Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.25/5 - 4 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bootmgr is missing Hatası ve Çözümü
#1
Eğer bilgisayar açılışında Bootmgr eksik (Bootmgr is missing) hatası alıyorsanız ve bilgisayarınız açılmıyorsa alttaki adımları uygulayarak sorunu çözebilirsiniz...
www.deccal.org
1- Bilgisayarı yeniden başlatın! Bazen aldığınız hata rastlantısal bir hata olur ve tekrar denediğinizde bilgisayarınız normal olarak açılır. Eğer sorun çözülmedi ise 2. adıma geçin.

2- Bilgisayarınıza takılı olabilecek harici medyaları denetleyin. (Usb bellek, bir DVD, Hafıza kartı hatta eski sistemlerde bir floppy disk gibi) Bazı durumlarda BIOS'ta önyükleme önceliği bu medyalara verilmiş olabilir ve bilgisayar bu medyalardan başlatılmaya çalışıldığı için hata alıyor olabilirsiniz. Bu durumda medyayı çıkardığınızda bilgisayar normal olarak başlayacaktır. Yine de önlem olarak BIOS'a girip önyükleme önceliğinin sabit diskinizde olduğundan emin olun. Değilse bu şekilde değiştirin: BIOS : Önyükleme (Boot) Önceliğini Değiştirmek (Bilgisayarı DVD veya USB'den Başlatma) Eğer sorun çözülmedi ise 3. adıma geçin.

3- Masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız bütün güç ve veri kablolarını söküp tekrar takmayı deneyin. Eğer sorun çözülmedi ise 4 adıma geçin.

4/a- Bilgisayarı Windows 7 kurulum medyasından ya da WinRE medyasından başlatarak Başlangıç Onarımı'nı çalıştırın.
4/b- Bilgisayarı Windows 8 kurulum medyasından, Sistem Kurtarma Diski'nden ya da Sistem Kurtarma Sürücüsü'nden başlatarak Başlangıç Onarımı'nı çalıştırın.

4.1- Başlangıç Onarımı bittikten sonra size bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyip istemediğiniz zorulacak. Evet deyin, bilgisayarı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Eğer sorun çözülmedi ise 5. adıma geçin.
5- 4. Adımı tekrar uygulayın ancak bu sefer Komut İstemcisi'ni çalıştırın.
www.deccal.org
5.1- Komutİstemcisi'ne c: yazın ve Enter'a basın. (Windows 7, C dışında bir bölüntüde kurulu ise C yerine o bölüntünün harfini yazın) Ardından alttaki komutları her satırdan sonra Enter'a basarak girin;

• cd boot
• bootrec /FixMbr
• bootrec /FixBoot
• bootrec /RebuildBcd
www.deccal.org

5.2- İşlem tamamlandığında Komut İstemcisi'ni kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
www.deccal.org


Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hp Compaq Hatası Çözümü CH-Leσηidαs 0 61 19-10-2016, Saat: 20:35
Son Yorum: CH-Leσηidαs
  Windows Defender 0×80080015 Hatası ve Çözümü KingSkrupellos 2 499 22-07-2015, Saat: 16:12
Son Yorum: didierdrogba11
  Windows Bu Diske Yüklenemez Hatası iMoGeN 3 732 11-06-2015, Saat: 11:33
Son Yorum: Morbid
  Masaüstü Dosyaları Aynı Uzantı Oldu Çözümü Hacker Peyami 6 784 06-12-2014, Saat: 17:22
Son Yorum: Hacker Peyami
  Windows 8.1′de Bilgisayar Ayarlarını Değiştir Hatası KingSkrupellos 0 703 28-07-2014, Saat: 14:06
Son Yorum: KingSkrupellos
Anahtar Kelimeler

Bootmgr is missing Hatası ve Çözümü indir, Bootmgr is missing Hatası ve Çözümü Videosu, Bootmgr is missing Hatası ve Çözümü Online izle, Bootmgr is missing Hatası ve Çözümü Bedava indir, Bootmgr is missing Hatası ve Çözümü Yükle, Bootmgr is missing Hatası ve Çözümü Hakkında, Bootmgr is missing Hatası ve Çözümü Nedir, Bootmgr is missing Hatası ve Çözümü Free indir, Bootmgr is missing Hatası ve Çözümü Oyunu, Bootmgr is missing Hatası ve Çözümü Download


1 Ziyaretçi