Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
c# DevExpress
#1
.Net Platformunda masaüstü uygulama geliştirenlerin en sık yaşadığı çıkmazlardan birisi arayüz tasarımının değiştirilememesidir. Arayüz tasarımını değiştirememek; geliştirilen projeleri tekdüzeliğe sürüklemektedir. Bu sorunun çözümünde en büyük destekçi Devexpress'dir. Devexpress component leri gerek şıklık bakımından gerekse kullanımındaki ve kodlamasındaki kolaylıklar bakımından tüm masaüstü uygulama geliştiriciler için en büyük nimettir.

Devexpress entegresi form projelerinde kullanıldığı gibi Asp.Net, WPF, MVC, Silverlight projelerinde de kullanılabilir. Bu yazımızda ve bundan sonraki yazılarımızda Devexpress'in kullanımını form projeleri üzerinden anlatacağız. Diğer projelerde de kullanımı birebir aynıdır. Dilediğiniz .Net projesi üzerinde değerlendirebilirsiniz.
Devexpress Kurulumu

Devexpress'i Visual Studio programınıza entegre etmeniz oldukça kolaydır.
Devexpres indir full
Devexpress'in Kullanımı

Kullanımı tamamlanan Devexpress entegresinin menüsü araç çubuğuna, component leri de ToolBox a otomatik olarak eklenecektir. Dilerseniz başlı başına bir Devexpress projesi oluşturabilirsiniz(File>New Project>Devexpress Wizard) ve kullanabilirsiniz. Dilerseniz de klasik bir form projesi oluşturup proje içerisine toolbox dan componentleri sürükle-bırak yönetimi ile ekleyebilirsiniz. Eklenen component lerin - gerekli ise - referansları da otomatik olarak solution içerisine eklenmektedir.

Devexpress ile Geliştirilmiş Projeler

Devexpress ile tasarlanmış bazı form projelerinin ekran görüntüleri aşağıdaki gibidir.
www.deccal.org
www.deccal.org
www.deccal.org
Beğenenler:
#2
eline sağlık abi bu arada sınıfları transfer ettirdim kiss
Beğenenler:
#3
sevindim senin adına D3NG3
Beğenenler:
#4
eline sağlık
Kötü bir söz gibi düştük dillere, Yalnış yol seçmişiz haberimiz yok..
Skype: Mr.F92
Beğenenler: ahmeterdem

Anahtar Kelimeler

c# DevExpress indir, c# DevExpress Videosu, c# DevExpress Online izle, c# DevExpress Bedava indir, c# DevExpress Yükle, c# DevExpress Hakkında, c# DevExpress Nedir, c# DevExpress Free indir, c# DevExpress Oyunu, c# DevExpress Download


1 Ziyaretçi