Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atatürk' ün Ölümü
#11 Kasım 1938' deki TBMM' nin açılışına hastalığı yüzünden katılamadı. Atatürk' e onbeş gün kadar son rahat günlerini yaşama olanağını veren hastalık, tekrar normal seyrinden çıkarak yeni bir krizle şiddetlendi. Ardından korkulan son bütün acıyla geldi.

Büyük Komutan, Devlet Adamı, Devrimci ve Büyük İnsan, 10 Kasım 1938 Perşembe günü saat 09.05' te ölümlü yaşama veda etti.

www.deccal.org

Bu kara haber Türk Milletini büyük bir yasa boğdu. 16 Kasım 1938' de tabutu, Türk Bayrağıyla örtülü bir katafalk üzerinde Dolmabahçe Sarayı' nın büyük tören salonuna konuldu ve halkın ziyaretine açıldı. Bütün İstanbul halkı büyük kurtarıcısına son görevi yapmak için Saraya koştu.

19 Kasım 1938 Cumartesi günü sabahı, Dolmabahçe Sarayı Tören Salonunda cenaze namazı kılındı. Cenaze alayı İstanbul halkının gözyaşları arasından geçerek Gülhane Parkı' na geldi. Tabut bir torpidoya alınarak, Yavuz Zırhlısı' na nakledildi. Izmit' te özel bir trene konulan cenaze, yol boyunca Ata 'larına son saygısını gösteren halkın yüreklerinde derin sızılar bırakarak 20 Kasım 1938 Pazar günü Ankara' ya götürüldü.
www.deccal.org

Atatürk' ün tabutu Büyük Millet Meclisi önünde hazırlanan katafalka yerleştirildi. Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere, bütün Ankara halkı katafalkın önünden saygıyla eğilerek geçti. 21 Kasım 1938 Pazartesi günü hafif yağan bir yağmur altında tören başladı. Oniki milletvekili cenazeyi top arabasına yerleştirdi. Oniki general top arabasının iki yanında nöbete durdu. Başta yabancı Devletlerin yolladıkları askeri birlikler olmak üzere, törene katılan birlikler Türk Milleti' nin kurtarıcısı ve Türkiye Cumhuriyeti' nin kurucusu büyük Atatürk' ü selamlayarak geçtiler. Cenazeyi taşıyan top arabasının arkasında en büyüğünden, en küçüğüne kadar bütün Türk Milleti vardı. Atatürk' e geçici kabir olarak ayrılan Etnografya Müzesi' ne götürülen tabut, hazırlanan mermer lahdine yerleştirildi.

Atatürk' ün naaşı Anıtkabir yapılıncaya dek on beş sene bu geçici kabirde kaldı. 10 Kasım 1953' te büyük bir merasimle ebedi istirahat yeri olan Anıtabir' e nakledildi.

O, Türk' ün tarihinde ve gönlünde ebediyen yaşayacaktır
En büyük acizlik,kendinden başkası gibi görünmektir.
Beğenenler: Sid3 , HackLock , Ayar
#2
Gardaşım Benim Yüreğine Sağlık exciting
Beğenenler: HackLock
#3
EYVALLAH GARDAŞİM
En büyük acizlik,kendinden başkası gibi görünmektir.
Beğenenler: HackLock
#4
Eline Sağlık Gardaşım exciting Gardaşım Diyorum Ama Sakıncası Varmı ?
Beğenenler:
#5
Tabiki yok bu aileden olan herkez gardaştır exciting
En büyük acizlik,kendinden başkası gibi görünmektir.
Beğenenler:
#6
paylaşım için teşekkürler exciting
www.deccal.org


Beğenenler:
#7
Önemli değil kardeşim exciting
En büyük acizlik,kendinden başkası gibi görünmektir.
Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tek Kelimeyle Atatürk ? Stallk3r 4 410 18-01-2016, Saat: 02:14
Son Yorum: PaLa
  Atatürk Hocaları Neden Astı ? H4Sec 11 1,197 05-08-2015, Saat: 20:06
Son Yorum: Mr.F92
  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Stallk3r 4 778 19-05-2015, Saat: 11:08
Son Yorum: iMoGeN
  Bakın Bakalım Atatürk Kimin Arkadaşı. H4Sec 0 715 15-04-2014, Saat: 22:13
Son Yorum: H4Sec
Anahtar Kelimeler

Atatürk' ün Ölümü indir, Atatürk' ün Ölümü Videosu, Atatürk' ün Ölümü Online izle, Atatürk' ün Ölümü Bedava indir, Atatürk' ün Ölümü Yükle, Atatürk' ün Ölümü Hakkında, Atatürk' ün Ölümü Nedir, Atatürk' ün Ölümü Free indir, Atatürk' ün Ölümü Oyunu, Atatürk' ün Ölümü Download


1 Ziyaretçi