Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bios'dan CD/DVD Boot Etme + Resimli Videolu Anlatım
#1
BIOS CD-DVD Boot Etme (Resimli Anlatım)
http://www.youtube.com/watch?v=6i16HtZnQvw
http://www.youtube.com/watch?v=Oy2R3Tl9rIE
http://www.youtube.com/watch?v=sh-Dx5lPh4E

Bilgisayarı açılışta cd ile başlatmak için yani biosdan birinci boot u cd olarak seçmek için bilgisayar açılırken bios ayarlarına girmek için istenen tuşa basılır. Bilgisayar açılırken ilk ekranda çoğu bilgisayarda bios a girmek için delete tuşuna basılır.

www.deccal.org
Yukarıdaki resimde bir biosun ana menüsü görüntülenmektedir. Menü ve seçeneklerin yerleri biosdan biosa farklı olabilmektedir.

Bu bios için boot seçenekleri Advanced BIOS Features kısmındadır. Bazı BIOSlarda ana menüde doğrudan BOOT diye menüde olabilmektedir. Doğrudan Boot menüsü olan bir bios için boot ayarlarını görmek için buraya tıklayınız.

www.deccal.org
Aşağıdaki resimde Advanced BIOS Features menüsünün içeriği görüntülenmektedir. Burada First Boot Device 1. boot, Second Boot Device 2. boot ve Third Boot Device ise 3. boottur. Bilgisayar açılırken birinci boot ne seçilmişse ona göre açılır. Örneğin; birinci boot cd seçili ve bilgisayara bağlı bir cd yok ise 2. boota geçmektedir.

www.deccal.org
www.deccal.org
www.deccal.org

Birinci Bootu CD veya DVD yapmak için First Boot Device seçiliyken Enter tuşuna basıp açılan menüden CD-ROM seçilir.

www.deccal.org
Ayarların etkili olabilmesi için geriye kaydedip çıkmak kalıyor. Kaydedip çıkmak için F10 tuşuna basılıp yukarıdaki resimdeki kırmızı kutucuk ekrana geldiğinde Y (Yes) ve Enter tuşuna basıldığında bilgisayar yapmış olduğumuz ayarları kaydedip BIOS dan çıkacaktır. Bootable olarak hazırlanmış bir cd ya da dvd yi bilgisayara takılı iken çalıştırdığınızda ise aşağıdaki gibi bir görüntü ortaya çıkacaktır. Bu bilgisayarı formatlamak için kullanılan yöntemlerden biridir.

www.deccal.org
www.deccal.org


Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Windows Bilgisayarınızı Logger'dan Kurtulma Yöntemi + Resimli Anlatım KingSkrupellos 1 252 18-11-2015, Saat: 18:13
Son Yorum: Mr.F92
  Windows Uzak Masaüstü Bağlantısı + Videolu + Resimli KingSkrupellos 1 739 31-10-2015, Saat: 12:08
Son Yorum: BYHAKLİRT
  Internet Hızlandırma Yöntemleri + Videolu Resimli Anlatım KingSkrupellos 0 832 01-08-2014, Saat: 17:01
Son Yorum: KingSkrupellos
  Windows 8 CD/DVD Kurtarma Diski Oluşturma + Resimli Anlatım KingSkrupellos 0 574 27-07-2014, Saat: 23:15
Son Yorum: KingSkrupellos
  Win8'i USB Vasıtasıyla Kurtarma Diski Oluşturma + Resimli KingSkrupellos 0 439 27-07-2014, Saat: 23:08
Son Yorum: KingSkrupellos
Anahtar Kelimeler

Bios'dan CD/DVD Boot Etme + Resimli Videolu Anlatım indir, Bios'dan CD/DVD Boot Etme + Resimli Videolu Anlatım Videosu, Bios'dan CD/DVD Boot Etme + Resimli Videolu Anlatım Online izle, Bios'dan CD/DVD Boot Etme + Resimli Videolu Anlatım Bedava indir, Bios'dan CD/DVD Boot Etme + Resimli Videolu Anlatım Yükle, Bios'dan CD/DVD Boot Etme + Resimli Videolu Anlatım Hakkında, Bios'dan CD/DVD Boot Etme + Resimli Videolu Anlatım Nedir, Bios'dan CD/DVD Boot Etme + Resimli Videolu Anlatım Free indir, Bios'dan CD/DVD Boot Etme + Resimli Videolu Anlatım Oyunu, Bios'dan CD/DVD Boot Etme + Resimli Videolu Anlatım Download


1 Ziyaretçi