Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir Devrin Sonu Winamp Kapanıyor
#1
Bir döneme damgasını vuran, efsane müzik çalar Winamp 15 yıllık yolculuğunun sonuna geldiğini açıkladı. Winamp 20 Aralık’tan sonra artık aramızda olmayacak.

90′ların sonunda en altın çağını yaşayan Winamp, o zamanlarda herkesin bilgisayarında olmazsa olmaz bir programdı. MP3 yükleme ve paylaşma trendinin yeni yeni oturduğu zamanlarda zirveye oturan Winamp o dönemin simgesi olmuştu. Napster ile de özdeşleşen Winamp, henüz akıllı telefonlar ve online müzik servisleri ile tanışmadığımız dönemde herkesin en büyük kurtarıcısı ve vazgeçilmezi olarak kendini kanıtlamıştı. Zira o dönemler Winamp’ın başka alternatifi de yoktu.

www.deccal.org

winamp

Nullsoft’un 1999′da Winamp’ı AOL’a satmasından sonra bir tökezleme devri başladı. Sonra arkasından iTunes ve Spotify, Deezer gibi online müzik dinleme servisleri geldi. Winamp’ın popülaritesi gittikçe körelmeye başladı. Eskiden Winamp yüklü bilgisayarların hepsinde iTunes yerini almaya başladıkça artık Winamp’ın adını bile hatırlayan kalmamıştı.

Sonunda beklenen oldu ve Winamp 1997′de başladığı yolculuğun sonuna geldiğini açıkladı. 20 Aralık’tan sonra yalnız Winamp Media Player değil winamp.com ve Winamp bağlantılı tüm servisler de tamamen kapanacak. Winamp’ın kapanması aynı zamanda bir devrin sonunu da işaret ediyor.

Winamp bize veda ediyorsa da onu shuffle’ı, akıllara kazınan lamalı MP3 demosu, ekolayzırı, müzik radyoları, sanatçı ismi tanımlanmadığında çıkan “unknown artist”leri ile biz hatırlamaya devam edeceğiz. 15 yıl boyunca ayakta kalmayı başaran Winamp’ı her ne kadar uzun süredir çoğumuz kullanmasak da yine de kapanıyor olmasının yüreklerde bir sızı bıraktığı kesin.


alıntıdır
İnsɑnlɑr değişmez değişen tek şey şɑrtlɑr ve çıkɑrlɑr...
Beğenenler:
#2
vay be kiss
www.deccal.org
Beğenenler:
#3
Yeter gayrı kapansın artık zaten kullandığımız yok ama ben çok küçükken winamp ile pc kilitleme yöntemi vardı kiss
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Bir Devrin Sonu Winamp Kapanıyor indir, Bir Devrin Sonu Winamp Kapanıyor Videosu, Bir Devrin Sonu Winamp Kapanıyor Online izle, Bir Devrin Sonu Winamp Kapanıyor Bedava indir, Bir Devrin Sonu Winamp Kapanıyor Yükle, Bir Devrin Sonu Winamp Kapanıyor Hakkında, Bir Devrin Sonu Winamp Kapanıyor Nedir, Bir Devrin Sonu Winamp Kapanıyor Free indir, Bir Devrin Sonu Winamp Kapanıyor Oyunu, Bir Devrin Sonu Winamp Kapanıyor Download


1 Ziyaretçi