Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
C# ile IP Adresi Bulmak
#1
www.deccal.org
Merhaba Arkadaşlar,

Bugün C# ile internete çıktığımız ip adresini nasıl öğrenebiliriz onun üzerinde duracağız. Çok da zor olmayan bir uygulama. Eğer uygulamayı fonksiyon haline getirmez isek toplamda beş satır yazarak işlemi tamamlayabiliriz. Tabi ben bunu fonksiyon olarak yaptım. Fonksiyon isimleri dahil on bir satır olmuş olacak benim yazdığım kodlar.

İlk olarak formunuza iki adet label ekleyelim. Bunun iki adet olmasına gerek yok tabi ki. Ben sadece bir tanesinin text özelliğine IP Address yazmak için iki adet ekledim. Şimdi labelları yan yana yerleştirip formun load olayına geçelim. Load olayına aşağıdaki kodları yazalım.
PHP Kod:
label2.Text GetIp(); 
Burada yapmış olduğumuz gördüğünüz gibi çok basit bir şekilde label2 text özelliğine fonksiyonumuzdan gelen değeri yazdıracak şekilde kodları yazdım. Şimdi ise asıl önemli olan yani bize ip adresimizi geri döndürecek fonksiyonun kodlarına.
PHP Kod:
public string GetIp()
{
var 
strHostName "";
strHostName Dns.GetHostName();
IPHostEntry ipEntry Dns.GetHostEntry(strHostName);
var 
addr ipEntry.AddressList;
return 
addr[2].ToString();

Şimdi burada satırlar üzerinden geçeyim. Dns.GetHostName() bize bilgisayarımıza verdiğimiz ismi verir. IPHostEntry ipEntry = Dns.GetHostEntry(strHostName) bölümü ise makinamıza tanımlı ip adresi listesini bize verir. var addr = ipEntry.AddressList burada ipEntry değişkenine atadığımız AddressList listesini addr değişkenine atıyoruz. return addr[2].ToString() ise ip adresimizi fonksiyonumuzdan geri değer döndürmemizi sağlar.

Normal şartlar altında uygulamanızı çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi bir çıktı vermesi gerekiyor.
Beğenenler: Doğukan41_

Anahtar Kelimeler

C# ile IP Adresi Bulmak indir, C# ile IP Adresi Bulmak Videosu, C# ile IP Adresi Bulmak Online izle, C# ile IP Adresi Bulmak Bedava indir, C# ile IP Adresi Bulmak Yükle, C# ile IP Adresi Bulmak Hakkında, C# ile IP Adresi Bulmak Nedir, C# ile IP Adresi Bulmak Free indir, C# ile IP Adresi Bulmak Oyunu, C# ile IP Adresi Bulmak Download


1 Ziyaretçi