi "yanlışlıkla" ortaya döküyormuş!

Google'ın, web tarayıcısı Chrome'da bazılarının "açık" olarak değerlendirdiği bu "işlevi" yeniden gözden geçirmesi gerekebilir.

Chrome, tasarımı itibariyle web sitelerine girdiğiniz ve tarayıcınıza hatırlamasını söylediğiniz parolaları düz metin olarak saklıyor. Üstelik bu parolalar, bilgisayarınızın başına oturan herhangi bir kişi tarafından rahatça görüntülenebiliyor. Parolaları görüntülemek için Ayarlar > Gelişmiş ayarları göster > Kayıtlı parolaları yönet > parolayı göster yolunu izlemek yeterli oluyor.

Bu işlevin Chrome içerisine bilinçli olarak yerleştirildiği belli. Çok benzer bir işlev, Firefox'ta da bulunuyor ancak Firefox, tüm parolalarınızı bir ana parola ile korumanıza izin veriyor (ancak bu ana parola, varsayılan olarak kapalı).

Google, Guardian'a yaptığı açıklamada bu işlevi kilit altına alma gibi bir planının olmadığını belli ediyor. Buradan da şu sonuç çıkıyor: Bilgisayarımızı kullanan herhangi bir kişinin hassas parolalarımızı elde etmesi 1 dakika bile sürmeyebilir. Chrome ve Firefox, bizlere parolalarımızı bir ana parola ile koruma işlevi sunana kadar bilgisayarımızı kilitlemeden başından ayrılmamamız doğru bir davranış olacak
Beğenenler:
#2
ellerine sağlık exciting
İnsɑnlɑr değişmez değişen tek şey şɑrtlɑr ve çıkɑrlɑr...
Beğenenler:
#3
icedragon ve opera candır exciting Gerekli ayarları yapın ve sörfün keyfini çıkarın.
Beğenenler:
#4
Ellerine Sağlık Kardeşim
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Chrome parolalarınızı herkes görebilir! indir, Chrome parolalarınızı herkes görebilir! Videosu, Chrome parolalarınızı herkes görebilir! Online izle, Chrome parolalarınızı herkes görebilir! Bedava indir, Chrome parolalarınızı herkes görebilir! Yükle, Chrome parolalarınızı herkes görebilir! Hakkında, Chrome parolalarınızı herkes görebilir! Nedir, Chrome parolalarınızı herkes görebilir! Free indir, Chrome parolalarınızı herkes görebilir! Oyunu, Chrome parolalarınızı herkes görebilir! Download


1 Ziyaretçi